רשת הטלוויזיה הסרבית הודיעה על תאריכי קדם האירוויזיון לשנת 2024, באמצעותו יבחר פעם נוספת השיר והנציג לאירוויזיון.

רשת הטלוויזיה הסרבית, RTS, הודיעה כבר בחודש ספטמבר כי תשתתף באירוויזיון 2024 שייערך בעיר מאלמו שבשוודיה בתאריכים 7, 9 ו-11 במאי 2024. בשנתיים האחרונות שימש הקדם "Pesma za Evroviziju" לבחירת נציגי סרביה לאירוויזיון, וגם השנה יעשה בו שימוש פעם נוספת.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ההרשמה לקדם האירוויזיון נסגרה ב-1 בנובמבר. הזוכה בתחרות המקומית ייבחר באמצעות שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). השנה, נרשמו לתחרות 235 שירים ונציגים שינסו את מזלם להעפיל לקדם האירוויזיון של המדינה – זהו המספר הגדול ביותר של השירים שאי פעם הוגשו לקדם האירוויזיון הסרבי (בהשוואה לשנה שעברה שבו הוגשו רק 185 שירים).

אוליברה קובאצ'ביץ' (Olivera Kovacêvic), מפקחת הקדם הסרבי, הודיעה בפודקאסט חדש שיצא:
"השנה נשלחו 235 יצירות. בשנה שעברה היו בסביבות 185. כמעט 50 יצירות ומחברים יותר מאשר בשנה שעברה. משנה לשנה יש לנו יותר עניין ואני יכולה לומר שאנשים עם הקלטות חובבניות, אנשי מקצוע מובילים, מחוננים צעירים ואנשים עם קריירה מצליחה – כולם נרשמו והגישו שיר לתחרות".

היא הוסיפה כי היא לא יכולה לדבר על השמות, אך ועדת הבחירה של רשת הטלוויזיה תאזין לכל השירים שהתקבלו ב-11 בדצמבר.

"אנחנו רוצים להודיע ​​לפני השנה החדשה על שלושים מתמודדים לפחות אם לא יותר, אני לא אומרת לך את המספר המדויק, אבל נכריז עליהם בקרוב", אמרה קובאצ'ביץ'.

עוד אמרה אוליברה שקדם האירוויזיון השנה יתקיים בתאריכים הבאים:

חצי גמר ראשון – ה-27 בפברואר
חצי גמר שני – ה-29 בפברואר
גמר – ה-2 במרץ

ההתרגשות לקראת הקדם הסרבי גדולה מאוד בסרביה וכבר בחודש מרץ הקרוב נגלה מי הנציג והשיר שייצגו את המדינה במאלמו במאי הקרוב.
סרביה באירוויזיון 2023

לוק בלאק (Luke Black), שזכה בקדם האירוויזיון הסרבי, ייצג את סרביה עם שירו "Samo Mi Se Spava" (בעברית: "אני פשוט ישנוני"). סרביה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום העשירי בחצי הגמר הראשון עם 37 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-24 עם 30 נקודות.

זהו ההישג הכי נמוך אליו הגיעה סרביה בכל הגמרים בהם השתתפה עד כה.

מקור: RTS.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של סרביה באירוויזיון. סרביה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת מריה שריפוביץ' זכתה במקום הראשון עם השיר "Molitva".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments