סלובניה תבחר את נציגה לאירוויזיון 2024 בבחירה פנימית. מתי ייחשף הנציג והשיר? כל הפרטים בכתבה.

רשת הטלוויזיה הסלובנית, RTVSLO, הכריזה כי נציג סלובניה לאירוויזיון 2024 ייחשף כבר בשלישי הבא, ה-12 בדצמבר. זאת לאחר שתוכנן לקיים קדם אירוויזיון חדש בשם "Misija Malmo" (בעברית: "המשימה: מאלמו"), אך הוחלט בסופו של דבר לבטל את התחרות המקומית ולבחור את הנציג, שלא ניתן כל רמז על זהותו, בבחירה פנימית. הנציג יחשף במסיבת עיתונאים בתיאטרון האופרה והבלט הלאומי של סלובניה בליובליאנה, ב-12 בדצמבר 2023 בשעה 13:00 (שעון ישראל).

מופע מיוחד ייערך בחציו השני של חודש ינואר בו ייחשף השיר לאירוויזיון.

מאז השתתפותה הראשונה באירוויזיון ב-1993, סלובניה נהגה לבחור את נציגיה לאירוויזיון בעזרת קדם אירוויזיון, פרט לשנים 2013 ו-2023 – בהן נבחרו הנציגים בבחירה פנימית. אירוויזיון 2021 חריג במעט מכיוון שהוחלט להשאיר את הנציגה לשנת 2020 ולשלוח אותה עם שיר חדש.
שיטת הבחירה הפנימית בסלובניה לא הציגה אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. ב-2013 נבחרה הנציגה הסלובנית הראשונה באמצעות בחירה פנימית, האנה מאנצ'יני (Hannah Mancini), לייצג את סלובניה באותו אולם שיארח השנה את התחרות במאלמו, עם השיר "Straight Into Love" (בעברית: "היישר לתוך האהבה"), השיר לא העפיל לגמר התחרות וסיים את חצי הגמר במקום ה-16 והאחרון.

ב-2021 הנציגה הסלובנית אנה סוקליץ' (Ana Soklic) נבחרה באופן ישיר לאחר ביטול אירוויזיון 2020. כאשר שירה "Voda" (בעברית: "מים") נמנה עם השירים שלא יעלו לבסוף על הבמה בעקבות מגפת הקורונה והוחלף שנה לאחר מכן בשיר "Amen" (בעברית: "אמן"), אנה סוקליץ' לא העפילה לגמר וסיימה את חצי הגמר במקום ה-13 עם 44 נקודות, המורכבות מ-36 נקודות מצוותי השופטים ו-8 נקודות מהקהל.

לעומת זאת, באירוויזיון 2023 נבחרו לליברפול פעם נוספת בבחירה פנימית נציגי סלובניה, להקת ג'וקר אאוט (Joker Out) עם השיר "Carpe Diem" (בעברית: "נצל את היום"), לעומת אירוויזיון 2013, סלובניה סיימה את חצי הגמר במקום החמישי והעפילה לגמר התחרות, אך אותו סיימה יחסית בתחתית הטבלה, במקום ה-21 עם 78 נקודות, המורכבות מ-33 נקודות מצוותי השופטים ועוד 45 נקודות מהקהל.

רשת הטלוויזיה הסלובנית מסרה: "אנחנו שמחים מאוד שאחרי ההצלחה יוצאת הדופן בשנה שעברה של להקת Joker Out, שממלאת אולמות קונצרטים ברחבי אירופה, אנחנו שוב יוצאים למסע האירוויזיון. בהתבסס על הצבעות וועדת המומחים הבינלאומית, הטלוויזיה הסלובנית החליטה לבחור אומן אחד שייצג אותנו באירוויזיון ה-68 שיתקיים במאלמו שבשוודיה".

לאן הנציגות הסלובנית ל-2024 תטה את הסטטיסטיקה של הבחירות הפנימיות בסלובניה? את זה הזמן יגלה… אבל נשמח לשמוע את דעתכם!
סלובניה באירוויזיון 2023

להקת ג'וקר אאוט (Joker Out), שנבחרה בבחירה פנימית, ייצגה את סלובניה עם שירה "Carpe Diem" (בעברית: "נצלו את היום"). סלובניה העפילה לגמר לאחר שסיימה במקום החמישי בחצי הגמר השני עם 103 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-21 עם 78 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז 2019 שסלובניה מעפילה לגמר.

מקור: RTVSLO

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של סלובניה באירוויזיון. סלובניה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1995 ובאירוויזיון 2001 לאחר שסיימה פעמיים במקום השביעי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments