"הכוכב הבא" – פרק 4: פרק נוסף של 'הכוכב הבא' הגיע לסיומו. ארבע מתמודדים עברו את האודישן וממשיכים לשלב הבא. המתמודדים שעברו: מיקה משה, נויה שרם, לירן בן משה ואוראל רביד.

הפרק הרביעי של תכנית הריאליטי 'הכוכב הבא 2023', שבמסגרתה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון 2024, שודרה הערב בשעה 22.00. הערב צפינו בחמישה אודישנים כאשר ארבעה מתמודדים נוספים צלחו את האודישן והמשיכו לשלב הבא בעזרת תמיכתם של השופטים וקבוצת המיקוד שייצגה את דעת הקהל. אחד מהם עשוי להיות הנציג הישראלי לאירוויזיון שיתקיים בחודש מאי.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על הכוכב הבא –
לחצו כאן !!!
אוראל רביד

אוראל, בן 16 מרמלה, שר בדרך כלל עם חברים ומשפחה. אוראל מגיע לתחרות מתוך אמונה עצמית שהוא מסוגל לייצג את ישראל באירוויזיון. הוא בחר לשיר את "אב הרחמן" (במקור של אביתר בנאי). אוראל מנגן על גיטרה ומציג יכולות שירה מעולות, דיוק רב והמון יופי. הוא הפך את השיר לשלו ומביא סגנון ייחודי. בהחלט ראוי לעבור לשלב הבא.

"אתה ילד בן 16 עם ביטחון של איש בן 70", אמרה שירי והוסיפה: "זה היה פשוט ביצוע מהמם, מהתחלה ועד הסוף, ועם הסאונד הזה שאתה מוציא פתאום, כמו חזן, פתאום יוצא לך גוון אחר. זה היה כל כך מדוייק. אתה מהמם, איזה כיף". מנגד אסף אמר: "יש משהו בשירים של אביתר, וגם בשיר הזה, שהוא נע בין שני עולמות, בין היפה והעגול לבין השבור והחסר ביטחון. ופה לא היה חוסר ביטחון וזה הפריע לי נורא. זה היה מעט מצועצע, מעט מיופייף וממש גוזמה"

קרן, רן, שירי, עדן ואיתי הצביעו בעד – אסף נגד. אוראל קיבל 87% ועבר לשלב הבא.

לירן בן משה

לירן, בן 21 מראשל"צ, היה לוחם בצה"ל ולקראת סוף השירות הפך לטבח. הוא בחר לשיר את השיר "שני ילדים בעולם" (במקור של נתן גושן) והקדיש את השיר לסמ"ר אורי כרמי ז"ל שנפל בקרב. לירן הפתיע עם קול של זמיר ודיוק ווקאלי יוצא מהכלל. הוא מגיש את השיר נהדר והבמה היא בהחלט המקום בו הוא צריך לעמוד. האם לירן יכול לייצג את ישראל באירוויזיון? ימים יגידו…

קרן סיפרה ללירן: "אני מכירה מלא זמן את השיר הזה, ואף פעם לא שמעתי אותו ככה. אתה שנסיונר בכלל. אתה מגיש את הטקסט. פשוט הרגשתי שאתה מנחם אותי ומחבר אותי לעצמי. זה היה יפהפה". עדן, שהצביע נגד, אמר: "רציתי בשבילו שהוא יעבור. הוא בן אדם על הכיפאק, הוא נראה לי חמוד ברמות ואני גם מאוד אוהב אותך כל כל מה שאמרת פה. ברמה המוזיקלית זה הרגיש לי קצת עוד לא מספיק בשל, אני מאמין שתוכיח את עצמך בהמשך".

קרן, רן, שירי, אסף ואיתי הצביעו בעד – עדן נגד. לירן קיבל 75% ועבר לשלב הבא.
נויה שרם

נויה, בת 17 מראשל"צ, לומדת במגמת מוזיקה. היא בחרה לשיר את השיר "We're Good" (במקור של דואה ליפה). הזמרת הצעירה כובשת את המצלמה ומבצעת את השיר בביטחון עצמי עצום. אודישן מעולה לנויה שביצעה את השיר באופן מושלם. אהבתי!

קרן הצביעה נגד ואמרה: "בואו נתאפס רגע על המציאות שלנו, ונויה, אני ממש מתנצלת בפנייך שאת נפלת בדיוק על התקופה הזו. בואו לא נתעלם מהמעטפת. אירוויזיון זו לא מסיבה רגילה השנה, זו לא חגיגה. צריך להביא משהו של בטן ולב. אני הרגשתי שמה שיש לך לתת, שהוא מדהים, הוא לא הולם את רוח התקופה. מה שאנחנו רוצים להביא, ואת הקול שאנחנו רוצים להשמיע". אסף מגן על נויה ואומר לקרן: "אנחנו לא בחרנו את השיר ואת הנאמבר, אנחנו בוחנים אם היא מתאימה להשתתף בתכנית, ואולי אחרי זה גם לעשות שירים שהם יותר מתאימים, יותר לכוון אתה. תתייחסו נקודתית לכישרון שלה לעמוד על במה ולשיר".

מאוד תסכל אותי לשמוע שחלק מהשופטים מכוונים כבר עכשיו לשלוח לאירוויזיון שיר "ברוח התקופה" בישראל, ומראש מכוונים לבלדה שחלילה עוד עשויה להיות המנון שלום מלאכותי, בסגנון שירי השלום ששלחה ישראל לאירוויזיון לפני כ-25 שנה. אירופה לא "קנתה" את שירי השלום אז ובטח שלא תאמין לנו עכשיו. צריך לפצח היטב את נושא השיר שישראל תשלח השנה לאירוויזיון – ואני דווקא לא מתקבע על שיר "ברוח התקופה" וגם שיר פופ איכותי זו אופציה טובה מבחינתי! חשוב גם לזכור שהאירוויזיון יתקיים בעוד חצי שנה ולכן אנחנו לא יודעים מה תהיה רוח התקופה בישראל בעוד חצי שנה – מתוך תקווה שהמלחמה עד אז תגיע לסיומה.

אסף, רן, שירי, עדן ואיתי הצביעו בעד – קרן נגד. נויה קיבלה 70% ועברה לשלב הבא.

שליו אדמוני

שליו, בן 24 מחדרה, משלב רוק עם מוזיקה מזרחית והוא בוחר לבצע את השיר "עושה לי צרות" (במקור של עדן חסון). שליו, שהתרגש מאוד בתחילת הביצוע הביא גוון קולי יפהפה. יתכן שההתרגשות טיפה השתלטה עליו כי לעיתים ניתן היה לשמוע אי-דיוקים קוליים. יש לו המון פוטנציאל אבל זה לא היה אודישן מושלם.

"בחירת השיר לא הייתה טובה", אמר עדן לזמר הצעיר, "זה שיר שצריך לקחת הרבה הרבה אוויר, יש הרבה מילים, סולם גבוה, המנעד מאוד רחב. אני זיהיתי את הפוטנציאל שיש לך. אני חושב שעם שיר אחר זה יכול היה לבוא יותר טוב". איתי הסביר: "יש איזה סוג של כישרון, בתוך הכישרון של עדן חסון, לשיר מהר וטכניקת אוויר, זה משהו שהוא לא שמור לכל אחד. אני חושב שבסגנון אחר אולי היינו כן מקבלים את כל הטווח שלך ואת הצבע, כי יש לך צבע יפה ואתה מרגש מאוד".

רן ועדן הצביעו בעד – איתי, אסף, שירי וקרן הצביעו נגד. שליו קיבל 55% ולכן לא עבר לשלב הבא.
מיקה משה

מיקה, בת 16 מקיבוץ כפר בלום, התמודדה בעונה האחרונה של התכנית "בית ספר למוזיקה" כשהייתה תלמידתה של מירי מסיקה, ולאחר מכן הוציאה יחד עם הזמרת הגדולה את הלהיט "יש לך אותי". מיקה מפונה מביתה בשל מצב המלחמה. היא בחרה לשיר את "חזקה יותר" – שיר מקורי שנכתב על שברון לב ופרידה על ידי מאי ספדיה (שכזכור הייתה בין כותבי "יוניקורן" באירוויזיון 2023). היא מקדישה אותו לאחיה החייל אשר לוחם בחיל השריון מתוך תקווה שתראה אותו בקרוב.

הזמרת הצעירה יודעת היטב איך לעמוד על במה. היא שרה מעולה ומביעה המון תקווה. יחד עם זאת היא עדיין מאוד צעירה וזה בא לידיי ביטוי בביצוע. היא בהחלט ראויה להמשיך לשלב הבא ואני סקרן לדעת מה היא מכינה לנו בהמשך העונה.

איתי הביע את דעתו: "שיר מהמם. הכחול הזה סופר מגיע לך כי יש משהו מאוד צנוע בשירה שלך. מבינים מה את אומרת, חפה ממניירות, בלי סיפורים, בלי חארטות, בלי לנסות להרשים אותי. הרגשה כאילו שרת בחדר. וזה היה כל כך מהמם, כל כך טוב". רן הוסיף: "את זמרת ממש טובה. יש משהו נורא ברור בצבע הקול שלך, בהגשה שלך. אני חושב שאם אנחנו מדברים על האירוויזיון, ולשם אנחנו מכוונים, תהיה לך עבודה מאוד קשה בתכנית".

קרן, רן, שירי, עדן ואיתי הצביעו בעד – אסף נגד. מיקה קיבלה 79% ועברה לשלב הבא.

הצביעו לסקר שלנו: איזה אודישן היה הטוב ביותר לדעתכם בפרק?

This poll is no longer accepting votes

הכוכב הבא: איזה אודישן היה הטוב ביותר בפרק האודישנים הרביעי?

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
1 תגובה
החדש ביותר
הישן ביותר האהוב ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
חסוייה
חסוייה
7 months ago

כבר לא רואה את התוכנית הזו ידוע שזה מכור ומבויים וגם זה לארוויזיון אז בכלל לא אוהבת