"הכוכב הבא" – פרק 2: שלושה מתמודדים עברו את האודישן הראשון וממשיכים לשלב הבא. המתמודדים שעברו: מוריה אנג'ל, יונתן ביטון ואריק סיני.

כמעט שבועיים חלפו מאז שודר פרק הבכורה של 'הכוכב הבא לאירוויזיון' לשנת 2024, שבועיים רוויים בחדשות קשות ומרגשות על מצב הלחימה ושחרור חטופים, אך הערב התאפשר סוף סוף לקיים את שידור הפרק השני של התכנית. בפרק צפינו בארבעה אודישנים כאשר שלושה מתמודדים צלחו את האודישן והמשיכו לשלב הבא בעזרת תמיכתם של השופטים וקבוצת המיקוד שייצגה את דעת הקהל. אחד מהם עשוי להיות הנציג הישראלי לאירוויזיון 2024. בין המתמודדים שהופיעו הערב ניתן למצוא את הזמר הוותיק והמוכשר אריק סיני.

הפרק נפתח בביצוע מרגש של ששת השופטים לשיר "יש בי אהבה", שבוצע במקור על ידי אריק איינשטיין ונכתב על ידי ארקדי דוכין.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על הכוכב הבא –
לחצו כאן !!!
מוריה אנג'ל

מוריה, בת 26 מקרית גת, מספרת על ערעור הביטחון האישי בשל הטבח הנורא ביישובי הדרום ב-7 באוקטובר. מוריה מנגנת ושרה אך ללא ניסיון בימתי. היא דתיה ולכן לא ברור כיצד תוכל לייצג את ישראל באירוויזיון שמתקיים בשבת, במידה ותזכה. מוריה בחרה לבצע באודישן את השיר "Rise Up" (במקור של אנדרה דיי) והיא הציגה יכולות ווקאליות מדויקות להפליא. קולה ענוג ומלטף ובהחלט מפתיע לגלות שאין לה ניסיון בימתי. עם קצת עבודה על הנוכחות הבימתית היא יכולה להגיע רחוק בעונה הזו.

"איזו עדינות ואיזה דיוק", אמר אסף אמדורסקי והוסיף: "לא התנפלת על שום דבר, טבעי, ריגשת אותנו מאוד". שירי מימון התרגשה עד בכי: "הצניעות שלך והענווה הזאת, לא עמדת על במות בחיים, את אפילו לא מודעת לכוח העצום שיש בך ולקול המטורף. ראיתי דרך הקול שלך את האנשים שחטפנו לנו. ילדים ואימהות וגברים שיושבים איפשהו ואנחנו לא יודעים איפה הם. ואת פשוט שרה והלב שלי ממש נקרע. אני רוצה להגיד לך תודה. עשית פה שליחות אדירה".

כל השופטים הצביעו בעד. מוריה קיבלה 96% ועוברת לשלב הבא.

יונתן ביטון

יונתן, בן 27, הגיע לשיר יחד עם הרכב המונה שישה חברים נוספים שמלווים אותו כאשר כולם יושבים סביב שולחן מלא כל טוב. יונתן לא ידע שהזוכה בעונה הקרובה ייצג את ישראל באירוויזיון אך בעקבות המצב הוא בהחלט רוצה להפיץ את "האור" הזה באירופה. הזמר בחר לשיר את השיר "ככה זה" (במקור של נינט טייב וטונה). הזמר מציג גרסה אתנית ומעניינת לשיר ואף מפתיע עם קטע ראפ שהוא כתב. ביצוע מאוד מעניין וסגנון המוזיקלי בהחלט מסקרן. ראוי לעבור את האודישן ומסקרן מאוד מה יונתן מתכנן לנו להמשך העונה. שיר אתני בסגנון "Nije Ljubav Stvar" (סרביה, אירוויזיון 2012) יכול להביא את ישראל מאוד גבוה באירוויזיון.

"הקשבתי לכל מילה שלך והסתכלתי על כל ניואנס שלכם, ומשהו בסנכרון שלכם כזה כיפי ונעים שבא לי שתזמינו אותי לאיזה ג'אם ושנוכל לשיר קצת, לרפא את הנפש, את הנשמה", אמרה שירי. רן הוסיף: "זה מוזיקלי ומקורי. היה פה את השפיץ הזה ואני חושב שאחד הדברים שהכי ריגשו, אותי לפחות, והכי חסרים לנו זה הביחד הזה. אני דמיינתי אתכם באירוויזיון ואמרתי שזה משהו שממש היה מרגש אותי לראות".

כל השופטים הצביעו בעד. יונתו קיבל 86% ועובר לשלב הבא.
מלכה ברנשטיין

מלכה, בת 21 מבית שמש, יצאה בשאלה מבית חרדי והתגוררה יחד עם חברותיה. מלכה מספרת שהמוזיקה עזרה לה מאוד בכל מיני שלבים בחיים. היא בחרה לשיר באודישן את השיר "לא לפחד כלל" (במקור של נינט טייב). הזמרת הצעירה מציגה דיוק ווקאלי מצוין והמון פוטנציאל, אך אינני בטוח שהשיר שבחרה עושה עמה חסד. יש לי תחושה שאם היא הייתה בוחרת בשיר אחר היא הייתה עוברת.

רן דנקר חושב אחרת והצביע בעד: "אני מאוד מאוד אהבתי אותך. גם בחירת השיר ממש טובה ומיוחדת ולא המובנת מאליה, שבדרך כלל מתמודדים באים איתה. יש בך איזה עומק ורטט שבעיניי הוא שייך לאומנים מאוד מסוימים. מי שעלתה לי בזמן הזה זו ג'וני מיטשל". אסף הצביע נגד והסביר: "עשית את כל הדרך לפה ובאת עם המון תקוות, ופתאום קיבלת כזאת תגובה צוננת ולא כיף ללכת עם זה הביתה. אז אני מתנצל בשמי ובשם כולנו. עצם זה שאת מתעסקת במוזיקה ולוקחת מהמוזיקה כוח, זה ילווה אותך טוב בחיים. גם אם את לא שייכת לבמה הגדולה או הקטנה, תמשיכי בדרכך".

קרן, רן ואיתי הצביעו בעד – שירי, עדן ואסף נגד. מלכה קיבלה 45% ולא עברה לשלב הבא.

אריק סיני

אריק סיני, בן 74, פרץ בשנות ה-70 והפך לכוכב בתעשיית המוזיקה הישראלית בשנות ה-80 כששיתף פעולה עם אמנים גדולים כמו מתי כספי, שלמה ארצי, יהודית רביץ ועוד… בין להיטיו באותה תקופה "דרך הכורכר", "העיירה שלי" ו"מסתובב ושר". לקראת סוף שנות ה-80 דעכה הצלחתו והוא עבר להתגורר בארצות הברית. בסוף שנות ה-90 חזר סיני לישראל והחל להוציא שירים חדשים שזכו להצלחה כמו: "מכור" ו"אור אדום כמו דם".

אריק סיני לא זר לעולם האירוויזיון. הוא התמודד בקדם אירוויזיון 1985 עם השיר "מילה ועוד מילה" שזכה במקום הרביעי. ב-1987 שוב ניסה את מזלו וביצע בקדם אירוויזיון את השיר "לחזור הביתה" – הפעם הגיע רק למקום השמיני. אריק סיני החליט להתמודד ב"כוכב הבא" לאחר שצוות ההפקה פנה אליו. הזמר ישמח לייצג את ישראל באירוויזיון במידה "ויתעלמו מהגיל והוותק".

סיני בחר להרשים אותנו עם השיר "שמים" (במקור של יגאל בשן). הניסיון של אריק בהחלט בא לידי ביטוי באודישן והוא נשמע נפלא. קולו העמוק פשוט מצמרר. האם זה משהו שיכול לעבוד באירוויזיון? קשה לי להחליט בשלב הזה. מקום ראשון בתחרות הבינלאומית זה לא יביא, אבל זה עשוי להיות מעניין.

השופטים נעמדו והריעו לכבוד הזמר הוותיק. "אנחנו שרים לאנשים, לתת להם כוח, זה הנשק שלנו לתת תחושה של ביטחון וכוח, ופתאום פעם ראשונה הרגשתי שאני מקבלת את זה", אמרה קרן בהתרגשות, והוסיפה: "הקול שלך שוטף את הכאב החוצה, זה בריא לבכות, זה בריא להרגיש את הדבר הזה, וצריך בדיוק קול כזה שיעזור לזקק את זה החוצה". איתי הוסיף: "כשנסגר המסך ושרת, פתאום ראיתי את כל המפה של ארץ ישראל. יש פה נשמה ויש פה מסע. יש פה שופר רציני יותר. הרגשתי שאתה מספר את סיפור חיי כולנו".

כל השופטים הצביעו בעד. אריק סיני קיבל 90% עובר לשלב הבא.
הצביעו לסקר שלנו: איזה אודישן היה הטוב ביותר לדעתכם בפרק?

This poll is no longer accepting votes

הכוכב הבא: איזה אודישן היה הטוב ביותר בפרק האודישנים השני?

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments