התקשורת השוודית ממשיכה לדווח על אומנים נוספים הצפויים להשתתף במלודיפסטיבלן 2024, קדם האירוויזיון השוודי. היום תיחשף הרשימה המלאה והרשמית, ועד אז: קבלו את הרשימה הצפויה.

היום (שישי) ייחשפו שמות האומנים שייקחו חלק במלודיפסטיבלן 2024, קדם האירוויזיון השוודי. התקשורת בשוודיה סוגרת את רשימת הדיווחים (שאינם רשמיים) אודות זהות המשתתפים בתחרות. לרשימת האומנים מצטרפים כעת חמישה שמות נוספים: ליה לרסון (Lia Larsson), קלאודי (Klaudy), אניקה וויקיהלדר (Annika Wickihalder), מלינה בורגלו (Melina Borglowe) ונטלי קאריון (Natalie Carrion).

נדגיש שוב שלא מדובר בדיווח רשמי אך מידי שנה העיתון השוודי Aftonbladet מדווח על שמות המתמודדים עוד לפני ההכרזה הרשמית של רשת הטלוויזיה השוודית, כך שלרוב הצדק עימו. רשימת המתמודדים המלאה בקדם השוודי תיחשף כאמור היום.
ליה לרסון

ליה לרסון, 22, היא כוכבת טיקטוק שבמהלך השנה הצליחה בעולם מוזיקת הדאנס האלקטרונית. שיריה זוכים למיליוני האזנות כל אחד, ביניהם "Banka banka" ו-"Fara ner på byn". על פי Aftonbladet, היא גם תנצל את ההזדמנות כדי לחגוג את השתתפותה במלודיפסטיבלן על ידי הוצאת סינגל חדש באותו יום של מסיבת העיתונאים.

– "ליה לרסון מוכנה, אני יכול לאשר את זה", אומר מקור יודע דבר.

בשנה שעברה חוותה לרסון את המלודיפסטיבלן מקרוב מאוד, ואף צילמה וולוג לערוץ היוטיוב שלה:

קלאודי

ויליאם שנברג (William Schenberg), בן 24 מהעיר גטבורג, הידוע בשם הבמה קלאודי – מוכן גם הוא למלודיפסטיבלן. הוא השתתף בתחילת השנה בתוכנית המוזיקה "Songland" של רשת הטלוויזיה השוודית SVT וכתב שיר יחד עם האמנית שרי (Cherrie). גם במלודיפסטיבלן הבא צפוי שנברג להשתמש בשם הבמה שלו "קלאודי".
אניקה וויקיהלדר

גם אניקה וויקיהלדר (Annika Wickihalder), בת 22 מאורחולדסוויק (בה התקיים משדר ההזדמנות השנייה במלודיפסטיבלן הקודם), קיבלה מקום בתחרות השנה. ב-2021 היא עלתה לחצי הגמר של תוכנית הריאליטי-מוזיקה "Idol". כפי שחשף בעבר Aftonbladet, ג'קלין מוס (Jacqline Moss), שניצחה את אניקה בתוכנית, תתחרה גם במלודיפסטיבלן השנה. כעת לשתיהן ניתנת הזדמנות נוספת להתחרות על אהדת הקהל.

מלינה בורגלו

מלינה בורגלו (Melina Borglowe), בת 26, היא זמרת-יוצרת שהוחתמה על חוזה בחברת התקליטים הקטנה Ten, שזכתה בעבר להצלחה במלודיפסטיבלן עם אמנים כמו בנג'מין אינגרוסו (Benjamin Ingrosso), פליקס סנדמן (Felix Sandman) ובישארה (Bishara). כעת, על פי המקורות של Aftonbladet, הגיע תורה של מלינה לתפוס מקום בתוכנית הטלוויזיה הגדולה ביותר של שוודיה.

נטלי קאריון

לבסוף, Aftonbladet חושף שגם נטלי קאריון (Natalie Carrion), בת 27, תתחרה השנה. נטלי, בעלת שורשים קריביים וסאמיים (בני העם היושב בלפלנד שנמצאת בצפון סקנדינביה), הייתה קרובה להצטרף למלודיפסטיבלן מספר פעמים בעבר והתחרתה בתחרות הסאמי גרנד פרי (Sámi Grand Prix) ב-2022 (פסטיבל שירים לבני העם הסאמי). מוקדם יותר השנה, היא הייתה הפרשנית השוודית בסאמי גרנד פרי.
עד עכשיו פורסמו 30 שמות (מתוך 30) אשר צפויים להתמודד בקדם האירוויזיון השוודי:

 1. דוטר (Dotter)
 2. לאסה סטפנז (Lasse Stefanz)
 3. סמאש אינטו פיסס (Smash Into Pieces)
 4. ליאמו (Liamoo)
 5. סמיר וויקטור (Samir & Viktor)
 6. אלקטרה (Elecktra)
 7. קאצי אופיה (Cazzi Opeia)
 8. ליסה אייקס (Lisa Ajax)
 9. מרקוס ומרטינוס (Marcus & Martinus)
 10. קים סאזריון (Kim Cesarion)
 11. קלרה קלינגנסטרום (Clara Klingenström)
 12. אדם וודס (Adam Woods)
 13. מדינה (Medina)
 14. מריה סור (Maria Sur)
 15. גונילה פרסון (Gunilla Persson)
 16. פרקן סנוסק (Fröken Snusk)
 17. ג'יי סמית' (Jay Smith)
 18. סקרלט (Scarlet)
 19. אלבין טינגוול (Albin Tingwall)
 20. ג'קלין מוס (Jacqline Moss)
 21. דיר שרה (Dear Sara)
 22. צ'לסי מוקו (Chelsea Muco)
 23. דני סאוסדו (Danny Saucedo)
 24. אליסה לינדסטרום (Elisa Lindstrom)
 25. סי ג'ו (C-Joe)
 26. ליה לרסון (Lia Larsson)
 27. קלאודי (Klaudy)
 28. אניקה וויקיהלדר (Annika Wickihalder)
 29. מלינה בורגלו (Melina Borglowe)
 30. נטלי קאריון (Natalie Carrion)

הרשימה המלאה של הערים והתאריכים של מלודיפסטיבלן 2024:

חצי הגמר הראשון ייערך ב-3 בפברואר במאלמו ארנה (Malmö Arena), מאלמו
חצי הגמר השני ייערך ב-10 בפברואר בסקנדינביום (Scandinavium), גטבורג
חצי הגמר השלישי ייערך ב-17 בפברואר בוידה ארנה (Vida Arena), וקשה
חצי הגמר הרביעי ייערך ב-24 בפברואר בסטיגה ספורט ארנה (Stiga Sports Arena), אסקילסטונה
חצי הגמר החמישי ייערך ב-2 במרץ בלופברגס ארנה (Löfbergs Arena), קרלסטאד
הגמר הגדול ייערך ב-9 במרץ בפרנדס ארנה (Friends Arena), סטוקהולם

חלון הגשת השירים למלודיפסטיבלן 2024 נפתח ב-25 באוגוסט ונסגר ב-15 בספטמבר. עפ"י מידע רשמי שהגיע מ-SVT הוגשו לקדם לא פחות מ-2,624 שירים. 30 שירים נבחרו להתמודד בתחרות, כאשר אחד מהם יזכה לייצג את שוודיה באירוויזיון 2024 שייערך במגרש הביתי.

השנה הציגה הפקת המלודיפסטיבלן מספר שינויים בפורמט התחרות: פורמט העולות לגמר לא ישתנה ושני השירים שיגיעו למקומות הראשון והשני בארבעת חצאי הגמר הראשונים יעפילו לגמר. חצי הגמר החמישי ששימש כגלגל הצלה בוטל כמופע יחיד ולמעשה ישמש כחצי גמר נוסף לכל דבר – לעומת שנים קודמות, האומנים שהגיעו למקומות השלישי והרביעי לא יופיעו שוב ב"גלגל הצלה", ובמקום זאת ישודר לצופים בבית סיכום מהיר של ההופעות, וקהל הצופים בבית יבחר שני שירים נוספים שיעפילו לגמר. הגמר הגדול יורכב כמדי שנה מ-12 שירים, והזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

שינוי נוסף שצפוי לנו הוא הגדלת מספר המשתתפים בתחרות: כל חצי גמר יורכב משישה שירים, לעומת שבעה שירים שהשתתפו עד כה בכל מקצה בשנים האחרונות, ומספר המשתתפים בתחרות יגדל מ-28 ל-30.
שוודיה באירוויזיון 2023

לורין (Loreen), שזכתה בקדם האירוויזיון השוודי, ייצגה את שוודיה עם שירה "Tattoo" (בעברית: "קעקוע"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השני בחצי הגמר הראשון עם 135 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 583 נקודות.

זהו ניצחונה השביעי של שוודיה בתחרות, מה שהופך אותה לשיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד, ואת לורין לאומנית השנייה שזוכה באירוויזיון בפעם השנייה אחרי ג'וני לוגן מאירלנד.

מקור: Aftonbladet.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לתחרות ב-1958 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2023 עם השיר "Tattoo" בביצועה של הזמרת לורין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments