ראש המשלחת הצ'כית לאירוויזיון הודיע כי יתכן שכמות המתמודדים בקדם אירוויזיון הצ'כי תגדל עד לשבעה מתמודדים.

רשת המשלחת הצ'כית לאירוויזיון הודיע שיתכן שכמות המתמודדים בקדם אירוויזיון הצ'כי, ESC 2024, תגדל עד לשבעה משתתפים. זאת למרות ההודעה המקורית שלפיה רק חמישה משתתפים ייקחו חלק בתחרות המקומית. ראש המשלחת, קרישטוף שאמל (Kryštof Šámal), הסביר: "היה לנו מאוד קשה לבחור רק חמישה שירים. אני חושב שיש לנו קדם חזק מאוד השנה, לכן אנחנו חושבים להוסיף עוד כמה שירים". עוד הוסיף ראשו המשלחת: "בחרנו כבר את רוב השירים, אבל עדיין יש לנו מספר ספקות מסיבות מסוימות. אם הכל ילך כמתוכנן אני חושב שיהיו לנו שבעה שירים אך קיים הסיכוי שיהיו רק שישה או חמישה. עם שני זמרים אנחנו עדיין במשא ומתן."

שאמל חשף גם כי נציג אוסטריה לאירוויזיון 2018 ויועץ המשלחת הצ'כית, סזאר סמפסון (Cesár Sampson), ינחה את קדם האירוויזיון המקומי לצד אדם מישיק (Adam Mišík) אשר הנחה את התחרות גם בשנה שעברה. סמפסון ינחה מתוך הגרין רום של קדם האירוויזיון שם ישבו המתמודדים לאחר ביצוע השירים.
רשות הטלוויזיה הצ'כית, ČT, חשפה פרטים חדשים אודות קדם האירוויזיון הצ'כי לאירוויזיון 2024, "ESCZ". לאחר שמוקדם יותר השבוע נחשף כי התחרות המקומית תערך ב-4 בדצמבר ב-Roxy Club בעיר פראג. מתברר כעת שבקדם יתמודדו חמישה שירים אשר נבחרו על ידי ועדה. לעזרת הוועדה נחלץ גם נציג אוסטריה לשנת 2018, סזאר סמפסון (Cesar Sampson), אשר סיים בליסבון במקום השלישי עם השיר "Nobody But You" (בעברית: "אף אחת מלבדך").

חמשת המתמודדים שיתחרו על הזכות לייצג את צ'כיה במאלמו ייחשפו בקרוב, אך השירים לא ייחשפו להאזנה לפני מועד הקדם. השמעת הבכורה של השירים תיערך בקדם עצמו.

בשנים האחרונות מקיימת צ'כיה קדם אינטרנטי לבחירת הנציג הצ'כי לאירוויזיון ובשנה שעברה, לראשונה מ-2008, נערך הקדם במשדר חי. גם השנה יועבר קדם האירוויזיון הצ'כי בשידור חי בכל רחבי אירופה. אומנים אשר מעוניינים לקחת חלק בקדם יכלו להגיש את שיריהם לוועדת הקדם עד ה-6 בנובמבר.

החל מהשנה הקרובה אומנים ללא אזרחות צ'כית יוכלו להגיש את מועמדותם לקדם. רשת הטלוויזיה ציינה בהחלטה זו אומנים סלובקים שחיים בצ'כיה ותורמים לסצנת המוזיקה המקומית. אמנים אלה חייבים להתגורר ולעבוד בקביעות בצ'כיה.
צ'כיה באירוויזיון 2023

להקת וסנה (Vesna), שזכתה בקדם האירוויזיון הצ'כי, ייצגה את צ'כיה עם שירה "My Sister's Crown" (בעברית: "הכתר של אחותי"). צ'כיה העפילה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר הראשון עם 110 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום העשירי עם 129 נקודות.

זהו ההישג הכי טוב של צ'כיה מאז אירוויזיון 2018 וההישג השני הכי טוב בכל שנות השתתפותה בתחרות.

מקור: The Euro Trip Podcast

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-12 של צ'כיה באירוויזיון. צ'כיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמר מיקולאס ג'וזף הגיע למקום השישי עם השיר "Lie To Me".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments