התקשורת השוודית ממשיכה לדווח על אומנים נוספים הצפויים להשתתף במלודיפסטיבלן 2024, קדם האירוויזיון השוודי. בין השמות מספר אמנים מוכרים שכבר התמודדו בתחרות בעבר!

ככל שמתקרב מועד חשיפת האומנים שייקחו חלק במלודיפסטיבלן 2024, קדם האירוויזיון השוודי, התקשורת בשוודיה ממשיכה בדיווחים לא רשמיים אודות זהות המשתתפים בתחרות. לרשימת האומנים מצטרפים כעת שלושה שמות נוספים: דני סאוסדו (Danny Saucedo), אליסה לינדסטרום (Elisa Lindstrom) וסי-ג'ו (C-Joe).

נדגיש שוב שלא מדובר בדיווח רשמי אך מידי שנה העיתון השוודי Aftonbladet מדווח על שמות המתמודדים עוד לפני ההכרזה הרשמית של רשת הטלוויזיה השוודית, כך שלרוב הצדק עימו. רשימת המתמודדים המלאה בקדם השוודי תיחשף ב-1 בדצמבר.
דני סאוסדו

דני סאוסדו (Danny Saucedo) בן ה-37 מקווה לחזור ללב סצנת המוזיקה השוודית בעזרת השתתפותו במלודיפסטיבלן 2024, לאחר רצף לא מוצלח של שירים אותם פרסם לאחרונה. לטענת העיתון השוודי אפטונבלאדט, סאוסדו יודע כי מדובר בהימור מסוכן עבורו וכי הוא מודע שהשיר שלו אמור להיות טוב במיוחד כדי להיזכר כלהיט.

סאוסדו התמודד בעבר ארבע פעמים בקדם אירוויזיון השוודי. בפעם הראשונה כחלק מהלהקה E.M.D שהתמודדה במלודיפסטיבלן 2009 עם השיר "Baby Goodbye" (מקום שלישי בגמר). ב-2011 התמודד לבדו כאשר ביצע את השיר "In the Club" (מקום שני בגמר). ב-2012 ביצע את השיר "Amazing" (מקום בשני בגמר). ב-2021 ביצע בקדם אירוויזיון את השיר "Dandi dansa" (הפעם קיבל את המקום השביעי בגמר).

סוסדו אמר כי הוא משתף פעולה עם מישל זיטרון (Michel Zitron), שבעבר כתב בין היתר את השירים "Don't You Worry Child" ו-"Save The World" של סוודיש האוס מאפיה (Swedish House Mafia), ועבד בעבר עם אמנים מוכרים כמו אביצ'י (Avicii) השוודי, מרטין גריקס (Martin Garrix) ההולנדי ועוד…

 

אליסה לינדסטרום

אליסה לינדסטרום (Elisa Lindstrom) בת ה-32 התחרתה במלודיפסטיבלן 2014 עם השיר "Casanova" (מקום 5 בחצי הגמר) ובמלודיפסטיבלן 2021 עם השיר "Den du är" (שהגיע למקום שביעי ואחרון בחצי הגמר).  הזמרת גילמה בנוסף תפקיד ראשי בשלאגר המוזיקלי "De' e' Det Har Vi Kallar Karlek".

 

סי ג'ו

סי ג'ו (C-Joe), או בשמו האמיתי צ'רלס קורומה (Charles Koroma) בן ה-31 מהעיר גאוול, בעל שורשים בסיירה לאון.  מדובר בשם חדש במלודיפסטיבלן השוודי, כאשר הוא מייצר מוזיקה החל מ-2017, אך מעולם לא הופיע בארנה בסדר גודל כזה.
עד עכשיו פורסמו 26 שמות (מתוך 30) אשר צפויים להתמודד בקדם אירוויזיון השוודי:

 1. דוטר (Dotter)
 2. לאסה סטפנז (Lasse Stefanz)
 3. סמאש אינטו פיסס (Smash Into Pieces)
 4. ליאמו (Liamoo)
 5. סמיר וויקטור (Samir & Viktor)
 6. אלקטרה (Elecktra)
 7. קאצי אופיה (Cazzi Opeia)
 8. ליסה אייקס (Lisa Ajax)
 9. יסיקה אנדרסון (Jessica Andersson)
 10. מרקוס ומרטינוס (Marcus & Martinus)
 11. קים סאזריון (Kim Cesarion)
 12. קלרה קלינגנסטרום (Clara Klingenström)
 13. אדם וודס (Adam Woods)
 14. מדינה (Medina)
 15. מריה סור (Maria Sur)
 16. גונילה פרסון (Gunilla Persson)
 17. פרקן סנוסק (Fröken Snusk)
 18. ג'יי סמית' (Jay Smith)
 19. סקרלט (Scarlet)
 20. אלבין טינגוול (Albin Tingwall)
 21. ג'קלין מוס (Jacqline Moss)
 22. דיר שרה (Dear Sara)
 23. צ'לסי מוקו (Chelsea Muco)
 24. דני סאוסדו (Danny Saucedo)
 25. אליסה לינדסטרום (Elisa Lindstrom)
 26. סי ג'ו (C-Joe)

הרשימה המלאה של הערים והתאריכים של מלודיפסטיבלן 2024:

חצי הגמר הראשון ייערך ב-3 בפברואר במאלמו ארנה (Malmö Arena), מאלמו
חצי הגמר השני ייערך ב-10 בפברואר בסקנדינביום (Scandinavium), גטבורג
חצי הגמר השלישי ייערך ב-17 בפברואר בוידה ארנה (Vida Arena), וקשה
חצי הגמר הרביעי ייערך ב-24 בפברואר בסטיגה ספורט ארנה (Stiga Sports Arena), אסקילסטונה
חצי הגמר החמישי ייערך ב-2 במרץ בלופברגס ארנה (Löfbergs Arena), קרלסטאד
הגמר הגדול ייערך ב-9 במרץ בפרנדס ארנה (Friends Arena), סטוקהולם

חלון הגשת השירים למלודיפסטיבלן 2024 נפתח ב-25 באוגוסט ונסגר ב-15 בספטמבר. עפ"י מידע רשמי שהגיע מ-SVT הוגשו לקדם לא פחות מ-2,624 שירים. 30 שירים נבחרו להתמודד בתחרות, כאשר אחד מהם יזכה לייצג את שוודיה באירוויזיון 2024 שייערך במגרש הביתי.

השנה הציגה הפקת המלודיפסטיבלן מספר שינויים בפורמט התחרות: פורמט העולות לגמר לא ישתנה ושני השירים שיגיעו למקומות הראשון והשני בארבעת חצאי הגמר הראשונים יעפילו לגמר. חצי הגמר החמישי ששימש כגלגל הצלה בוטל כמופע יחיד ולמעשה ישמש כחצי גמר נוסף לכל דבר – לעומת שנים קודמות, האומנים שהגיעו למקומות השלישי והרביעי לא יופיעו שוב ב"גלגל הצלה", ובמקום זאת ישודר לצופים בבית סיכום מהיר של ההופעות, וקהל הצופים בבית יבחר שני שירים נוספים שיעפילו לגמר. הגמר הגדול יורכב כמדי שנה מ-12 שירים, והזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

שינוי נוסף שצפוי לנו הוא הגדלת מספר המשתתפים בתחרות: כל חצי גמר יורכב משישה שירים, לעומת שבעה שירים שהשתתפו עד כה בכל מקצה בשנים האחרונות, ומספר המשתתפים בתחרות יגדל מ-28 ל-30.
שוודיה באירוויזיון 2023

לורין (Loreen), שזכתה בקדם האירוויזיון השוודי, ייצגה את שוודיה עם שירה "Tattoo" (בעברית: "קעקוע"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השני בחצי הגמר הראשון עם 135 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 583 נקודות.

זהו ניצחונה השביעי של שוודיה בתחרות, מה שהופך אותה לשיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד, ואת לורין לאומנית השנייה שזוכה באירוויזיון בפעם השנייה אחרי ג'וני לוגן מאירלנד.

מקור: Aftonbladet.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לתחרות ב-1958 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2023 עם השיר "Tattoo" בביצועה של הזמרת לורין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments