התקשורת השוודית מדווחת על שמות נוספים של אמנים הצפויים להשתתף בקדם אירוויזיון השוודי, המלודיפסטיבלן 2024. ביניהם: קאסי אופיה, ליסה אייקס ואלקטרה.

בשוודיה ממשיכים לזרום דיווחים לא רשמיים לגבי זהות המתמודדים בקדם אירוויזיון השוודי, מלודיפסטיבלן 2024 (Melodifestivalen). לאחר שנחשף כי הזמרת דוטר (Dotter), להקת הרוק סמאש אינטו פיסס (Smash Into Pieces), ליאמו (Liamoo) ולהקת הדאנס לאסה סטפנז (Lasse Stefanz) יקחו חלק בתהליך הבחירה, כעת השמועות חושפות עוד ארבע זמרים נוספים.

נדגיש שלא מדובר בדיווח רשמי אך מידי שנה העיתון מדווח על שמות המתמודדים עוד לפני ההכרזה הרשמית ולרוב הצדק עימו.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
קאסי אופיה:

קאסי אופיה (Cazzi Opeia), או בשמה המקורי מואה אנה מריה קרלבקר (Moa Anna Maria Carlebecker) בת ה- 34, התחרתה לראשונה במלודיפסטיבלן 2022 כאשר הופיעה עם השיר ״I Can’t Get Enough״ עימו שהגיע למקום התשיעי בגמר. שנה לאחר מכן קאצי לקחה חלק בכתיבת השיר ״Tattoo״ שהעניק ללורין את הניצחון השני בתחרות ולשוודיה את הניצחון השביעי. בנוסף קאצי כתבה את השיר של אלקסה (AleXa), "Wonderland", שזכה בתחרות האירוויזיון האמריקאית. קאצי היא זמרת ויוצרת הכותבת שירים לאמנים בינלאומיים ובעיקר בעולם ה-K-pop כמו להקת BTS, להקת Red Velvet, להקת הבנים Stray Kids ועוד.

ליסה אייקס:

ליסה אייקס (Lisa Ajax), בת 25, זכתה בתכנית הריאליטי השוודי ״Idol״ בשנת 2014. מאז השתתפה ארבע פעמים בקדום השוודי: ב-2016 עם השיר "My Heart Wants Me Dead" (מקום 7 בגמר), ב-2017 עם "I Don't Give A" (מקום 9 בגמר), ב-2019 עם השיר "Torn" (מקום 9 בגמר) והפעם האחרונה ‏בה השתתפה הייתה ב-2022 כחלק מדואט עם ניילו (Niello) כאשר הם שרו את השיר "Tror du att jag bryr mig" (מקום 6 בחצי הגמר).
אלקטרה:

אלקטרה (Elecktra), שם הבמה של רובין וורנר (Robin Werner), דמות דראג אשר השתתפה בעונה הראשונה של התכנית "דראג רייס" השוודית (Drag Race Sweden) בה זכתה במקום הרביעי. כעת על פי התקשורת השוודית נודע שאלקטרה עברה את המיונים ותשתתף במלודיפסטיבלן הקרוב.

יסיקה אנדרסון:

יסיקה אנדרסון (Jessica Andersson), בת 50, הגישה שיר למלודיפסטיבלן 2024 אך בשלב זה לא ברור האם גם התקבלה לתחרות. בראיון לתקשורת השוודית אמרה "למעשה שלחתי שיר, עדיין לא ידוע לי אם עברתי או לא. אני לא יכולה לוותר על המלודיפסטיבלן, זה כל-כך כיף ואם זה יקרה אני אהיה מאושרת". ג׳סיקה התמודדה באירוויזיון 2003 לאחר שזכתה במלודיפסטיבלן ביחד עם מגנוס בקלונד (Magnus Bäcklund) עם השיר "Give Me Your Love" אשר זכה באירוויזיון במקום חמישי.

אנדרסון התמודדה עוד שבע פעמים במלודיפסטיבלן השוודי בשנים 2004, 2006, 2007, 2010, 2015, 2018 ו-2021.
להלן הרשימה המלאה של הערים והתאריכים של המופעים במלודיפסטיבלן 2024:

⁃           חצי הגמר הראשון ייערך ב-3 בפברואר, במאלמו ארנה (Malmö Arena), מאלמו
⁃           חצי הגמר השני ייערך ב-10 בפברואר בסקנדינביום (Scandinavium), גטבורג
⁃           חצי הגמר השלישי ייערך ב-17 בפברואר בוידה ארנה (Vida Arena), וקשה
⁃           חצי הגמר הרביעי ייערך ב-24 בפברואר בסטיגה ספורט ארנה (Stiga Sports Arena), אסקילסטונה
⁃           חצי הגמר החמישי ייערך ב-2 במרץ בלופברגס ארנה (Löfbergs Arena), קרלסטאד
⁃           הגמר הגדול ייערך ב-9 במרץ בפרנדס ארנה (Friends Arena), סטוקהולם

כמו שניתן להבין על-פי הרשימה הנציג השוודי לאירוויזיון 2024 ייבחר ב-9 במרץ.

חלון הגשת השירים למלודיפסטיבלן 2024 נפתח ב-25 באוגוסט ונסגר ב-15 בספטמבר. על-פי מידע רשמי שהגיע מ-SVT הוגשו לקדם לא פחות מ-2,624 שירים. מתוכם 30 שירים יתמודדו בקדם, כאשר אחד מהם יזכה לייצג את שוודיה באירוויזיון 2024.
השנה הציגה הפקת המלודיפסטיבלן מספר שינויים בפורמט התחרות: פורמט העולות לגמר לא ישתנה ושני השירים שיגיעו למקומות הראשון והשני בארבעת חצאי הגמר הראשונים יעפילו לגמר. חצי הגמר החמישי ששימש כגלגל הצלה בוטל כמופע יחיד ולמעשה ישמש כחצי גמר נוסף לכל דבר. כך יבחרו 10 שירים שיעלו לגמר.

לעומת שנים קודמות, האומנים שהגיעו למקומות השלישי והרביעי לא יופיעו שוב ב"גלגל הצלה", ובמקום זאת ישודר לצופים בבית סיכום מהיר של ההופעות, וקהל הצופים בבית יבחר שני שירים נוספים שיעפילו לגמר. הגמר הגדול יורכב כמדי שנה מ-12 שירים, והזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

שינוי נוסף שצפוי לנו הוא הגדלת מספר המשתתפים בתחרות: כל חצי גמר יורכב משישה שירים, לעומת שבעה שירים שהשתתפו עד כה בכל מקצה בשנים האחרונות, ומספר המשתתפים בתחרות יגדל מ-28 ל-30.
שוודיה באירוויזיון 2023

לורין (Loreen), שזכתה בקדם האירוויזיון השוודי, ייצגה את שוודיה עם שירה "Tattoo" (בעברית: "קעקוע"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השני בחצי הגמר הראשון עם 135 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 583 נקודות.

זהו ניצחונה השביעי של שוודיה בתחרות, מה שהופך אותה לשיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד, ואת לורין לאומנית השנייה שזוכה באירוויזיון בפעם השנייה אחרי ג'וני לוגן מאירלנד.

מקור: Aftonbladet.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לתחרות ב-1958 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2023 עם השיר "Tattoo" בביצועה של הזמרת לורין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments