רשת הטלוויזיה האוסטרלית תשדר את אירוויזיון 2024 שיתקיים בשוודיה, אך טרם ידוע האם המדינה תשתתף באירוויזיון השנה או שחוזה השתתפותה מסתיים סופית.

אוסטרליה הוזמנה להשתתף באירוויזיון 2015 כאירוע חד פעמי לחגיגות ה-60 לתחרות. אך אחרי שהמדינה הגיעה למקום החמישי בהשתתפותה הראשונה, איגוד השידור האירופי הסכים להזמין אותה בחזרה בשנים שלאחר מכן וחתם חוזה לחמש שנים עם SBS המאפשר לה להתחרות באירוויזיון מ-2019 עד 2023. מאז הגיעה אוסטרליה להישגים מרשימים – עלייה לגמר בכל השתתפות מלבד 2021, והמקום הגבוה ביותר אליו הגיעה אוסטרליה הוא המקום השני ב-2016.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
חוזה ההשתתפות של רשת הטלוויזיה האוסטרלית להשתתפות באירוויזיון שהסתיים ב-2023, טרם חודש. מכיוון שאוסטרליה אינה בשטחי איגוד השידור האירופי, היא מוגדרת רק כ"חברה נלווה". חברים נלווים הם בדרך-כלל גופי שידור מחוץ לאזור השידור האירופי, אשר מקיימים קשרים עם האיגוד. למדינות אלה אין אפשרות להשתתף בתחרות האירוויזיון אלא אם כן קיבלו הזמנה מיוחדת מה- EBU ומהמדינה המארחת.

במסיבת עיתונאים בשם "Upfront" שהתקיימה בסידני, הכריזה רשת הטלוויזיה האוסטרלית (SBS) על כמה מרגעי השיא שלה לשידור בשנת 2024. רשת הטלוויזיה אישרה שהיא תמשיך לשדר את אירוויזיון 2024, אך הדיונים עם איגוד השידור האירופי נמשכים בנוגע להשתתפות המדינה בתחרות.

דובר SBS הצהיר בראיון לבלוג הטלוויזיה האוסטרלי 'TV Tonight':

"האירוויזיון הוא חלק אהוב ממשפחת SBS, כוונתנו היא שאוסטרליה תישאר בתחרות ואנחנו כרגע בדיונים. נאשר פרטים ברגע שנוכל".

המועד האחרון לאשר את השתתפותן באירוויזיון חלף ב-15 בספטמבר, בעוד שהמועד האחרון למדינות לפרוש ללא קנס כספי היה ב-11 באוקטובר.

גם מדינות אחרות, כולל מקדוניה הצפונית, מתכוונות להשתתף בתחרות למרות שטרם הכריזו באופן רשמי על חזרתם. עד כה, טרם ידוע מתי איגוד השידור האירופי יכריז על רשימת המדינות המלאה לאירוויזיון 2024, ומספר מדינות עדיין מסומנות בסימן שאלה סביב חזרתן. רשימה רשמית של המדינות המשתתפות באירוויזיון 2024 צפויה להיחשף בשבועות הקרובים.
אוסטרליה באירוויזיון 2023

להקת וויאג'ר (Voyager), שנבחרה באמצעות בחירה פנימית, ייצגה את אוסטרליה עם שירה "Promise" ("הבטחה"). אוסטרליה העפילה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 149 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום התשיעי עם 151 נקודות, וזאת לאחר שהגיעה למקום השישי בהצבעת השופטים עם 130 נקודות ולמקום ה-20 בהצבעת הקהל עם 21 נקודות בלבד. כמו כן, זאת הייתה הפעם השלישית שבה אוסטרליה מנצחת באחד מחצאי הגמר.

אירוויזיון 2023: זו הייתה ההשתתפות השמינית של אוסטרליה באירוויזיון. אוסטרליה הצטרפה לתחרות ב-2015 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2016 לאחר שהזמרת דאמי אים סיימה במקום השני עם השיר "Sound Of Silence".

מקורות: TV Tonight, Eurovoix.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments