דרמה בהולנד: קורנלד מאס (Cornald Maas) שקל לפרוש מוועדת הבחירה של נציגי הולנד לאירוויזיון עקב בחירתם במיה ניקולאי ודיון קופר.

מנחה הטלוויזיה ההולנדי, קורנלד מאס (Cornald Maas), ששימש כפרשן אירוויזיון וחבר בוועדת השיפוט אשר בוחרת את הנציג ההולנדי לאירוויזיון מאז 2021, טוען כי ״הביקורת של התקשורת ההולנדית על מיה ניקולאי (Mia Nicolai) ודיון קופר (Dion Cooper) נמשכה יותר מדי זמן וגבתה מחיר ממנו ומהסובבים אותו״.

בשיחה לתכנית הרדיו "Mischa" סיפר קורנלד כי הוא שקל ברצינות לפרוש מוועדת הבחירה בנציג ההולנדי עקב המחלוקת הארוכה שהתרחשה ברשת הטלוויזיה אך הגיע למסקנה שנושא האירוויזיון קרוב מדי לליבו ולכן נשאר בתפקיד.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בנוסף אמר כי המונים עסקו בנושא שאפילו הגיע לביתו כאשר סיפר שאימו, חברתו ואחותו היו מוטרדות מבחירת השיר. אפילו זוכה אירוויזיון 2019, דאנקן לורנס (Duncan Laurence) שכתב את השיר של מיה ודיון, שיתף שהיה לו מאוד קשה להתמודד עם הביקורת התקשורתית שהאשימה אותו כי לא הכין כראוי את הצמד לקראת התחרות.

מיה ניקולאי ודיון קופר גרמו לסערה תקשורתית בהולנד ואפילו ללעג בגלל הביצוע החי שלהם במהלך מסיבות האירוויזיון שנערכו לפני תחרות האירוויזיון. בעקבות הביקורות על שירם, "Burning Daylight", הוחלט לשנות את גרסת השיר לקראת הביצוע החי באירוויזיון עצמו, אך לבסוף הצמד לא צלח את חצי הגמר של התחרות למרות השינויים. תחילה קורנלד ורשת הטלוויזיה בחרו שלא להגיב אך כעת הוא מצדיק ואומר ״יש הרבה ביקורת מוצדקת״.

מאז התחרות במאי, רשת הטלוויזיה ההולנדית (AVROTROS) הודתה כי נעשו טעויות רבות בבחירות הקשורות לאירוויזיון 2023 ולכן הוחלט למנות את טוואן ואן דה ניוונהוזן (Twan van de Nieuwenhuijzen) ליו"ר וועדת השופטים ההולנדית ולראש המשלחת החדש של הולנד לאירוויזיון הקרוב.

כידוע, ב- AVROTROS החליטו לבחור שוב את נציגי הולנד לאירוויזיון בעזרת תהליך בחירה פנימי. בעקבות ההחלטה אומנים רבים הביעו את רצונם להשתתף באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה. מעל 600 שירים הוגשו לוועדת אירוויזיון 2024 – ומדובר בנתון שיא.
הולנד באירוויזיון 2023

מיה ניקולאי ודיון קופר (Mia Nicolai and Dion Cooper), שנבחרו באמצעות בחירה ישירה, ייצגו את הולנד עם שירם "Burning Daylight" (בעברית: "אור יום צורב"). הולנד לא עלתה לגמר לאחר שהגיעה רק למקום ה-13 בחצי הגמר הראשון עם 7 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2015 שהולנד לא מעפילה לגמר הגדול.

מקור: RTL Boulevard

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של הולנד באירוויזיון. הולנד הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של הולנד הייתה באירוויזיון 2019 עם השיר "Arcade" בביצועו של הזמר דאנקן לורנס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם לברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments