איטליה באירוויזיון 2024: רשת הטלוויזיה האיטלקית משיקה את מסלול Area Sanremo, שמשמש כשלב ראשון לזמרים חדשים אשר מעוניינים להתמודד בפסטיבל סן רמו הגדול, באמצעותו ייבחר נציג איטליה לאירוויזיון.

רשת הטלוויזיה האיטלקית משיקה את מסלול Area Sanremo. מסלול זה מיועד לזמרים חדשים, בין גילאי 16 ל-30. במסלול זה יכולים להתמודד זמרים יחידים, דואטים או להקות. ארבעה שירים מתוך מסלול זה יבחרו להשתתף פסטיבל Sanremo Giovani, שמשמש כגרסה האיטלקית לפסטיבל ידוע אשר מיועדת לזמרים חדשים שטרם קיבלו חשיפה.

נדגיש כי שלושת המקומות הראשונים בפסטיבל Sanremo Giovani יוזמנו לפסטיבל סן רמו הגדול שיתקיים בחודש פברואר, באמצעותו ייבחר נציג איטליה לאירוויזיון 2024.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כאמור, זמרים "צעירים" בין גילאי 16-30, מוזמנים להגיש שיר למסלול Area Sanremo. כל השירים ייבחנו על ידי וועדת שופטים מיוחדת שירכיב המנהל האמנותי של פסטיבל סן רמו, אמדאוס (Amadeus). האודישנים ייערכו ב-25 וב-26 בנובמבר. מתוך אודישנים אלה יבחרו 4 שירים שיתמודדו ב- Sanremo Giovani.

פסטיבל הסן רמו האיטלקי, באמצעותו יבחר השיר האיטלקי לאירוויזיון 2024, יתקיים בין התאריכים 6 עד 10 בפברואר 2024. מספר שינויים נערכו בפורמט של הפסטיבל השנה: נמסר כי בערב הראשון של הפסטיבל יבוצעו כל השירים המשתתפים בפסטיבל, ובערבים השני והשלישי יבוצעו השירים שוב, מחצית בכל אחד מהערבים. כל מי שלא ישיר באותו ערב יציג יחד עם אמדאוס את אחד השירים המבוצעים באותו ערב. עוד נמסר כי נקודת השיפוט הדמוסקופית (קבוצת מדגמית מהאוכלוסייה) יוחלפו בשופטים מומחים מתחנות הרדיו המקומיות.
איטליה באירוויזיון 2023

הזמר מרקו מנגוני (Mae Muller), שזכה בפסטיבל סן רמו 2023, ייצג את איטליה עם שירו "Due vite" (בעברית: "חיים כפולים"). איטליה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום הרביעי עם 340 נקודות. צוות השיפוט דירג את איטליה במקום השלישי ואילו קהל הצופים דירג אותה במקום השישי.

זאת הפעם השישית ברציפות שאיטליה מסיימת בטופ עשר, הישג שלא הגיעה אליו מאז רצף ההצלחות בשנים 1958-1965.

מקור: RAI.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-49 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

  הרשם
  שלח התראה
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments