רשת הטלוויזיה הדנית פתחה את חלון הגשת השירים לקדם האירוויזיון “Dansk Melodi Grand Prix 2024”. סביר להניח כי הקדם ייערך במהלך חודש פברואר.

דנמרק הייתה בין המדינות הראשונות להביע את רצונה להשתתף באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו שבשוודיה. בנוסף לכך, הכריזה רשת הטלוויזיה הדנית DR שקדם האירוויזיון "Dansk Melodi Grand Prix" ישמש גם הפעם לבחירת הנציג הדני לתחרות, וכעת פתחה דנמרק את חלון הגשת השירים לקדם אירוויזיון באופן רשמי. חשוב לציין כי מועד חשיפת מתמודדי התחרות המקומית כמו גם מועד הקדם אירוויזיון טרם נחשף.

"Dansk Melodi Grand Prix" שימש כקדם האירוויזיון הדני כבר בשנת 1957.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
חלון הגשת השירים ייסגר בעוד כחודש וחצי, ב-27 באוקטובר. השירים שיוגשו יעברו סינון ומתוכם רק שמונה שירים יתחרו בקדם אירוויזיון. רשת הטלוויזיה הדנית פרסמה את הכללים שבהם מגישי השירים צריכים לעמוד: 

 • לפחות אדם אחד מבין המלחינים, הכותבים או האמנים המבצעים חייב להיות אזרח דני או להיות בעל קשר חזק לדנמרק, למשל: מגורים בדנמרק, נישואין לאזרח דני וכו'.
 • אורך השיר אינו עולה על 3 דקות וחייב להיות יצירה מקורית.
 • יש להגיש שירים באופן מקוון רק דרך האתר הרשמי של DR.
 • אסור שהשירים יפורסמו או יבוצעו בפומבי לפני התחרות. במקרה ששיר בוצע או שוחרר בפומבי, DR תחליט אם השיר זכה ליתרון לא הוגן בתחרות ואם השיר עדיין כשיר להשתתף.
 • אין הגבלת שפה לשירים. במקרה של בקשה לשינוי שפה לשיר הזוכה, האמן ורשת הטלוויזיה יחליטו ביחד על השפה בה השיר יבוצע.
 • האמנים הנבחרים להתמודד בקדם אירוויזיון נדרשים לשמור על חשאיות בכל הקשור לבחירתם עד לחשיפה הרשמית על ידי רשת הטלוויזיה המקומית.
 • יש לבצע את כל השירה בשידור חי במהלך שידור הקדם.
 • עובדי DR או בני משפחותיהם אינם רשאים להשתתף ב- Dansk Melodi Grand Prix אלא אם ניתן אישור  מיוחד.

חוקי הפורמט של קדם האירוויזיון נשארו זהים לשנים האחרונות. שמונה מתמודדים ייקחו חלק בתחרות, כאשר שלושה מהם יעפילו לסיבוב השני לאחר שיבחרו על ידי הקהל הדני בעזרת הצבעת SMS. לאחר מכן, התוצאות יוכרעו על ידי הצבעת שופטים (50%) והצבעת קהל (50%) כשהמתמודד שיקבל את אחוזי ההצבעה הגבוהים ביותר מבין השלושה, יזכה לייצג את דנמרק באירוויזיון 2024 ולהופיע מול מיליוני צופים.

ניתן לשלוח את השירים באתר הרשמי של רשת הטלוויזיה המקומית – לחצו כאן. באתר הרשמי ניתן למצוא את התקנון המלא.
כידוע, דנמרק עשתה את הופעת הבכורה שלה בתחרות האירוויזיון ב-1957, אשר נחשבת למהדורה השנייה אי פעם, בה השתתפו 10 מדינות בלבד. פעמים רבות הצליחה המדינה להגיע לצמרת הטבלה ואף רשמה לעצמה שלוש זכיות לאורך השנים. הראשונה ב-1963 עם הצמד גרטה ויורגן אינגמן (Grethe and Jorgen Ingmann), השנייה ב-2000 עם האחים אולסן (Olsen Brothers) והשלישית ב-2013 עם הזמרת הצעירה אמילי דה פורסט (Emmelie De Forest).

על אף הישגיה המרשימים של דנמרק בתחרות, בשנים האחרונות המזל אינו מאיר לה פנים. בשלוש השנים האחרונות כשלה דנמרק פעם אחר פעם לעלות לגמר.

בחודש מאי, יום לאחר חצי הגמר השני ואי העפלתה של דנמרק לגמר האירוויזיון בפעם השלישית ברציפות, התייחס לכישלון מפיק הקדם אריק סטרוב האנסן (Erik Struve Hansen), ומסר: "יש כל כך הרבה מסורת סביב קדם האירוויזיון הדני וזו אחת התוכניות הנצפות ביותר מסוגה בדנמרק כל שנה מחדש. זו מסורת שמתקיימת כבר עשרות שנים, ואני חושב שהיא יכולה לעשות הרבה דברים בפני עצמה כאירוע גדול ומאחד שסביבו אנחנו נפגשים ויש לנו דעות לגביו. אנחנו כבר בתהליך של בחינה מוזיקלית לגבי איזו אסטרטגיה תהיה לנו לגרנד פרי בשנה הבאה. העבודה הזו התחילה עוד לפני האירוויזיון ואנחנו נמשיך איתה".
דנמרק באירוויזיון 2023

ריילי (Reiley), שזכה בקדם האירוויזיון הדני, ייצג את דנמרק עם שירו "Breaking My Heart" (בעברית: "שובר את הלב שלי"). דנמרק לא העפילה לגמר האירוויזיון, לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר השני עם 6 נקודות בלבד.

זאת הפעם השלישית ברציפות שבה דנמרק לא מעפילה לגמר האירוויזיון, שיא שלילי חדש מאז החלה שיטת חצאי הגמר.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-52 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

  הרשם
  שלח התראה
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments