זוכת האירוויזיון, נטע ברזילי, הופיעה בהפגנה נגד הרפורמה המשפטית. שם הביאה סלידה מהדרת נשים ותמיכה בקהילת הלהט"ב. "לא יתכן שירמסו פה זכויות אדם". כתבתו של דוד מוסטבלנסקי.

אמש הופיעה זוכת אירוויזיון 2018, נטע ברזילי, בהפגנה בתל אביב נגד הרפורמה המשפטית במטרה להעביר מסרים בתגובה לאירועים האחרונים הקורים במדינת ישראל. תחילה תכננה להופיע עם שיריה, אך בשל פיגוע שהוביל לרצח של שני אנשים, מצאה לנכון לשיר רק את המנון המדינה והצהירה על כך ברשתות החברתיות לפני הופעתה. בנוסף לכך, אמרה את הדברים הבאים: ״אבא שלי ואמא שלי באים לפה כל שבת, ההורים שלי חינכו אותי על אהבת הארץ וכבוד האדם וחופש הביטוי. ואין סיכוי שאני משאירה אותם לבד ומאכזבת אותם״.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בהמשך היא התייחסה להחלטתה לשיר רק את המנון המדינה: ״תודה לכם על כל הודעות התמיכה שאני מקבלת מכם מאז הבוקר. זו החלטה לא פשוטה אבל אני חייבת ללכת עם האמת שלי. בעקבות הרצח הנורא היום בחווארה אשיר רק את התקווה בקפלן. יהי זכרם ברוך״.

הנאום כלל גם את הדברים הבאים: ״עם ישראל אהוב שלי אנחנו עוברים ימים לא קלים, שני ישראלים נרצחו היום בחווארה ואני רוצה לשלוח אהבה למשפחות ותנחומים. אנחנו שומעים יום-יום על מקרה אלימות כנגד להט״בים והדרה של נשים, לא ייתכן שניסע אחורה. לא ייתכן שירמסו פה זכויות אדם, אני רוצה להצדיע לכם שאתם נלחמים על הדמוקרטיה היקרה הזו. ג׳ימי הנדריקס אמר פעם ש'כשכוח האהבה יגבר על אהבה לכוח – יהיה לנו שקט'״.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

  הרשם
  שלח התראה
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments