רשת הטלוויזיה הסרבית פתחה את ההרשמה לקדם האירוויזיון הסרבי שצפוי להיערך בתחילת 2024.

רשת הטלוויזיה הסרבית, RTS, הודיעה בחודש שעבר כי תשתתף באירוויזיון 2024 שייערך בעיר מאלמו שבשוודיה בתאריכים 7, 9 ו-11 במאי 2024. בשנתיים האחרונות שימש הקדם "Pesma za Evroviziju" לבחירת נציגי סרביה לאירוויזיון, וגם השנה יעשה בו שימוש פעם נוספת.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ההרשמה לקדם פתוחה כעת ותיסגר ב-1 לנובמבר. המנצח בקדם ייבחר באמצעות שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).
חוקי ההרשמה לקדם:
 • השיר חייב להיות שיר שלא יצא לאור, לא פורסם ושלא הופיעו איתו עד ה-1 לספטמבר 2023 לפחות.
 • המילים של השיר חייבות להיות בשפות המדוברות בסרביה בלפחות 51% ממנו.
 • נדרש להוסיף שיר באיכות גבוהה/דמו באורך של 3 דקות לפחות בגרסתו של הזמר שיבצע אותו בתחרות. רשת הטלויזיה תוכל להציע הצעות לשינוי הן בשירים והן בהופעה של הנציג.
 • השיר צריך להיות מקורי לחלוטין ושייך אך ורק לאותו זמר. לא ניתן לסמפל שירים או לקחת חלקים מיצירות קיימות, והשיר לא יכול להיות רשום על שם מבצע אחר מהעבר. כלל הקרדיטים צריכים להיות רשומים על שם היוצר.
 • המספר המקסימלי לנציגים על הבמה הוא שישה, בדומה לחוקי האירוויזיון, כאשר אחד מהם לפחות צריך לשיר בלייב מלא והשאר יכולו להשתמש גם בקולות שהוקלטו מראש.
 • הנציג יצטרך להיות לפחות בן 16 ומעלה עד התאריך ה-1 למאי 2024, איזור תחילת החזרות לתחרות.
 • ההרשמה תכלול את כל האינפורמציה לגבי הנציג והיצירה: שם השיר, מילים, תמונות, הרשתות החברתיות של הנציג, פרטי התקשרות וכדומה.
 • רשת הטלוויזיה הסרבית תקבל זכויות יוצרים על כל דבר שקשור לשיר החל מרגע הקלטתו.
 • פרסום השיר ביוטיוב וברשתות הסטרימינג יהווה 70 אחוז מהתמלוגים עבור היוצר ו-30 אחוז עבור רשת הטלוויזיה הסרבית. על הקלטת השיר עצמו יתחלקו היוצרים עם רשת הטלוויזיה שווה בשווה.
 • לרשת הטלוויזיה הסרבית קיימת הזכות לשנות בחירה של שיר ונציג בכל רגע נתון במידה ויצפו תקלות עם השיר והנציג הנבחר.
 • יצירות שישלחו וירשמו לא יוכלו לחזור בחזרה ליוצרים שלהם וברגע שירשמו לקדם יחשבו ליצירות אשר רשומות תחת רשת הטלוויזיה.
עפ"י התקנון שהופץ ע"י רשת הטלוויזיה הסרבית, לא נראה שיש צורך באזרחות סרבית על מנת להשתתף כך שכולם יכולים להציע את עצמם לייצוג המדינה במידה ויעמדו בתנאי הסף. ניתן להירשם כאן. תאריכי הקדם יפורסמו במהלך השבועות הקרובים.
סרביה באירוויזיון 2023

לוק בלאק (Luke Black), שזכה בקדם האירוויזיון הסרבי, ייצג את סרביה עם שירו "Samo Mi Se Spava" (בעברית: "אני פשוט ישנוני"). סרביה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום העשירי בחצי הגמר הראשון עם 37 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-24 עם 30 נקודות.

זהו ההישג הכי נמוך אליו הגיעה סרביה בכל הגמרים בהם השתתפה עד כה.

מקור: RTS.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של סרביה באירוויזיון. סרביה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת מריה שריפוביץ' זכתה במקום הראשון עם השיר "Molitva".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

  הרשם
  שלח התראה
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments