מרקו מנגוני, נציג איטליה לאירוויזיון 2023 ו- 2013 ינחה את קדם האירוויזיון ופסטיבל המוזיקה האיטלקי סן רמו.

כפי שכבר הוכרז ופורסם קודם פסטיבל הסן רמו האיטלקי, באמצעותו יבחר השיר האיטלקי לאירוויזיון 2024, יתקיים בין התאריכים 6 עד 10 בפברואר 2024. נציג אירוויזיון 2013 ו-2023, מרקו מנגוני (Marco Mengoni) ינחה את פסטיבל המוזיקה סנרמו (Sanremo Music Festival) יחד עם המנחה אמאדאוס (Amadeus) שמנחה את הפסטיבל החל משנת 2020. על פי פרסום של מגזין איטלקי בשם “Vero Magazine”, מרקו מנגוני, שכבר זכה בפסטיבל בעבר ינחה השנה את הקדם כמנחה נוסף ולא כמשתתף או כאחד הכוכבים הגדולים של הפסטיבל. הנחיית הפסטיבל לא זרה לכוכביו, כמו טיצינאו פיירו (Tiziano Ferro) ומשתתפי עבר נוספים.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בנוסף לתחרות המסורתית, תתקיים המהדורה הצעירה של הפסטיבל "Sanremo Giovani" ב-20 בדצמבר בה יתמודדו 12 אמנים צעירים כששלושת השירים הטובים ביותר יקבלו הזדמנות להשתתף בפסטיבל סן רמו ואולי לזכות ולהגיע לבימת האירוויזיון במאלמו. בנוסף לשלושת השירים של האמנים הצעירים יתחרו בפסטיבל סן רמו 23 שירים נוספים שיבוצעו על ידי אמנים מוכרים, סה"כ 26 שירים. 

רשימת המתמודדים בפסטיבל סן רמו תפורסם לאחר 1 בדצמבר 2023. אורך השירים המתמודדים בתחרות לא יעלה על 4 דקות. השיר הזוכה בתחרות, אשר יבחר לייצג את איטליה באירוויזיון, יקוצר ל-3 דקות.

 

בערב הראשון, שיתקיים ב-6 בפברואר, יבוצעו כל השירים המשתתפים בפסטיבל ובו יצביעו חבר השופטים המורכב מעיתונאים בלבד. לאחר מכן חמשת השירים המובילים יוכרזו.

בערב השני (7 בפברואר) והשלישי (8 בפברואר) יופיעו מחמצית מהשירים בכל ערב ולאחר מכן יתקיים שכלול בין הצבעת הצופים (50%) להצבעת השופטים המורכב מעורכי רדיו (50%). בסוף כל ערב יוכרזו חמשת השירים המובילים על פי הניקוד הנוכחי.

בערב הרביעי (9 בפברואר) כל אמן יבצע גרסת כיסוי לשיר מוכר באיטלקית או בכל שפה אחרת, ותינתן אפשרות לשיר ביחד עם אמן אורח שלא מתחרה בפסטיבל. בערב זה התוצאות יקבעו על ידי 34% הצבעת קהל, 33% הצבעת עיתונאים ו-33% הצבעת עורכי הרדיו.

בערב האחרון, גמר הפסטיבל (10 בפברואר) כל האמנים יופיעו שוב עם שיריהם ויקבלו ניקוד מהצופים בלבד. הממוצע בין הניקוד מהערבים הקודמים ישוכלל ביחד עם הצבעת הקהל כחלק מדירוג הסופי. לאחר מכן חמשת השירים המובילים יופיעו שוב, ובסבב הזה הניקוד יקבע על ידי 34% הצבעת קהל, 33% הצבעת עיתונאים ו-33% הצבעת שדרני הרדיו.

לבסוף הזמר שיקבל את מירב הקולות יוכרז כמנצח הפסטיבל וייצג את איטליה באירוויזיון 2024 במאלמו, שוודיה. האמנים המתחרים בפסטיבל סן רמו 2024 צפויים להתפרסם בסוף השנה הנוכחית.

 

איטליה באירוויזיון 2023

הזמר מרקו מנגוני (Marco Mengoni), שזכה בפסטיבל סן רמו 2023, ייצג את איטליה עם שירו "Due vite" (בעברית: "חיים כפולים"). איטליה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום הרביעי עם 340 נקודות. צוות השיפוט דירג את איטליה במקום השלישי ואילו קהל הצופים דירג אותה במקום השישי.

זאת הפעם השישית ברציפות שאיטליה מסיימת בטופ עשר, הישג שלא הגיעה אליו מאז רצף ההצלחות בשנים 1958-1965.

מקור: lawebstar.it

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-49 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלם ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

  הרשם
  שלח התראה
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments