קבלו את טבלת ההימורים המלאה לקראת אירוויזיון 2023, שעות ספורות לפני תחילת החזרות של המדינות המתמודדות על הבמה הגדולה בליברפול שבבריטניה. מי במקום הראשון ואיפה מדורגת ישראל?

שעות ספורות לפני תחילת החזרות לאירוויזיון 2023 שיתקיים בליברפול (בריטניה) אנו מפרסמים עבורכם את טבלת ההימורים המלאה. בימים האחרונים לא נרשמו בטבלה שינויים מהותיים אך עם תחילת החזרות אנו צפויים לראות איך הטבלה משתנה מקצה לקצה.

על פי טבלאות ההימורים, השיר "Tattoo" בביצוע של לורין שייצג את שוודיה, עדיין הפייבוריט העיקרי לזכייה בתחרות ואף סיכויי הזכייה שלו עולים מיום ליום. לפני ימים ספורים עמדו סיכויי הזכייה על 44% ואילו כעת מדובר בשיא של 46% סיכויי זכייה. נדגיש כי בשנה שעברה, שעות לפני תחילת החזרות עמדו סיכויי הזכייה של אוקראינה על 42% ואילו ב-2021 עמדה מלטה במקום הראשון עם סיכויי זכיה של 20% בלבד.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
השיר הפיני, "Cha Cha Cha" בביצוע של קארייה, מדורג במקום השני, והשיר האוקראיני, "Hear of Steel" בביצוע של הצמד טברוצ'י, מדורג במקום השלישי. את החמישייה הראשונה סוגרת צרפת וספרד. אין שינויים מהותיים בטבלאות ההימורים בימים האחרונים.

כיצד נראתה טבלת ההימורים בשנה שעברה שעות לפני החזרות?

– אוקראינה דורגה במקום הראשון בהימורים – ולבסוף גם זכתה בתחרות
– איטליה במקום השני בהימורים – מקום 6 בתוצאה הסופית
– שוודיה במקום שלישי בהימורים – מקום 4 בתוצאה הסופית
– בריטניה במקום רביעי בהימורים – מקום שני בתוצאה הסופית
– ספרד מקום חמישי בהימורים – מקום 3 בתוצאה הסופית
– סרביה, שהגיעה למקום חמישי בתוצאה הסופית באירוויזיון – דורגה רק במקום 11 בהימורים

אם כך, ניתן לראות שטבלת ההימורים בשנה שעברה, שעות ספורות לפני החזרות, דיי תאמה את התוצאות הסופיות של התחרות ולכן ניתן להתייחס לטבלת ההימורים בכובד ראש.

מה קורה עם ישראל?

נועה קירל. צילום: אבי זייקנר

מאז חשפה ישראל את השיר "Unicorn" שובצה המדינה במקום השישי בטבלאות ההימורים, כשלעיתים ניתן היה למצוא את קירל גם במקום החמישי. בשבוע האחרון ירדה נועה קירל למקום השביעי כשהיא מתנדנדת בין המקום השביעי לשמיני.  על פי ההימורים ישראל מבטיחה את מקומה בגמר ומדורגת במקום 4 (מתוך 15) בחצי הגמר הראשון. נתון זה כך שאם לא יהיה הפתעות, נועה קירל צפויה להעפיל לגמר דיי בקלות. אנו מצפים לחזרה הראשונה של נועה על בימת האירוויזיון שתתקיים ביום שני, אז אולי נדע קצת יותר לגבי מה שמתוכנן עבור השיר הישראלי על הבמה הגדולה.
 


באדיבות: Eurovisionworld.com
הימורים – חצי גמר ראשון – אירוויזיון 2023:

1. פינלנד
2. שוודיה
3. נורווגיה
4. ישראל
5. צ'כיה
6. מולדובה
7. סרביה
8. קרואטיה
9. שוויץ
10. פורטוגל
11. הולנד
12. לטביה
13. מלטה
14. אירלנד
15. אזרבייג'אן

אין שינויים בשבוע האחרון בטבלת ההימורים של חצי הגמר הראשון

הימורים – חצי גמר שני – אירוויזיון 2023:

1. אוסטריה
2. אוסטרליה
3. קפריסין
4. ארמניה
5. ליטא
6. גאורגיה
7. סלובניה
8. בלגיה
9. יוון
10. אסטוניה
11. דנמרק
12. פולין
13. אלבניה
14. איסלנד
15. רומניה
16. סן מרינו

בטבלת ההימורים של חצי הגמר השני ישנם מספר שינויים שהתרחשו במהלך השבוע: בלגיה עולה ממקום 10 למקום 8, יוון ואסטוניה יורדות למקום 9 ו-10 בהתאמה. דנמרק מתחזקת על חשבון פולין ועולה למקום 11.

האם יש לכך חשיבות?

נדגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. טבלת ההימורים בשלב זה היא טבלת ציפיות אך יחד עם זאת יש לקחת זאת בכבוד ראש משום שכל המדינות כבר חשפו את שיריהן, רובם כבר ביצעו את השיר בביצוע חי ואנו יודעים מה לצפות ממרבית השירים והזמרים – כל המהמרים לוקחים את המרכיבים הללו בחשבון. הנעלם העיקרי הוא הבימוי של ההופעה החיה של מרבית השירים אשר רוב המדינות נמנעות בשלב זה מלחשוף פרטים לגבי הבימוי.

אז כיצד נראו טבלאות ההימורים בדיוק לפני שנה? אוקראינה במקום הראשון, איטליה במקום השני ושוודיה במקום השלישי – ישראל דורגה במקום 35. מה קרה בפועל? אוקראינה אכן זכתה, שוודיה הגיעה למקום החמישי ואיטליה דורגה במקום השישי. ישראל אכן נשארה מחוץ לגמר. בריטניה וספרד הפתיעו את כולם בגמר והגיעו למקום השני והשלישי למרות שבהימורים דורגו רק במקום הרביעי והחמישי בהתאמה. בסך הכל ישנה התאמה בין טבלת ההימורים לתוצאות הסופיות.

עוד נוסיף שבאירוויזיון יש הפתעות אם כי לא רבות: לדוגמא לפני שנתיים, לאורך רוב עונת האירוויזיון, מלטה עמדה בראש טבלאות ההימורים כשרק בשבוע החזרות עקפה איטליה את מלטה בראש טבלת ההימורים. איטליה אמנם זכתה במקום הראשון אך מלטה דורגה לבסוף רק במקום השביעי.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב-9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!