שוודיה באירוויזיון 2023: לאחר שנאלצה לשנות את העמדתה באירוויזיון בשל מגבלות האולם המארח, לורין (Loreen) – נציגת שוודיה לאירוויזיון 2023, חושפת עדכונים לגבי בימוי השיר ועל ההכנות לאירוויזיון.

לפני כחודש וחצי זכתה הזמרת לורין (Loreen) בקדם האירוויזיון השוודי מלודיפסטיבלן (Melodifestivalen) עם השיר "Tattoo" (בעברית: "קעקוע"). נזכיר שלורין כבר זכתה בעבר באירוויזיון לאחר שייצגה את שוודיה באירוויזיון 2012 עם השיר הבלתי נשכח "Euphoria". שוודיה תשתתף בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2023 שייערך ב-9 במאי שם תתמודד מול נציגת ישראל – נועה קירל.

במהלך השבועות האחרונים התברר שההעמדה הבלתי נשכחת לא תישאר זהה בהופעתה של לורין באירוויזיון 2023 והצוות השוודי יאלץ להתמודד עם סוגיה טכנית. הסיבה העיקרית לכך היא שמשטח הלד העליון שתלוי מעל לורין בזמן ההופעה שוקל לא פחות מ-1.8 טון. אסדת התאורה בליברפול, ממנה תלויה הפלטפורמה הזו, לא תוכל לתמוך בה עקב משקל רב.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בסשן שאלות ותשובות שקיימה לורין בתחילת חודש אפריל באתר Reddit, נשאלה הזמרת האם נמצא כבר פתרון לבעיות הטכניות הקשורות להעמדה על הבמה בליברפול. לורין השיבה בקצרה: "כן, ואני מקווה שהבימוי יעורר בכם השראה". לורין לא הרחיבה מעבר, וקהל הצופים ניסה כמובן להוציא מלורין תשובות שישפכו אור נוסף על תוצאת הבימוי הסופית אך הדבר הנוסף היחיד שהצליחו להוציא ממנה היה הבטחה שהיא תיתן את הטוב ביותר שלה למענם על הבמה.

לאחר חודש ימים, שיתפה הזמרת: "אני רוצה להרגיע את האנשים בכך שהנרטיב יהיה זהה. מצב הרוח חייב להיות שם. זה לא שאני מתכוונת להופיע בגרב גוף ורוד". לורין לא חשפה אם תקרת הלד אכן תהיה, אך מסרה: "אני לא יכולה לגלות אם תהיה תקרה או לא, אתם תראו את זה ביום ראשון עם תחילת החזרות". לורין גם הוסיפה שהטכנולוגיה הזמינה באירוויזיון מתקדמת יותר ועם הזמן הנוסף להתכונן להופעה היא יכולה להביא רעיונות שלא עלו לבמה במלודיפסטיבלן: "יש דברים שהייתי רוצה לעשות במלודיפסטיבלן שלדעתי נוכל לעשות שם ויכולים להיות די חזקים". יש לציין שהתאורה הנוספת ומסכי ה-LED על הבמה בליברפול עשויים לשמש גם כדי לשפר את המופע הבימתי של לורין.

לגבי התלבושת לאירוויזיון, הזמרת הצהירה שהיא עבדה עם פאדי אל חורי (Fadi Al Khoury), שיצר את תלבושת המלודיפסטיבלן של הזמרת, על מנת לעבוד על דרכים לשפר את מה שנעשה קודם לכן: "עכשיו, כשיש לנו קצת זמן, לי ולמעצב שלי פאדי אל חורי, יש את הדברים שלא הספקנו לבדוק. זה נאמבר קולנועי, אז יש הרבה דברים שאתה עושה. דנו גם קדימה ואחורה, מה אנחנו יכולים להתאים? האם נוכל להסיר משהו ולשים שם משהו? אבל התפתחנו קצת, אפשר לומר".

באופן כללי, יש לציין כי הבימוי במלודיפסטיבלן מתבצע בדרך כלל עם מינימום שינויים בבמת האירוויזיון, כלומר – ההופעות במלודיפסטיבלן מגיעות מוכנות לקראת האירוויזיון. עם זאת, ב-2019, הנציג השוודי ג'ון לונדוויק (John Lundvik) נאלץ להחליף את המנורה שנתלתה מהתקרה במלודיפסטיבלן למעמד רצפה עבור מכשיר התאורה בישראל וזאת עקב בעיה דומה ללוריין.

לוטה פורבק (Lotta Furebäck) ראש המשלחת השוודית, מסרה: "התנאים באירוויזיון שונים מהמלודיפסטיבלן מבחינת גודל הבמה, הגבלת משקל התקרה וזמן ההתקדמות, אבל התחושה שלנו היא שנקבל משהו טוב מאוד ביחד".
שוודיה באירוויזיון 2023

"Tattoo" (בעברית: "קעקוע") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הזמרת לורין (Loreen), אשר תייצג את שוודיה כשיר מספר 11 בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2023 שיתקיים ב-9 במאי – שם תתמודד נגד נציגת ישראל, נועה קירל.

השיר נכתב ע"י הזמרת, שזכתה באירוויזיון 2012, יחד מספר יוצרים המוכרים לעולם האירוויזיון: ג'ימי "ג'וקר" תורנפלדט (Jimmy "Joker" Thörnfeldt) – שכתב לאירוויזיון בעבר שלושה שירים וביניהם השיר של שוודיה לאירוויזיון 2021 ("Voices", מקום 14). בנוסף, כתב את השיר של קפריסין לאירוויזיון 2023 "Break A Broken Heart". ג'ימי ינסון (Jimmy Jansson), גם שותף בכתיבת השיר של קפריסין לאירוויזיון 2023.  קאסי אופיה (Cazzi Opeia), שהתמודדה בקדם אירוויזיון השוודי בשנת 2022 כזמרת ויוצרת של השיר "I Can't Get Enough". פטר בוסטרום (Peter Boström), שכתב לאירוויזיון שלושה שירים וביניהם השיר השוודי שזכה באירוויזיון 2012 ("Euphoria", מקום ראשון). תומאס גיסון (Thomas G:son) – שכתב 14 שירים שהתמודדו באירוויזיון וביניהם גם השיר השוודי שזכה באירוויזיון 2012 ("Euphoria", מקום ראשון). השיר מבוצע כולו בשפה האנגלית.

לורין מבטאת בשיר רצון לממש אהבה למרות הכאב הכרוך בה. למרות "שהגיע זמן להיפרד, זה לא הסוף", אומרת הזמרת, ויבוא היום שבו השניים יתאחדו מחדש.

בימים אלה מדורגת שוודיה במקום הראשון בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2023.

לורין – מי את?

לורין, או בשמה המלא לורין זינב נורה טלחאווי (Lorine Zineb Nora Talhaoui), היא זמרת שוודית ממוצא מרוקאי, בת 39. לורין פרצה לתודעה ב-2004 לאחר השתתפותה בתוכנית הריאליטי "Idol" השוודית, שם סיימה במקום הרביעי. ב-2005 היא שיחררה סינגל ראשון בשם "The Snake", אך לאחר מכן ההתעניינות בה פחתה והיא פעלה כמפיקה ובימאית בתוכניות ריאליטי שונות בשוודיה.

ב-2011 חזרה לורין לתודעה, לאחר שהתמודדה לראשונה במלודיפסטיבלן, קדם האירוויזיון השוודי, עם השיר "My Heart Is Refusing Me". השיר העפיל לשלב גלגל ההצלה אך לא עלה לגמר. ב-2012, שנה לאחר מכן, חזרה לורין למלודיפסטיבלן עם השיר "Euphoria" וזכתה במקום הראשון בקדם. השיר זכה באירוויזיון שנערך באותה שנה באזרבייג'אן והביא לשוודיה זכייה חמישית בתחרות, וזאת לאחר שהיה פייבוריט גדול לזכייה. שירה נחשב עד היום לאחד משירי האירוויזיון האהובים והמצליחים ביותר, והעניק לשוודיה שתי זכיות בפרסים ע"ש מרסל בזנסון – "הפרס האומנותי" עבור ביצוע שירה באירוויזיון, לאחר שנבחרה ברוב קולות ע"י השופטים מהמדינות המשתתפות בתחרות, ו"פרס המלחין" שניתן למחברי השיר.

ב-2017 חזרה לורין למלודיפסטיבלן בפעם השלישית עם השיר "Statements", איתו העפילה לשלב גלגל ההצלה, אך הודחה מהתחרות למרות שהייתה פייבוריטית לזכייה. השנה חזרה לקדם בפעם הרביעית וכאמור זכתה במקום הראשון.

לורין הוציאה עד היום שני אלבומים, ואלבומה השלישי "Siren" (בעברית: "סירנה") צפוי לצאת במהלך 2023.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לתחרות ב-1958 וזכתה בה שש פעמים לאורך השנים, שנייה רק לאירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2015 עם השיר "Heroes" בביצועו של הזמר מונס סלמרלוב.

מקור: Expressen.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

  הרשם
  שלח התראה
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments