אירוויזיון 2023: יממה לאחר חשיפת השיר הישראלי לאירוויזיון, נועה קירל מטפסת למקום שישי בטבלאות ההימורים.  אוקראינה חוזרת למקום השני ובריטניה נופלת. אלו השינויים בטבלאות ההימורים במהלך היממה האחרונה…

צילום: ערן לוי

יממה חלפה מאז נועה קירל חשפה את השיר "יוניקורן" לעולם, כשישראל רושמת עלייה קלה ועולה ממקום שביעי אל המקום השישי. בסך הכל ישראל דווקא רושמת ירידה ביחסי ההימורים ומיחס של 1/26 היא יורדת ליחס של 1/34. ישראל עדיין עומדת על סיכויי זכייה של שלושה אחוזים בלבד. מה שבכל זאת איפשר את העלייה הקלה בטבלאות ההימורים היא האכזבה מהשיר של בריטניה לאחר חשיפתו. בריטניה ירדה ממקום רביעי למקום שביעי.

השיר של נועה קירל התקבל בתגובות מעורבות והסיבה העיקרית לכך היא משום שהציפיות מהשיר היו בשמיים. כולם ציפו מקירל להביא שיר שיהיה לא פחות מ"פנומנלי" ושתטפס תוך שעות אל המקום הראשון בטבלאות ההימורים, כמו במקרה של נטע ברזילי. זה לא קרה. יחד עם זאת, מקום שישי בטבלאות ההימורים זה נתון מעולה שהיינו שמחים לראות בכל שנה אחרת. אז מדוע נועה קירל רק במקום השישי בשלב זה? משום שלדעתי השיר מבוסס כולו על ההופעה החיה, השיר נכתב כדי שנועה קירל תוכל להפגין את יכולות הריקוד והביצוע שלה על הבמה. ולכן, כל עוד לא ראינו את הביצוע הבימתי של השיר – קשה מאוד לשפוט.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מה עוד קרה ביממה האחרונה?

אוקראינה חזרה אל המקום השני אחרי שעקפה את פינלנד שמדורגת כעת במקום השלישי. בריטניה, כאמור, ירדה ממקום 4 למקום 7 לאחר חשיפת השיר ובעקבות זאת נורווגיה עולה למקום הרביעי וצ'כיה נכנסת אל המקום החמישי. אוסטריה, שגם חשפה את שירה ביום רביעי בבוקר, עולה ממקום 15 אל מקום 9.


באדיבות:
Eurovisionworld.com.
האם יש לכך חשיבות?

נדגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. טבלת ההימורים בשלב זה היא טבלת ציפיות שחלקה יתממש וחלקה יתבדה. יחד עם זאת, מאחר וכבר נחשפו מרבית השירים, ניתן לקבל תמונה ברורה מיהם הפייבוריטים לזכות בתחרות ומי הן המדינות חסרות הסיכויי לזכות בה.

לגבי חשיבות טבלאות ההימורים: נדגיש כי בשנה שעברה, מאז פרצה המלחמה בין אוקראינה לרוסיה, אוקראינה עמדה בראש טבלאות ההימורים ולבסוף גם זכתה בתחרות. לעומת זאת לפני כשנתיים, במהלך רוב עונת האירוויזיון, מלטה עמדה בראש טבלאות ההימורים כשרק בשבוע החזרות עקפה איטליה את מלטה. איטליה אמנם זכתה במקום הראשון בסופו של דבר אך מלטה דורגה לבסוף רק במקום השביעי.

נדגיש כי יש לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה. אך יחד עם זאת, אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שלאחר חשיפת השיר הישראלי, מצבה של מדינת ישראל בטבלת ההימורים ישתפר אף יותר.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב-9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!