תוצאות חצי הגמר השלישי: אלינה טורפ, אטלה פטרסן וסקרלקס עלו לגמר קדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2023" מחצי הגמר השלישי שנערך הערב. הגמר ייערך ב-4 בפברואר.

חצי הגמר השלישי והאחרון של קדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2023" הגיע לסיומו, וכעת ניתן להכריז על שלושת העולים הנוספים לגמר! אלינה טורפ (Eline Thorp), אטלה פטרסן (Atle Pettersen) וסקרלקס (Skrellex) הם העולים לגמר מחצי הגמר השלישי שהתקיים הערב.

שלושת האומנים גברו על ארבעת המתמודדים הנוספים בתחרות, ושריינו את מקומם בגמר הנורווגי לקראת אירוויזיון 2023 שייערך ב-4 בפברואר, שם יתמודדו מול שישה שירים נוספים שהעפילו מחצאי הגמר הקודמים.

התוצאות נקבעו ע"י הצבעת הקהל בלבד (100%).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מתמודדי חצי הגמר השלישי:

 1. Akuvi – "Triumph"
 2. Tiril – "Break It"
 3. Skrellex – "Love Again" – עלתה לגמר
 4. Eline Thorp – "Not Meant to Be" – עלתה לגמר
 5. Stig van Eijk – "Someday"
 6. Maria Celin – "Freya"
 7. Atle Pettersen – "Masterpiece" – עלה לגמר

בין המתמודדים שהשתתפו הערב מספר שמות מוכרים:

סטיג ואן אייק (Stig van Eijk): ייצג את נורווגיה באירוויזיון 1999 שהתקיים בישראל עם השיר "Living My Life Without You" והגיע למקום ה-14.

אקובי (Akuvi): התמודדה בקדם האירוויזיון הנורווגי ב-2020 עם השיר "Som du er". השיר לא עבר את הסיבוב הראשון של הגמר.

אטלה פטרסון (Atle Pettersen): התמודד בקדם של אירוויזיון הילדים ב-2003 יחד עם סטין ססיל הילסטאד (Stine Cecilie Hillestad), ביחד ביצעו השניים ביצעו את השיר "Hekta på brett". ב-2021 התמודד בגמר של קדם האירוויזיון הנורווגי עם השיר "World on Fire" אך השיר לא עבר את הסיבוב הראשון של הגמר. ב-2022 היה שותף בכתיבת השיר "Dangerous" שבוצע על ידי פרידה (Frida) בגמר הנורווגי.
תשעת העולים לגמר הגדול שייערך ב-4 בפברואר:

 1. Alessandra Mele – "Queen of Kings" – חצי גמר 1
 2. Ulrikke Brandstorp – "Honestly" – חצי גמר 1
 3. Umami Tsunami – "Geronimo" – חצי גמר 1
 4. Elsie Bay – "Love You in a Dream" – חצי גמר 2
 5. Jone – "Ekko inni meg" – חצי גמר 2
 6. Swing'it – "Prohibition" – חצי גמר 2
 7. Eline Thorp – "Not Meant to Be" – חצי גמר 3
 8. Atle Pettersen – "Masterpiece" – חצי גמר 3
 9. Skrellex – "Love Again" – חצי גמר 3

את ה-MGP מנחים השנה אריאן אנגבו (Arian Engebø) וסטיאן "סטייסמן" ת'רביורנסן (Stian ‘Staysman’ Thorbjørnsen). אנגבו היא שדרנת רדיו ידועה בנורווגיה ואילו ת'רביורנסן עשוי להיות מוכר מהשתתפותו בקדם האירוויזיון הנורווגי: ב-2015 השתתף עם השיר "En godt stekt pizza", בדואט עם הזמר לז (Lazz), והגיע למקום השלישי. ב-2021 השתתף בקדם בפעם השנייה עם השיר "Alt det her", כחלק מההרכב לנדווינס הלטר (Landeveiens Helter), אך הודח בחצי הגמר הרביעי.

תאריכי קדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2023":

 • חצי גמר ראשון – 14 בינואר 2023
 • חצי גמר שני – 21 בינואר 2023
 • חצי גמר שלישי – 28 בינואר 2023
 • גמר – 4 בפברואר 2023
נורווגיה באירוויזיון 2022

ההרכב סאבוולפר (Subwoolfer), שזכו בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגו את נורווגיה עם שירם "Give That Wolf a Banana" (בעברית: "תנו לזאב הזה בננה"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 177 נקודות, ובגמר הגיעה למקום העשירי עם 182 נקודות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-61 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!