רשת הטלוויזיה של קזחסטן מדווחת כי עדיין קיימת התקווה להשתתפות של המדינה באירוויזיון בעתיד הקרוב. האם נראה את קזחסטן מתמודדת באירוויזיון 2023?
במהלך מסיבת עיתונאים של רשת הטלוויזיה הקזחית "Khabar Agency" ו-ORTCOM (מרכז התקשורת של נשיא קזחסטן), דיבר המפיק ז'אן מוקאנוב (Zhan Mukanov) על תקוותיה של רשת הטלוויזיה בנוגע להשתתפות עתידית באירוויזיון ואולי אף באירוויזיון 2023. הוא ציין כי Khabar Agency היא חברה מוכרת באיגוד השידור האירופאי וקיימת האפשרות להשתתפות רשמית באירוויזיון. אנו מקווים שההליכים יתנהלו בצורה תקינה".

רשת הטלוויזיה הקזחית, Khabar Agency, מוגדרת כ"חברה שותפה" באיגוד השידור האירופי מאז 2016 ואינה חברה מלאה באיגוד, לכן הם זקוקים להזמנה רשמית מהאיגוד מנת להשתתף בתחרות האירוויזיון. רשת הטלוויזיה היחידה שנמצאת במעמד זהה ל-Khabar Agency ושקיבלה הזמנה מאיגוד השידור האירופי להתחרות באירוויזיון היא רשת הטלוויזיה האוסטרלית SBS שהוזמנה להשתתף באירוויזיון 2015 באופן חד פעמי. מאז נחתם עימה חוזה שהפך את אוסטרליה למשתתפת קבועה בתחרות, לפחות עד שנת 2023.

קזחסטן משתתפת בתחרות אירוויזיון הילדים מאז שנת 2018 אליה הוזמנה על ידי האיגוד. קזחסטן שידרה את האירוויזיון באופן רציף בין השנים 2010-2021, ובשנת 2022 לא שידרה את התחרות בשל רייטינג נמוך מעצם העובדה שהשידור החי של התחרות מתחילה בשעה 02:00 לפנות בוקר (שעון קזחסטן) ובנוסף קזחסטן עצמה לא משתתפת באירוויזיון. עלויות השידור היקרות אינן מצדיקות עבור אחוזי רייטינג נמוכים. עם זאת, רשת הטלוויזיה מאמינה שברגע שהם יוכלו להצטרף לאירוויזיון העניין בתחרות יגדל.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!