תאגיד השידור מתכנס לבחור את הנציג הישראלי לאירוויזיון 2023. בין המועמדים העיקריים: נועה קירל, רן דנקר, יהונתן מרגי, אלה לי להב וסטטיק ובן אל.

תאגיד השידור הישראלי מתכנס בשעות אלה את חברי הוועדה המקצועית אשר תבחר את הנציג הישראלי לאירוויזיון 2023. כזכור, השנה החליט תאגיד השידור הישראלי לבחור את הנציג לתחרות הגדולה בעולם בבחירה פנימית על ידי וועדה ולא בתכנית ריאליטי בדומה ל- 7 השנים האחרונות. חברי הוועדה ידונו ב- 78 שמות של זמרים וזמרות בעלי ניסיון עשיר ומוכח בעמידה מול קהל גדול, תוך בחינת רשימות האמנים המושמעים ביותר בישראל על פי כאן גימל וגלגל"צ, וביניהם המועמדים לזמר השנה, זמרת השנה והרכב השנה לשנים 2019, 2020 ו- 2021.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לאחר דיון מעמיק במועמדים, כל חבר יבחר שני שמות מתוך הרשימה בהם הוועדה תתמקד, ותדרג את הרשימה לפי סדר עדיפויות, כאשר האמן המתאים ביותר ידורג כראשון ברשימה וכך הלאה.

בתום הדיון, התאגיד יפנה לאמן שדורג במקום הראשון ברשימה ויציע לו לייצג את ישראל באירוויזיון 2023 על פי תנאים שיציג בפניו התאגיד. במקרה ומכל סיבה שהיא האמן יסרב להצעה, יפנה התאגיד לאמן שדורג שני ברשימה וכך הלאה עד שיימצא האמן שייצג את ישראל לאירוויזיון. הרשימה המלאה לא תפורסם ולפיכך, הודעה רשמית על הנציג הנבחר לא צפויה לצאת היום.
נדגיש כי בשנים האחרונות זכו בתארים השונים הזמרים: נועה קירל, רביב כנר, רן דנקר, עומר אדם, יהונתן מרגי, חנן בן ארי, סטטיק ובן אל, אלה לי להב, עדן בן זקן, בניה ברבי, ישי ריבו, עדן חסון, עידן רפאל חביב ואליעד נחום – מתמודדים אלה הם המועמדים העיקריים לייצג את ישראל באירוויזיון 2022.

הוועדה אשר תבחר את הנציג הישראלי כוללת 10 חברים: עופרי גופר (יו״ר), קובי נוסבאום (המפיק הראשי בתאגיד, הפיק את אירוויזיון 2019 בישראל), שרון דריקס (מנהלת תחום התרבות בכאן 11), טלי כץ (עורכת תוכן ומנהלת מערך האירוויזיון בשנת 2019) וטל ארגמן, עורכת מוזיקלית בכאן. בנוסף, כוללת הוועדה נציגים בעלי ניסיון עשיר בתחום המוסיקה: יוסי גיספן, עדן דרסו, אביה פרחי, לאון פלדמן ויובל כהן (בימאי ראשי באירוויזיון 2019).

החלטה לבחור את נציג ישראל לאירוויזיון הגיעה לאחר שהתאגיד פתח במכרז עבור הפקת תכנית ריאליטי בדומה לשנים האחרונות, אך בשל דרישות גבוהות מצד התאגיד החליטו בקשת וברשת שלא לגשת למכרז, לכן נציג ישראל לא ייבחר השנה בעזרת "הכוכב הבא" או "אקס פקטור". בחודש האחרון התלבטו בתאגיד האם לפתוח מכרז להפקת משדר קדם אירוויזיון או לבחור הנציג בעזרת וועדה פנימית, כשבימים האחרונים הוחלט באפשרות השנייה.
הפעם האחרונה שבחרה וועדה מקצועית בנציג ישראלי הייתה בשנת 2014, אז נבחרה מיי פיינגולד אשר הציגה שלושה שירים לבחירת הקהל. השיר הנבחר "Same Hart" היה לאחד הפייבוריטים בתחרות אך בסופו של דבר כשל ולא העפיל לגמר. עוד לפני כן נבחרו בעזרת וועדה מקצועית הנציגים איזבו, הראל סקעת, אחינועם ניני ומירה עוואד ועוד.ישראל באירוויזיון 2022

הזמר מיכאל בן דוד ייצג את ישראל עם שירו "I.M" (בעברית: "אני") שנכתב על ידי חן אהרוני, לידור סעדיה ואסי טל. ישראל לא עלתה הפעם לגמר לאחר שסיימה רק במקום ה- 13 בחצי הגמר השני עם 61 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2014 שישראל לא מצליחה לעלות לגמר הגדול.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!