תאגיד השידור הישראלי מודיע שנציג ישראל לאירוויזיון 2023 ייבחר על ידי ועדה פנימית. הועדה צפויה לבחון מספר שמות בולטים ומוכרים אשר מובילים ברשימת ההשמעות בתחנות הרדיו השונות.

תאגיד השידור הישראלי ייבחר את נציג ישראל לאירוויזיון 2023 בעזרת ועדת איתור מקצועית.  הוועדה תבחן שמות של זמרים בולטים בתעשיית המוזיקה הישראלית אשר מובלים ברשימת ההשמעות בתחנות הרדיו השונות ומנוסים בהופעות חיות מול קהל גדול. לאחר בחירת הנציג, יחל הליך לבחירת השיר שייצג את ישראל באופן הטוב ביותר על בימת אירוויזיון 2023. ככל הנראה, יציג הזמרת לבחירה 3-4 שירים במהלך משדר טלוויזיוני.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הוועדה תמנה תשעה חברים ותורכב מנציגי התאגיד ונציגים מתעשיית המוזיקה והתרבות, שישקפו מנעד רחב של סגנונות מוזיקליים. בין חברי הוועדה: מנהל תחנות המוזיקה בתאגיד, שני ערוכים מוזיקליים בעלי ניסיון מקצועי בבחירת שירים, שני נציגים מקצועיים בחטיבת הטלוויזיה בתאגיד, וכן ארבעה נציגים חיצוניים מעולם התרבות והמוזיקה.

החלטה לבחור את נציג ישראל לאירוויזיון הגיעה לאחר שהתאגיד פתח במכרז עבור הפקת תכנית ריאליטי בדומה לשנים האחרונות, אך בשל דרישות גבוהות מצד התאגיד החליטו בקשת וברשת שלא לגשת למכרז, לכן נציג ישראל לא ייבחר השנה בעזרת "הכוכב הבא" או "אקס פקטור". בחודש האחרון התלבטו בתאגיד האם לפתוח מכרז להפקת משדר קדם אירוויזיון או לבחור הנציג בעזרת וועדה פנימית, כשבימים האחרונים הוחלט באפשרות השנייה.
הפעם האחרונה שבחרה וועדה מקצועית בנציג ישראלי הייתה בשנת 2014, אז נבחרה מיי פיינגולד אשר הציגה שלושה שירים לבחירת הקהל. השיר הנבחר "Same Hart" היה לאחד הפייבוריטים בתחרות אך בסופו של דבר כשל ולא העפיל לגמר. עוד לפני כן נבחרו בעזרת וועדה מקצועית הנציגים איזבו, הראל סקעת, אחינועם ניני ומירה עוואד ועוד.ישראל באירוויזיון 2022

הזמר מיכאל בן דוד ייצג את ישראל עם שירו "I.M" (בעברית: "אני") שנכתב על ידי חן אהרוני, לידור סעדיה ואסי טל. ישראל לא עלתה הפעם לגמר לאחר שסיימה רק במקום ה- 13 בחצי הגמר השני עם 61 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2014 שישראל לא מצליחה לעלות לגמר הגדול.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!