הראשון בספטמבר הוא היום שבו חוזרים התלמידים לבתי הספר, אך הוא גם היום שבו בכל שנה נפתחת באופן רשמי עונת הקדמים של תחרות האירוויזיון.
קצת רקע: תקנון האירוויזיון קובע שכל שיר שמשתתף באירוויזיון יכול להתפרסם החל מחודש ספטמבר בשנה שלפני התחרות עצמה. כלומר, כל שיר שיצא החל מהיום לתחנות הרדיו, כל שיר מתוך אלבום או כל שיר שיוצא בפלטפורמות השונות – יכול לשמש את הזמרים העתידים להשתתף בתחרות האירוויזיון הקרובה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בעבר, שירים שפורסמו זמן רב לפני מועד התחרות נפסלו והוחלפו בשיר אחר אך פעמים רבות הדבר הוביל גם לפסילת מדינות מהתחרות. כיום, החוקים יותר גמישים ומאפשרים לשירים להשתתף גם אם פורסמו לפני הראשון בספטמבר אך רק במידה ולא זכו לחשיפה גדולה או לפרסום באופן רשמי. כך לדוגמא היה עם אוקראינה 2016 – כשנה לפני האירוויזיון הופיעה ג'מאלה (Jamala), הזמרת שזכתה בתחרות, עם השיר מול קהל מקומי ועם השיר עצמו שנקרא אז "Bizim Qirim". למרות זאת, אישר איגוד השידור האירופאי את השתתפות השיר בתחרות בטענה שהשיר לא הופץ כסינגל ולא נחשף ברבים. בסופו של דבר זכתה אוקראינה בתחרות בפעם השנייה בתולדותיה ואירחה את התחרות שנה לאחר מכן.

שתהיה לכולנו עונת קדמים מוצלחת ופורייה. הישארו עמנו לעוד עדכונים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!