האזינו: שיתוף פעולה יוצא דופן של טל סונדק יחד עם אילנית בשירו המקסים של קובי אשרת ואהוד מנור ז"ל – "שיר גיל", שישוחרר במלאת 80 שנים להיוולדו של מנור.

 

הזמר והמוסיקאי טל סונדק עוסק מזה תקופה ארוכה ביצירות גנוזות של גדולי אמני ישראל. במאי 2020 שחרר הזמר אלבום בשם "שירתם" אשר כלל שירים חדשים של גדולי הזמר העברי, ביניהם חיים חפר, מאיר אריאל, נעמי שמר, נתן יונתן ואהוד מנור. המסע אחר טקסטים חדשים של יוצרים גדולים לא תם וגם כעת סונדק מפיח חיים בשיר נוסף שכתב אהוד מנור, ואף ניתן לו על ידו באופן אישי לפני כ- 20 שנה. השיר המקסים הוקלט בביצוע משותף של טל סונדק והזמרת הגדולה – אילנית, לה כתב מנור כמה משיריה היפים ביותר והופק והולחן על ידי המוסיקאי המוכשר קובי אשרת – כשעברם של כולם שזור בהיסטוריית תחרות האירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
"גיל" הוא שיר אהבה מרגש לשפה העברית, שפה אותה אהוד מנור אהב מאוד והתרגש לראותה מתפתחת לנגד עיניו ואוזניו. השיר עוסק בשמחת החיים, הכרת התודה על השנים ועל שמחת ההתבגרות שאפיינו מאוד את מנור.

אילנית, טל סונדק וקובי אושרת בחרו להוציא את השיר הזה ב- 13 ביולי, במלאת 80 שנים להיוולדו של מנור. הבחירה בשיר זה היא בעלת ערך מוסף וסמלי, המעביר אל המאזין את תחושת הזמן שחולף ואת סיפור חייו של הפזמונאי, שמילותיו היפות שזורות בפסקול המוסיקה הישראלית מזה עשרות שנים. בתחילת השיר משולבת הקלטה בקולו של אהוד מנור ז"ל אשר יוצרת את ההקשר בין השיר לבין חייו של מנור והופכת את השיר למרגש אף יותר.

צפו בקליפ המקסים בפשטותו ששם דגש על המילים שמדברות בעד עצמן. הקליפ צולם ונערך על ידי לאון קרביץ.
טל סונדק יצג את ישראל באירוויזיון 2001 עם השיר "אין דבר" שהגיע למקום ה- 16. אילנית יצגה את ישראל בתחרות פעמיים, כאשר בהופעת הבכורה של ישראל באירוויזיון 1973 ביצעה את השיר  "אי שם" שזכה במקום הרביעי, וב- 1977 ייצגה את ישראל עם השיר "אהבה היא שיר לשניים" שהגיע למקום ה- 11.

קובי אשרת הלחין את השיר "הללויה" שזכה באירוויזיון 1979, הוא הלחין גם את השיר "עולה עולה" שביצע יזהר כהן באירוויזיון 1985 (מקום 5) והלחין את השיר "זה רק ספורט" למילותיו של אהוד מנור שהתמודד באירוויזיון 1992 בביצוע של דפנה דקל (מקום 6). אשרת הלחין שירים רבים נוספים שהתמודדו בקדמי אירוויזיון כמו "נסיך החלומות" בביצוע של גלי עטרי, "היא רוקדת" בביצוע של ירדנה ארזי ועוד.

אהוד מנור כתב לאירוויזיון את השיר הישראלי הראשון "אי שם", את השיר "אמור שלום" שביצעו שלישיית שוקולד מנטה מסטיק באירוויזיון 1976, את השיר הזוכה באירוויזיון 1978 – "אבניבי", "חי" שהגיע למקום השני ב- 1983, "את ואני" בביצוע של שלמה ארצי, "בן אדם" בביצוע של ירדנה ארזי, וכאמור "זה רק ספורט" בביצוע של דפנה דקל. מנור כתב עוד עשרות שירים שהתמודדו בקדמי אירוויזיון לאורך השנים. מנור השתתף בפעם האחרונה בקדם אירוויזיון 2005 כשכתב את השיר "Jerusalem" בביצוע של רינת גבאי ואת השיר "זמן" בביצוע של מירה עווד. חודש לאחר מכן, באפריל 2005, הלך מנור לעולמו.
מילים – "שיר גיל":

גיל הוא מספר שנותיו של אדם
וגיל הוא גם שמחה
גיל הוא גם ענבל בתוך פעמון
שמקיש ומקיש בביטחה

מילה אחת לגיל ולגיל ולעוד גיל
זה מקרה לשוני לא רגיל
שלושה פלאים שונים במילה אחת חמה
עברית היא שפה חכמה

גיל הוא תמיד עניין של הרגשה
כל גיל הוא רגע נדיר
גיל הרי משול לאהבה
ואותו אי אפשר להסתיר

מילה אחת לגיל ולגיל ולעוד גיל
זה מקרה לשוני לא רגיל
שלושה פלאים שונים במילה אחת חמה
עברית היא שפה חכמה

גיל הוא לשון פעמון החירות
הצליל שחי לעד
ובכל רגעי הגיל הגדולים
הן כולנו עוד בני גיל אחד

מילה אחת לגיל ולגיל ולעוד גיל
זה מקרה לשוני לא רגיל
שלושה פלאים שונים במילה אחת חמה
עברית היא שפה חכמה
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!