פינלנד מאשרת השתתפות באירוויזיון 2022 וחושפת שתבחר את נציגיה לאירוויזיון הבא שוב בעזרת קדם אירוויזיון מרובה משתתפים.
פינלנד היא המדינה השמינית שמאשרת את השתתפותה באירוויזיון שיתקיים במאי 2022. בנוסף, רשת הטלוויזיה הפינית, YLE, מאשרת שהנציג והשיר ייבחרו במסגרת קדם אירוויזיון מרובה משתתפים כפי שנבחרה להקת בליינד צ'אנל (Blind Channel) שיצגה את פינלנד באירוויזיון האחרון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הקדם האירוויזיון המסורתי, Uuden Musiikin Kilpailu (UMK), יתקיים בפינלנד בפעם ה- 11. זמרים יוכלו לשלוח את שירם לתחרות בחודש ספטמבר.

את השירים לקדם אירוויזיון של פינלנד ניתן לשלוח בין התאריכים 1 ל- 6 בספטמבר 2021. כל מבצע יכול לשלוח עד שלושה שירים כאשר בתחרות עצמה יוכל להשתתף עם שיר אחד בלבד. על פי החוקים שפרסמה רשת הטלוויזיה המקומית, אחד הזמרים המובילים או היוצרים חייב להיות בעל אזרות פינית או תושב קבע בפינלנד – כלומר, יוצרים מחוץ לפינלנד יוכלו להגיש שיר לתחרות כל עוד ישלבו אזרח פיני כיוצר.

פינלנד באירוויזיון 2021

הזוכה בקדם אירוויזיון האחרון של פינלנד הייתה להקת בליינד צ'אנל (Blind Channel) אשר ייצגה את פינלנד באירוויזיון 2021 עם השיר "Dark Side". הלהקה זכתה בגמר הגדול במקום ה- 6 עם 301 נקודות. מדובר במיקום הטוב ביותר אליו הגיע פינלנד מאז אירוויזיון 2006.
פינלנד היא המדינה השמינית שהביעה עיניין להשתתף באירוויזיון 2022 לאחר ישראל, איטליה, גרמניה, שוויץ, סן מרינו, צרפת ואסטוניה.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 55 של פינלנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון בשנת 2006 עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצוע של להקת המפלצות Lordi.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!