הזמרת השוודית אנה ברגנדאהל, היא הזוכה בתחרות ה- OGAE Secong Chance לשנת 2020. עדן אלנה במקום 11. בתחרות מתמודדים שירים אשר התמודדו בקדמי אירוויזיון השונים בשנה האחרונה. התחרות נערכת בין מועדוני אוהדי האירוויזיון ברחבי אירופה.

שוודיה היא הזוכה בתחרות ה- OGAE Secong Chance עם השיר "Kingdom Come" בביצוע של הזמרת אנה ברגנדאהל (Anna Bergendahl). מדובר בזכייה ה- 16 של מועדון אוהדי האירוויזיון השוודי בתחרות מאז תחילת קיום התחרות בשנת 1987.




עקבו אחרינו גם בדף האינסטגרם שלנו – את זה לא כדאי לכם לפספס!

יש להזכיר שהזמרת אנה ברגנדאהל ייצגה את שוודיה באירוויזיון 2010 עם השיר "This Is My Life" והגיעה רק למקום ה- 11 בחצי הגמר, ולכן זו הפעם הראשונה והיחידה מאז הוצג פורמט חצאי הגמר בו שוודיה לא התמודדה בגמר הגדול של התחרות. ברגנדהאל ניסתה לייצג את שוודיה בשנת 2019 עם השיר "Ashes to Ashes", אז הגיעה למקום ה- 10 בגמר המלודיפסטיבלן. השנה הגיעה הזמרת למקום ה- 3 בגמר המלודיפסטיבלן עם השיר "Kingdom Come".




עדן אלנה ב- OGAE Second Chance

עדן אלנה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

נציגת ישראל, עדן אלנה, הציגה השנה בקדם אירוויזיון 4 שירים שונים ולכן ישראל יכלה להתמודד בתחרות ה- Second Chance עם אחד השירים. מועדון מעריצי האירוויזיון הישראלי בחר לשלוח לתחרות את השיר "Roots" שנכתב על ידי סתיו בגר ונתן גושן. השיר הצליח להגיע בתחרות הבינלאומית למקום ה- 11 בלבד.

22 שירים התמודדו השנה בתחרות. ישראל השתתפה לראשונה בתחרות כבר בשנת 1988 אך מעולם לא זכתה בתחרות. ישראל זכתה במקום השני פעם אחת בלבד בשנת 1992 עם השיר "זודיאק" בביצוע של ירון חדד.




תוצאות OGAE Second Chance 2020

  1. Sweden: Anna Bergendahl – “Kingdom Come” (344 points)
  2. Finland: Erika Vikman – “Cicciolina” (302 points)
  3. Italy: Elodie – “Andromeda” (253 points)
  4. Albania: Elvana Gjata – “Me Tana” (230 points)
  5. Norway: Rein Alexander – “One Last Time” (158 points)
  6. Denmark: Jasmine Rose ft. RoxorLoops – “Human” (149 points)
  7. Ukraine: Khayat – “Call for Love” (118 points)
  8. Romania: Roxen – “Cherry Red” (113 points)
  9. Lithuania: Monique – “Make Me Human” (98 points)
  10. Croatia: Indira Levak – “You Will Never Break My Heart” (92 points)
  11. Israel: Eden Alene – “Roots” (82 points)
  12. Portugal: Bárbara Tinoco – “Passe-Partout” (62 points)
  13. Poland: Lake Malawi – “Lucy” (51 points)
  14. Estonia: Jaagup Tuisk – “Beautiful Lie” (47 points)
  15. Czech Republic: Elis Mraz & Čis T – “Wanna Be Like” (44 points)
  16. Serbia: Andrija Jo – “Oč i Meduze” (42 points)
  17. OGAE ROW: Senhit – “Obsessed” (40 points)
  18. Australia: Jaguar Jonze – “Rabbit Hole” (24 points)
  19. Latvia: Katrīna Dimanta – “Heartbeats” (9 points)
  20. Iceland: Dimma – “Almyrkvi” (4 points)
  21. Slovenia: Lina Kuduzovič – “Man Like U” (0 points) *Tie
  22. Armenia: Tokionine – “Save Me” (0 points) *Tie




רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!