רביעיית הגמר – הכוכב הבא 2020, MAKO

אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב, גאיה שאקי ועדן אלנה יתמודדו בגמר הגדול של הכוכב הבא אשר ייערך ביום שלישי. הזוכה בתחרות ייצג את ישראל באירוויזיון לאחר שייבחר עבורו שיר בקדם אירוויזיון פרטי שיערך ב- 3 במרץ.

[fblike][addtoany]

לאחר שאלה-לי להב ועדן אלנה הבטיחו את מקומן בגמר הגדול כבר אמש, הערב שודר חצי הגמר השני של "הכוכב הבא" בו ארבעה מתמודדים נוספים נלחמו על שני הכרטיסים האחרונים לגמר הגדול שיתקיים ביום שלישי הקרוב. המתמודדים הערב הם: אור עמרמי ברוקמן, גאיה שאקי, רביב כנר ומורן אהרוני. בשלב הראשון חולקו ארבעת המתמודדים לשתי זוגות אשר ביניהם נערך דו קרב. בין שני המפסידים, הודח מתמודד אחד. בשלב השני שלושת המתמודדים ביצעושיר נוסף ומתוכם הודח מתמודד נוסף.

This poll is no longer accepting votes

מי צריך לייצג את ישראל באירוויזיון 2020?

רביב כנר – "Hallelujah"

רביב כנר עולה ראשון לבמה לבצע את השיר "Hallelujah" (במקור Alicia Keys). רביב מלווה בשישיית זמרי ליווי. הביצוע מדוייק מבחינה קולית ורביב מלא ביטחון עצמי. פתיחה טובה לרביב כנר בחצי הגמר. אמדורסקי אמר "רביב הוא מתמודד אהוב ונכנס ללב. יש לו קול מיוחד. אני חושב שהביצוע הזה ספציפית, חוסר ההחלטיות וחוסר הביטחון היה ניכר פה, ובשלבים האלה זה קצת מערער אותי". 80% הצבעה – אדום מאמדורסקי.

גאיה שאקי – "Wrecking Ball"

גאיה שאקי, הכוכב הבא 2020, MAKO

גאיה צריכה מעל 81% הצבעה כדי לשריין את מקומה בהמשך הערב. גאיה ישובה על פסנתר ומבצעת את השיר בצורה מדוייקת מבחינה קולית אך לא סוחפת כלל. בנוסף לזה הדיקציה שלה מאוד מאוד בעייתית – אני לא מבין איך השופטים פעם אחר פעם לא מעירים לה על נושא הדיקציה. פלס אמרה: "אני הרגשתי שזה לא התרומם וזה היה קצת רדום. אין לי בעיה עם דברים רדומים אבל לא היה מתח. זה היה פשוט רגוע מדי בשבילי ובגלל זה האדום שלי". 60% הצבעה – אדום מקרן פלס.

רביב כנר מנצח בדו-קרב וגאיה שאקי בסכנת הדחה.אור עמרמי ברוקמן – "לך עם האמת שלך"

את הדו קרב השני פותח אור עמרמי ברוקמן עם השיר "לך עם האמת שלך" (במקור של עדן מאירי אשר התמודד ב"הככוכב הבא 2018"). בחירת שיר מעולה של אור וביצוע מצויין לשיר. אור עמרמי ברוקמן יכול להיות נציג מצויין בתחרות אך לא ברור כיצד יתקבל ביצוע שלו, בסגנון כזה, על בימת האירוויזיון. אמדורסקי אמר: "אני רואה את אור לאורך כל העונה עובד כל כך טוב עם הכוריאוגרפית, והבמאי, והמשימות, ועם ההערות שאנחנו ממטירים עליו בלי יותר מדי מסננים. הוא גמיש והוא יודע לשחק את הסיטואציה לטובתו ואני חושב שכשהוא ילך לייצג את ישראל באירוויזיון, אני מאמין שהשיר הנכון ייתפר בדיוק למידותיו". 83% הצבעה – אדום מאיתי לוי.

מורן אהרוני – "Who You Are"

מורן אהרוני צריכה מעל 84% הצבעה כדי לשריין את מקומה בהמשך הערב. מורן, שמגיעה גם הפעם צרודה, בחרה לשיר את "Who You Are" (במקור של Jessie J). מורן בחרה בשיר מאוד מאתגר מבחינה הקולית ובמצבה הקולי היא הייתה צריכה לבחור בשיר פחות מאתגר. מורן הוציאה את נשמתה החוצה אך גרונה לחלוטין בגד בה ובצלילים הגובהים קולה פשוט נקרע. מצד אחד מורן לחלוטין צריכה להיות בגמר הכוכב הבא, מצד שני – במידה ותזכה אז השבועות הקרובים יהיו מאוד אינטנסיביים בהקלטות ובהופעות ולא יהיה לה את הזמן להשתקם. איתי לוי אמר לה: "שרת שם איזו שורה 'It's OK not to be OK'. זה בסדר לא להיות בסדר. את בעיניי זמרת ענקית. את עוצמה. קורה. זה בסדר. אוהבים אותך". 66% הצבעה – אמדורסקי לא הצביע.

אור עמרמי ברוקמן מנצח בדו-קרב ומורן אהרוני בסכנת הדחה.בשלב זה, התבקשו השופטים להדיח מתמודד אחד: גאיה שאקי או מורן אהרוני. בסיום התייעצות בחרו השופטים להבחר ממורן אהרוני אשר נפרד מהתחרות וכבר לא ייצג את ישראל באירוויזיון 2020. האכזבה על פניה של מורן הייתה ניכרת.

כאמור, בשלב הבא עלו שלושת המתמודדות לבצע שיר נוסף, כאשר לאחר סיום הביצועים בחרו השופטים להפרד ממתמודד נוסף. הביצועים היו ללא הצבעות תוך כדי השיר. בתום שלושת הביצועים השופטים והקהל הצביעו לשירים בשיטת האירוויזיון: 12 נק' למקום הראשון, 10 נק' למקום השני ו- 8 נק' למקום השלישי.

רביב כנר – "גיבור של אימא"

רביב בחר לבצע את השיר "גיבור של אימא" (במקור של משה פרץ) בשלב הגורלי, רגע לפני הגמר הגדול. בחירה מפתיעה ולא צפויה לרביב – לקחת בשלב כזה אתגר כזה זה מאוד מסוכן. למען האמת, רביב צלח את האתגר בצורה יוצאת מהכלל. ביצוע מאוד מרגש שהשאיר אבק לביצוע המקורי. רביב הצליח לקחת את השיר לסגנון שלו ועשה זאת בצורה מושלמת. "זה היה אחד הביצועים הכי יפים שלך בעונה, אתה שרת כל כך יפה, שמעתי שיר ישראלי יפה שעושה צמרמורת מהישירות שלו, מהפשטות שלו, זה אותי מרגש", אמר אמדורסקי.

גאיה שאקי – "Love On The Brain"

גאיה בחרה לבצע את השיר "Love On The Brain" (במקור של Rihanna). ביצוע מושלם לגאיה שאקי. הרבה יותר מהביצוע הראשון שלה הערב. "זו זמרת ששרה על 'סטול' ושרה את האמת שלה בלי כל הקישקושים ובלי כל השטויות. אני בן 32 ואני חושב שאת הדבר הכי יפה ששמעתי בחיים שלי", אמר איתי לוי.

אור עמרמי ברוקמן – "זכיתי לאהוב"

אור עמרמי ברוקמן, הכוכב הבא 2020, MAKO

אור בחר לבצע את השיר "זכיתי לאהוב" (במקור של עברי לידר). למרות כל התגובות של השופטים, שלדעתי היו אוהדות ומאוד מאוד מוגזמות, פחות התחברתי לביצוע הזה. הביצוע הקודם הערב היה הרבה יותר טוב לטעמי. למרות זאת, אור הוא אחד האמנים הגודלים שיצאו מהתחרות השנה, הוא זמר מצויין ומלא כריזמה. אני רק לא בטוח שהוא הזמר המתאים לייצג את ישראל באירוויזיון. קרן פלס אמרה: "אתה פשוט ישבת שם ולא עשית כלום. והכל קרה! ככה אני רואה אותך באירוויזיון".שלב הניקוד החל:
קרן פלס העניקה 8 נק' לגאיה, 10 נק' לאור ורביב עם 12 נק'.
סטטיק העניק 8 נק' לגאיה, 10 נק' לרביב ואור עם 12 נק'.
בן אל תבורי העניק 8 נק' לרביב, 10 נק' לאור וגאיה עם 12 נק'.
אסף אמדורסקי העניק 8 נק' לרביב, 10 נק' לאור וגאיה עם 12 נק'.
איתי לוי העניק 8 נק' לרביב, 10 נק' לאור וגאיה עם 12 נק'.
שירי מימון העניק 8 נק' לגאיה, 10 נק' לרביב ואור עם 12 נק'.
בסיום הצבעת השופטים, אור במקום הראשון, גאיה במקום השני ובמקום השלישי – רביב.
העולים לגמר הם אור עמרמי ברוקמן וגאיה שאקי. בתום תחרות מותחת ועונה מצויינת לרביב כנר, הוא הודח מהתחרות וכבר לא ייצג את ישראל באירוויזיון.

סיכום:

ארבעה מתמודדים נבחרו להתמודד בגמר הכוכב הבא: אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב, גאיה שאקי ועדן אלנה. אחד מתוך הארבעה ייצג את ישראל באירוויזיון 2020, לאחר שייערך עבורו קדם אירוויזיון פרטי אשר ישודר בכאן11 ב- 3 במרץ. הזוכה ב"הכוכב הבא" יבצע ארבעה שירים בקדם האירוויזיון ומתוכם ייבחר שיר אחד על ידי קהל הצופים וצוות שופטים. השיר הנבחר יתמודד באירוויזיון 2020.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

 

[fblike][addtoany]