הערב יתקיים הקדם אירוויזיון האלבני – Festivali i Këngës 58 בשעה 21.45. בסיום האירוע ייחשף השיר הראשון אשר יבטיח את השתתפותו באירוויזיון 2020. הצטרפו אלינו לצפייה בתחרות בקישורים המצורפים.

 

הערב, בשעה 21.45 (שעון ישראל), יחל הקדם האירוויזיון האלבני. Festivali i Këngës ה- 58 יערך בטירנה, בירת אלבניה. הזוכה בתחרות ייצג את אלבניה באירוויזיון 2020 ויהיה לשיר הראשון אשר יבטיח את השתתפותו באירוויזיון הקרוב.

הגמר הגדול ישודר בערוץ האלבני RTSH1 ובערוץ הקוסוברי RTK – קישור לצפייה אונליין בערוצים אלה ניתן למצוא כאן וכאן.
עם סיום שני חצאי הגמר פורסמה רשימת המתמודדים אשר עלו לגמר ויתמודדו זה מול זה הערב בתחרות:

. אמן שיר ניקוד מקום
Albërie Hadërgjonaj Ku ta gjej dikë ta dua
Arilena Ara Shaj
Bojken Lako Malaseen
Elvana Gjata Me tana
Era Rusi Eja merre
Gena Shqiponja e lirë
Kamela Islamaj Më ngjyros
Olta Boka Shkrime në mur
Sara Bajraktari Ajër
Robert Berisha Ajo nuk është unë
Tiri Gjoci Me gotën bosh
Valon Shehu Kutia e Pandorës
הפסטיבל חוגג את שנתו ה- 58, למרות שאלבניה הצטרפה לתחרות האירוויזיון רק לפני 17 שנים, אז הפך הפסטיבל המסורתי לשמש גם כקדם האירוויזיון האלבני. השנה, לעומת שנים קודמות, נראה שמפיקי התחרות מכוונים לתוצאה טובה באירוויזיון משום שלראשונה שלושה משופטי התחרות הם שופטים בינלאומיים המוכרים לבימת האירוויזיון. לרוב, שופטי התחרות האלבנית היו שופטים מקומיים שכיוונו לרוב ל"טעם המקומי". השנה ניתן למצוא בפאנל השופטים את מפיק האירוויזיון והמלודיפסטילן – כריסטר ביורקמן (Christer Björkman), כותב השירים היווני – דימיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos) וראש המשלחת האיסלנדית לאירוויזיון – פליקס ברגסון (Felix Bergsson). בנוסף, ישפטו גם ריטה פטרו (Rita Perto) ומיקאלה מינגה (Mikaela Minga). קהל הצופים לא יקח חלק בבחירת הנציג האלבני.

במהלך מופע הביניים תבצע אלני פוריירה (Eleni Foureira) היווניה ממוצא אלבני, אשר ייצגה את קפריסין באירוויזיון 2018 והביאה לאי הקטן את המקום השני, את השיר "Fuego".

 

הפייבוריטית העיקרית לזכייה היא אלוונה ג'יאטה (Elvana Gjata) אשר תבצע את השיר "Me Tana" אשר כבשה את כל הסקרים וההימורים האפשריים. ג'יאטה היא אחת הזמרות הידועות באלבניה ובמדינות הבלקן. מתמודדים נוספים אשר עושיים להפתיע הם ארילנה ארה (Arilena Ara) וארה רוסי (Era Rusi).
שעות אחרונות להצבעה – מי צריך לייצג את אלבניה באירוויזיון?

This poll is no longer accepting votes

מה השיר הטוב ביותר מתוך המתמודדים ב- FiK?

זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של אלבניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום החמישי בשנת 2012 עם השיר "Suus" בביצוע של רונה נישליו (Rona Nishliu).

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!