הערב זה קורה! גמר אירוויזיון 2019 ייערך באקפו תל אביב בישראל. 26 נציגים יתחרו זה בזה על גביע התחרות ועל הזכות לארח את אירוויזיון 2020 במדינתם. 

אחרי שנה שלמה של הכנות, משברים, דרמות, שבועיים של חזרות, שבוע של מופעים מיוחדים ב"כפר האירוויזיון" הגדול ביותר אי פעם, שידור חי של שני חצאי גמר – סוף סוף זה קורה – גמר האירווזיון יחל הערב בשעה 22:00.
סדר הופעת השירים

 1. מלטה: Michela – Chameleon
 2. אלבניה: Jonida Maliqi – Ktheju tokë
 3. צ'כיה: Lake Malawi – Friend of a Friend
 4. גרמניה: S!sters – Sister
 5. רוסיה: Sergey Lazarev – Scream
 6. דנמרק: Leonora – Love Is Forever
 7. סאן מרינו: Serhat – Say Na Na Na
 8. צפון מקדוניה: Tamara Todevska – Proud
 9. שוודיה: John Lundvik – Too Late for Love
 10. סלובניה: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
 11. קפריסין: Tamta – Replay
 12. הולנד: Duncan Laurence – Arcade
 13. יוון: Katerine Duska – Better Love
 14. ישראל: Kobi Marimi – Home
 15. נורווגיה: KEiiNO – Spirit in the Sky
 16. בריטניה: Michael Rice – Bigger than Us
 17. איסלנד: Hatari – Hatrið mun sigra
 18. אסטוניה: Victor Crone – Storm
 19. בלרוס: ZENA – Like It
 20. אזרבייג'אן: Chingiz – Truth
 21. צרפת: Bilal Hassani – Roi
 22. איטליה: Mahmood – Soldi
 23. סרביה: Nevena Božović – Kruna
 24. שוויץ: Luca Hänni – She Got Me
 25. אוסטרליה: Kate Miller-Heidke – Zero Gravity
 26. ספרד: Miki – La Venda
הופעות ביניים

הערב יבוצעו על בימת התחרות מספר הופעות ביניים של אמנים שונים. את הערב תפתח זוכת אירוויזיון 2018, נטע ברזילי. דנה אינטרנשיונל, אילנית ונדב גדג' שולבו במצעד הדגלים של מתמודדי גמר התחרות. לאחר סיום ביצוע השירים המתמודדים יעלו לבמה חמישה מתמודדי עבר של התחרות: קונצ'יטה וורסט, מונס זלמרלוב, אלני פוריירה, ורקה סרדוצ'קה וגלי עטרי.

הפרוייקט של עידן רייכל יעלה לבימת האירוויזיון למצע את אחד השירים המצליחים של ההרכב – "בואי". ליאור סושרד ידהים את המתמודדים בגרין רום. ולקינוח, ההופעה שרבים מצפים לה, מדונה על בימת האירוויזיון.

הצבעה

גם השנה ההצבעה תורכב מ- 50% של הצבעת שופטים ו- 50% של הצבעת הצופים בבית. השופטים ברחבי אירופה כבר צפו בתחרות וניקדו את השירים המועדפים אליהם – עכשיו תורכם לקבוע מי יהיה הזוכה של תחרות האירוויזיון. בישראל ניתן להצביע בעזרת האפליקצייה הרשמית של האירוויזיון או בעזרת סמס עם מספר השיר למספר הטלפון 7070.

הימורים

נכון לרגע כתיבת שורות אלה יש מועמד מוביל אחד לקחת את הגביע הבייתה – מדובר בנציג ההולנדי, דאנקן לורנס, אשר יבצע את השיר "Arcade". על הזכייה ההולנדית מאיימות שתי מדינות עיקריות – אוסטרליה ושוויץ. שתי המדינות הללו יבצעו את שיריהן לקראת סוף סדר ההשמעה, כך שהן נהנות מיתרון רב בעיקר בהצבעת הצופים. ישראל מודרגת במקום ה- 24. לרשימת ההימורים המלאה – לחצו כאן.

האם נזכה הערב לראות את הולנד זוכה? או שמא נזכה להפתעה ממדינה אחרת? לאיזה מקום ישראל תגיע? אתם מוזמנים לצפות בגמר אירוויזיון 2019, הערב, החל מהשעה 22:00.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: אם אתם חוגגים אירוע סימן שאתם זקוקים לצלמים בצפון.

תגובות