ההרכב Hatari נבחר הערב לייצג את איסלנד באירוויזיון עם השיר "Hatrið mun sigra". תוך דקות טיפס ההרכב אל המקום החמישי בסוכנויות ההימורים כמועמד לזכייה באירוויזיון.

בסיומה של תחרות ה- Söngvakeppnin 2019, הקדם אירוויזיון האיסלנדי, נבחר ההרכב Hatari לייצג את איסלנד באירוויזיון עם השיר "Hatrið mun sigra". זאת לאחר שעלו הערב לשלב הסופרפיינל והתמודדו מול הזמר פרידריק עומר. עוד לפני הגמר סומן ההרכב כבעל הסיכויים הגבוהים ביותר לזכות בקדם האירוויזיון האיסלנדי. כעת, הם טיפסו תוך דקות אל המקום החמישי בסוכנויות ההימורים הרשמיות כמועמדים לזכייה באירוויזיון. בנוסף, יש לציין, לראשונה מאז 2013 נשמע את השפה האיסלנדית על בימת האירוויזיון.

Hatari הינו הרכב טכנו-פאנק אשר קיים מאז 2015. ההרכב מבצע בעיקר ביצועים סאטיריים המביעים בקורת על הקפיטליזם העולמי. עם בחירתו להתמודד בתחרות קרא תיגר על ראש ממשלת ישראל, עימו הם רוצים להיאבק בקרב היאבקות מכנסיים איסלנדית. הם פרסמו מכתב מטעמם ברשתות החברתיות לפיו הם קוראים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להתייצב ב־19 במאי בכיכר מגן דוד בתל אביב כדי לבצע את הקרב. אם ינצחו חברי הלהקה בקרב, הם דורשים להקים מושבת BDSM על חופה של תל אביב.

בראיון שפורסם בעבר באיסלנד, אמרו חברי הלהקה כי השתתפות איסלנד באירוויזיון בישראל היא "אבסורד", מאחר שמדובר במדינה המפרה זכויות אדם. עם זאת, הוסיפו, כיוון שאיסלנד משתתפת בתחרות ממילא, רצוי שהנציג שלה ישתמש בכוח שבידיו כדי לחשוף את האבסורד בשירה ובריקודים על הבמה בזמן שמיליונים חיים תחת דיכוי בסמוך.
 

תוצאות התחרות:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Hatari "Hatrið mun sigra" סופרפיינל
Kristina Skoubo Bærendsen "Ég á mig sjálf"
Hera Björk "Eitt andartak"
Tara Mobee "Betri án þín"
Friðrik Ómar "Hvað ef ég get ekki elskað?" סופרפיינל
מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Hatari "Hatrið mun sigra" 1
Friðrik Ómar "Hvað ef ég get ekki elskað?" 2

5 מתמודדים השתתפו הערב בגמר ה- Söngvakeppnin לאחר שעלו מתוך 2 חצאי גמר אשר נערכו בשבועות האחרונים. המתמודדים ביצעו את שירם הערב ולאחר ביצוע השירים נבחרו 2 השירים הטובים ביותר על ידי צוות השיפוט והצופים בבית. השירים שנבחרו הם השירים של ההרכב Hatari ושל הזמר פרידריק עומר.

בין המתמודדים המוכרים: הזמר פרדריק עומר השתתף באירוויזיון 2008 עם השיר “This Is My Life” כחלק מהצמד Euroband. הצמד זכה במקום ה- 14 בגמר. עומר השתתף בנוסף מספר פעמים כזמר ליווי באירוויזיון. זמרת נוספת היא הדיווה הרה ביורק אשר השתתפה באירוויזיון 2010 עם השיר “Je ne sais qoui”, אז זכתה במקום ה- 19 בגמר. ביורק שימשה מספר פעמים כזמרת ליווי באירוויזיון ונחשבת לאחת הזמרות הגדולות והידועות באיסלנד.
 

זו תהיה ההשתתפות ה- 32 של איסלנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השני ב- 1999 וב- 2009. האם זה סימן שב- 2019 הם שוב יזכו להגיע אל המקום השני?

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: מחפשים צלם באזור חיפה והצפון? בחרו בטוב ביותר!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.