חמש מדינות יבחרו הערב נציג ושיר לתחרות האירוויזיון הקרובה. בין המדינות: פינלנד, איסלנד, פורטוגל ומולדובה. בסוף הערב נכיר 23 שירים מתוך 41 המתמודדים באירוויזיון 2019.

פינלנד:
גמר ה- UMK, הקדם אירוויזיון הפיני, ישודר ביום שבת החל מהשעה 21:00 (שעון ישראל). האמן הנבחר הוא DJ Darude שילווה על ידי הזמר סבסטיאן ריימאן (Sebastian Rejman). השניים יבצעו הערב 3 שירים שונים שמתוכם יבחר השיר אשר ייצג את פינלנד באירוויזיון. אם נסתמך על כמות הצפיות ביוטיוב נראה שהשיר  בעל הסיכויים הרבים ביותר לזכות הוא השיר "Release Me". השיר יבחר על ידי צוות שופטים (50%) וקהל הצופים (50%).

לצפייה – לחצו כאן!

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Darude feat. Sebastian Rejman Release Me
Darude feat. Sebastian Rejman Superman
Darude feat. Sebastian Rejman Look Away

 

מולדובה:
הערב, בשעה 21:15 (שעון ישראל) יחל גמר ה- O melodie pentru Europa, הקדם אירוויזיון המולדובני. 10 מתמודדים משתתפים הערב בגמר שהטלוויזיה המולדובנית (TRM) החליטה לבטל את חצאי הגמר בשל איכות נמוכה של השירים אשר נשלחו להתמודד בתחרות. השיר הזוכה יקבע על ידי צוות שיפוט (50%) והצופים בבית (50%).

בין המתמודדים אשר יתמודדו בגמר נמצאים ורה טורקאנו (Vera Turcanu) אשר ניסתה את מזלה בשנת 2018 וכמעט זכתה לייצג את מולדובה – הגיעה למקום השני, דיאנה ברסקאן (Diana Brescan) אשר ניסתה בעבר לייצג את מולדובה מספר פעמים: בשנים 2014, 2015, 2016 ו- 2017. המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה בתחרות הוא המקום השלישי ב- 2017. להקת Che MD ניסו את מזלם ב- 2010, שם לא הצליחו לעלות לגמר. ב- 2016 וב- 2018 הגיעו למקום האחרון בגמר. אם נסתמך על כמות הצפיות ביוטיוב נראה שהשיר  בעל הסיכויים הרבים ביותר לזכות הוא השיר "Virus" בביצוע של Tinna Gi.

לצפייה – לחצו כאן!

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Anna Odobescu Stay
Aurel Chirtoacă La cinema
Tinna Gi Virus
Diana Brescan Lies
Siaj Olimp
Limonique GravitTy
Maxim Zavidia I will not surrender
Marcela Scripcaru Meteor
Che MD Sub Pămînt
Vera Țurcanu Cold

 
איסלנד:
גמר ה- Söngvakeppnin 2019, הקדם אירוויזיון האיסלנדי, ישודר ביום שבת החל מהשעה 21:45 (שעון ישראל). 5 מתמודדים משתתפים הערב בגמר לאחר שעלו מתוך 2 חצאי הגמר אשר נערכו בשבועות האחרונים. השיר הזוכה יקבע בעזרת 2 סבבי הצבעה. בשלב הראשון יקבע צוות שיפוט (50%) והצופים בבית (50%) את שני השירים הטובים ביותר. לאחר מכן תתבצע הצבעה נוספת לשני השירים על ידי הצופים בבית בלבד.

בין המתמודדים המוכרים: הזמר פרדריק עומר השתתף באירוויזיון 2008 עם השיר “This Is My Life” כחלק מהצמד Euroband. הצמד זכה במקום ה- 14 בגמר. עומר השתתף בנוסף מספר פעמים כזמר ליווי באירוויזיון. זמרת נוספת היא הדיווה הרה ביורק אשר השתתפה באירוויזיון 2010 עם השיר “Je ne sais qoui”, אז זכתה במקום ה- 19 בגמר. ביורק שימשה מספר פעמים כזמרת ליווי באירוויזיון ונחשבת לאחת הזמרות הגדולות והידועות באיסלנד.

סוכנויות ההימורים הרשמיות מנבאות זכייה להרכב הטכנו-פאנק Hatari.

לצפייה – לחצו כאן!

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Hatari "Hatrið mun sigra"
Kristina Skoubo Bærendsen "Ég á mig sjálf"
Hera Björk "Eitt andartak"
Tara Mobee "Betri án þín"
Friðrik Ómar "Hvað ef ég get ekki elskað?"

 

נורווגיה:
גמר ה- MGP 2019, הקדם אירוויזיון הנורווגי, ישודר ביום שבת החל מהשעה 21:55 (שעון ישראל). 10 מתמודדים משתתפים הערב בגמר הנורווגי. השיר הזוכה יקבע בעזרת 2 סבבי הצבעה. בשלב הראשון יקבע צוות שיפוט (50%) והצופים בבית (50%) את 4 השירים הטובים ביותר. לאחר מכן, 4 השירים יחולקו ל- 2 זוגות. המנצח מבין כל זוג יעלה לשלב השלישי בו יתמודדו זה מול זה 2 השירים אשר עלו לשלב הסופי. תוצאות שלב הזוגות והשלב הסופי יקבעו על ידי הצופים בלבד.

בין המתמודדים הערב נמצאים:

  • מורלנד (Kjetil Mørland) – ייצג את נורווגיה באירווזיון 2015 יחד עם דברה סקארלט (Debrah Scarlett). אז הגיעו השניים למקום ה- 8 בגמר האירוויזיון. בין כותבי השיר שלו ניתן למצוא את אלכסנדר וולמן (Aleksander Walmann) שייצג את נורווגיה באירוויזיון 2017 יחד עם JOWST והגיע למקום ה- 10.
  • ארלנד ברטלנד (Erlend Bratland) – זכה במקום השני ב- MGP 2015.
  • טום הוגו (Tom Hugo) – השתתפה בחצאי הגמר של MPG 2013 ובגמר של MGP 2018.
  • קארינה דהל (Carina Dahl) – השתתפה בחצאי הגמר של MPG בשנים 2011 וב- 2013.
  • כריס מדינה (Chris Medina) – זמר אמריקאי-נורווגי, נכנס לטופ 40 של האמריקן איידול בשנת 2010, הוציא להיט בשם "What Are Words" בשנת 2011 שזכה להצלחה במדינות סקנדינביה.

סוכנויות ההימורים הרשמיות מנבאות זכייה ללהקת KEiiNO. במקום השני נמצא מורלנד.

לצפייה – לחצו כאן!

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Adrian Jørgensen The Bubble
Anna-Lisa Kumoji Holla
Carina Dahl Hold Me Down
Chris Medina We Try
D'Sound Mr. Unicorn
Erlend Bratland Sing For You
Hank Von Hell Fake It
Ingrid Berg Mehus Feel
KEiiNO Spirit In The Sky
Mørland En livredd mann

 

פורטוגל:
גמר ה- Festival da Canção 2019, הקדם אירוויזיון הפורטוגזי, ישודר ביום שבת החל מהשעה 23:00 (שעון ישראל). 8 מתמודדים משתתפים הערב בגמר הפורטוגזי לאחר שעלו מתוך שני חצאי הגמר שנערכו. השיר הזוכה יקבע על ידי צוות שיפוט (50%) והצופים בבית (50%).

אם נסתמך על כמות הצפיות ביוטיוב נראה שהשיר בעל הסיכויים הרבים ביותר לזכות הוא השיר "Telemóveis" בביצוע של קונאן אוסיריס. במקום השני נמצאים Calema.

לצפייה – לחצו כאן!

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Ana Cláudia "Inércia"
Calema "A dois"
Conan Osíris "Telemóveis"
Matay "Perfeito"
Mariana Bragada "Mar doce"
Madrepaz "Mundo a mudar"
Surma "Pugna"
NBC "Igual a ti"

 

במקביל לכל הגמרים ייערכו שלב גלגל ההצלחה של המלודיפסטיבלן השוודי.
[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!

 

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments