אמש ניצחה הזמרת מארוב (Maruv) בגמר האוקראיני הידוע בשם Vidbir. מארוב נבחרה לייצג את אוקראינה עם השיר "Siren Song" בתל אביב. כעת מדווח אתר החדשות הרוסי Obozrevatel כי לאחר שיחה של מערכת האתר עם הטלוויזיה האוקראינית, נרמז כי יתכן שהטלוויזיה האוקראינית לא תחתום על חוזה עם מארוב לגבי ייצוג המדינה באירוויזיון במידה הזמרת לא תבטל את סיבוב ההופעות שלה ברוסיה. "לטלוויזיה הממלכתית יש הסכם עם הזמרת. הכל תלוי במארוב. היא קיבלה מאיתנו 24 שעות כדי להחליט לגבי כוונותיה ואנחנו נפרסם את החלטתה בהקדם". כך נאמר לאתר החדשות הרוסי על ידי הטלוויזיה האוקראינית.

גם סגן ראש ממשלת אוקראינה, ויצ'סלב קירילנקו, צייץ אמש בטוויטר: "לגבי הקדם אירוויזיון – אני יכול לומר שוב את דעתם של רבים: נציג אוקראינה לא יכול להיות זמר אשר מופיע במדינה התוקפנית הזו, מתכוון להופיע שם בעתיד ולא מבין שזה דבר לא ראוי, אז הסיפור לגבי נציג אוקראינה באירוויזיון עדיין רחוק מלהסתיים".

על פי האתר האוקראיני 5, הטלוויזיה האוקראינית הבטיחה להחליט בנושא הזמרת ב- 48 השעות הקרובות, אך מארוב חייבת לענות על מספר שאלות לגבי החוזה, "אנחנו חייבים לאשר את הזוכה אשר תייצג את אוקראינה באירוויזיון, ואנחנו כשידור ציבורי, חייבים להקשיב לחברה האוקראינית. יש דעות רבות בחברה לגבי השאלה האם זמר אשר מופיע ברוסיה יכול לייצג את אוקראינה. זה נושא שנצטרך לדון עליו עם מארוב", אמר אלכסנדר קולטסוב (Alexander Koltsov), חבר מערכת של הטלוויזיה האוקראינית.

הבעיות עם מארוב החלו כבר עם סיום הופעתה הערב. מנחה התחרות סרהיי פריטולה (Serhiy Prytula) שאל את הזמרת על הופעותיה ברוסיה. תשובתה הייתה "אני נושאת את העולם עם המוזיקה שלי ורוצה לאחד את המדינות" היא הוסיפה: "אני לא חושבת שכל ה- 4 ביליון אנשים ברוסיה מעוניינים במלחמה באוקראינה". מנחה התחרות ענה בגיחוך: "4 ביליון בחלומות שלהם. ו- 4 מיליון בחלומות שלנו" (מתייחס לכך שהרוסים מהווים רק 144 מילון איש). מיד לאחר מכן שאלה ג'אמלה, ילידת האי קרים, את מארוב: "תדעי לך שמי שייצג את אוקראינה באירוויזיון יגיע למסיבות העיתונאים שיתקיימו בתל אביב, והשאלה הראשונה שישאלו אותו תהיה למי שייך האי קרים? מה התשובה?" מארוב ענתה מיד "ברור, קרים שייכת לאוקראינה".

אתרים רבים מדווחים לגבי האולטימטום אך הטלוויזיה האוקראינית לא דיווחה על כך באופן רשמי. יחד עם זאת, הטלוויזיה האוקראינית מאשרת שבחירה של מארוב לאירוויזיון אינה סופית. הבחירה במארוב לייצוג אוקראינה באירוויזיון מפלגת את תושבי אוקראינה ויוצרת כותרת בכל עיתון ואתר חדשות באוקראינה וברוסיה. אנו נמשיך ונעדכן לגבי כל התפתחות.

 

מקור: Obozrevatel5

 

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 16 של אוקראינה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים ב- 2004 וב- 2016. הזכייה האחרונה התרחשה בשנת 2016 עם השיר "1944" בביצוע של ג'אמלה (Jamala).

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

 

פרסומת: מחפשים צלם מגנטים באזור הצפון? צלם מגנטים בצפון!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments