הערב, בשעה 21:00, יחל הגמר הגדול שבעזרתו יבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון 2019 אשר יתקיים בתל אביב. כיתריה, מאיה בוסקילה, קובי מרימי ושפיטה יתמודדו על הכרטיס לגמר האירוויזיון.

הערב יתנהל כך: בסבב הראשון יתקיימו שני דו קרבים – "ראש בראש": כתריה מול שפיטה, קובי מול מאיה. את תוצאת הדו קרב יקבע הקהל באולפן, צוות השופטים, אך לראשונה העונה, גם הקהל בבית. המנצח בכל דו-קרב יעלה לשלב האחרון. מבין שני המפסידים יבחר מתמודד נוסף שיעלה לשלב האחרון בגמר – לצופים תהיה אפשרות לקבוע בעזרת האפליקציה מי יעלה לגמר.

בשלב השני, יתחרו שלושת המועמדים הנותרים ביניהם ללא המסך. ההצבעה בשלב זה תהיה מורכבת מהקהל באולפן, צוות השופטים, הקהל בבית ונקודות שיפוט המורכבות מאנשי מוסיקה, כפי שהתרחש בגמר "הכוכב הבא" בשנה שעברה. המתמודד שיסיים עם סך הניקוד הגבוה ביותר, יהיה זה שיזכה בתחרות.

כל מתמודד הכין 2 שירים. כאמור, בשלב הראשון יבצעו הזמרים שיר אחד, ומי שיעבור לשלב השני יבצע שיר נוסף:
כיתריה: "Locked Out Of Heaven" (במקור של ברונו מארס) ו- "Impossible" (במקור של ג'יימס ארתור)
מאיה בוסקילה: "Euphoria" (במקור של לורן) ו- "Alive" (במקור של סיה)
קובי מרימי: "Always" (במקור של בון ג'ובי) ו- "Let It Be" (במקור של הביטלס)
שפיטה: "My Way" (במקור של פרנק סינטרה) ו- "Broken" (שיר מקורי)
אכן, כל השירים יבוצעו הערב בשפה האנגלית.

הזדמנות אחרונה להצביע לסקר – לקראת הערב נפרסם את התוצאות המלאות:

This poll is no longer accepting votes

סקר: מי לדעתך צריך לייצג את ישראל באירוויזיון

 

כיצד מצביעים הערב? מאקו העלו כתבה מסקרת אשר מסבירה היטב כיצד תתנהל ההצבעה.

הערב יכלול גם את הופעה של זוכת אירוויזיון 2018, נטע ברזילי, שתבצע לראשונה את השיר החדש שלה "Bassa Sababa" בביצוע חי. בנוסף יופיעו מרגי (מקום שני, "הכוכב הבא 2018") וגם סטטיק, בן אל, סטפן ועדן בן זקן עם שירם החדש "יאסו".

 

זו תיהיה ההשתתפות ה- 42 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. אירוויזיון 2019 יתקיים בתל אביב בחודש מאי בזכות ניצחונה של נטע ברזילי באירוויזיון האחרון.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments