אק"ט, ארגון עובדי הקולנוע והטלוויזיה בישראל, מנהל בתקופה האחרונה משא ומתן עם התאגיד בנושא תנאי העבודה לעובדי התאגיד אשר חברים בארגון, ביניהם עשרות עובדים הצפויים לעבוד בהפקת האירוויזיון כגון צלמים, עוזרי במאי, עוזרי הפקה, תאורנים, מאפרות ועוד. מדובר בתנאי העבודה לכל עובדי התאגיד ללא קשר לאירוויזיון' אך באק"ט טוענים כי הנהלת התאגיד עומדת בסירובה להגיע להסדר. לאחרונה הבהיר הארגון לאנשי התאגיד כי עד שלא יגיעו להסכם שיסדיר את תנאי העובדים בהפקות על בסיס קבוע, לא ניתן יהיה להתקדם בסגירת הסכם לעובדים שמעוניינים להעסיק באירוויזיון וכתוצאה מכך, כל הצילומים הקשורים באירוויזיון מקופאים.

בתחילת השבוע היו אמורים להתחיל בסיורי לוקיישנים עבור צילומי ה"גלויות" אשר מופיעות לפני כל שיר במהלך האירוויזיון. הצילומים עצמם אמורים להתחיל ביום שני הקרוב (18 בפברואר). במסגרת הצילומים אמורים להגיע לארץ נציגים המדינות באירוויזיון ולהצטלם על רקע נופיה של ישראל. כעת, כשהמשא ומתן בין הצדדים תקוע, נראה כי הצילומים יידחו למועד מאוחר יותר. בהפקת האירוויזיון טוענים כי אם לא תהיה ברירה, הם יפעלו להביא לישראל צוותים ממדינות אירופה שלהם כבר יש ניסיון בצילומים לאירוויזיון.

נכון לרגע זה ידוע כי נבחרו מספר לוקיישנים בודדים עבור הגלויות, ביניהם כיכר הבימה בתל אביב, כרם התימנים בתל אביב, אתר החרמון, הגנים הבהאיים בחיפה, בריכת האירוסים בנתניה, מוזיאון רוקפלר בירושלים, מדבר יהודה, פארק תמנע שבערבה, הפארק הנטוש בחוף קליה בים המלח וצניחה באילת. כבר בשבוע הבא הייתה צפויה להגיע הזמרת האוסטרית פנדה (Pænda) כדי להצטלם באתר החרמון אך כרגע לא ברור אם הדבר יצא לפועל.

גם לקראת אירוויזיון 2017 אשר התרחש באוקראינה, בפברואר 2017, הפסיקו עובדי הפקת האירוויזיון לעבוד בשל התפטרות 21 עובדים, ביניהם מפיקים בפועל. איגוד השידור האירופי (EBU) דרש מהטלוויזיה האוקראינית לעמוד בלוח הזמנים אך במקביל ביצע בדיקות ראשוניות לארגון התחרות במדינה אחרת כמו גרמניה.

מ"כאן" נמסר לאתר EuroMix: אנו פועלים ע"פ חוק ולא נקלע למאבקי כוחות מיותרים של בעלי אינטרס צר. ניסיון הסחיטה של אקט מול התאגיד בנושא האירוויזיון הינו נלוז בלשון המעטה. העסקה של עובדים ישראלים בהפקת ענק זו היא בראש מעינינו ובהתאם הצענו מחיר יומי הגבוה ממחיר השוק. לא נהיר כיצד ארגון עובדים פועל בניגוד מוחלט לאינטרס של שולחיו ושל הציבור.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

 

 

 

 

 

 

 

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments