בימים האחרונים שולח איגוד השידור האירופי מכתבי הסברה לכל המדינות השתתפות, בו מסבירים מי הם ארגוני ה- BDS המחרימים את ישראל וכיצד להתמודד עמם. האיגוד מזהיר מפני יצירת קשר של הארגונים הללו עם הזמרים הנבחרים ומדגיש כי יש לתדרך ולהסביר לאמנים הנבחרים כיצד לנהוג במקרה שארגוני BDS יוצרים עמם קשר. איגוד השידור מדגיש כי תחרות האירוויזיון היא אירוע א-פוליטי המייצג הכלה וגיוון.

בנוסף, ה- EBU דורש אבטחה מקיפה ורחבה יותר מתאגיד השידור 'כאן'. התאגיד מתכוון לפנות למדינה לבקשת סיוע במימון אמצעי האבטחה משום שלטענתם לא יוכלו לעמוד בעלויות האסטרונומיות של האבטחה הנדרשת בעקבות איומים שונים של ארגוני BDS בעולם.

כזכור, בשבוע שעבר התפרצו מפגינים אנטי-ישראלים לבימת חצי הגמר הצרפתי עם שלטים נגד קיום התחרות בישראל. בשבוע האחרון התקבלו איומים על חייהם של הזמרים, בעיקר המוסלמים, שהתמודדו בגמר הצרפתי "Destination Eurovision" ביניהם: בילאל חסאני (Bilal Hassani) שמוצאו מרוקאי ושימן באדי (Chimène Badi) שמוצאה מאלג'יר. שימן באדי הודתה בראיון כי קיבלה איומים וקללות: "אני מאמינה שזה מיעוט של אנשים שעושים זאת, ושהם אנשים שמתבלבלים ולא מבינים את העניין".

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

 

 

 

 

 

 

 

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments