הטלוויזיה האיסלנדית, RÚV, פרסמה היום מידע נוסף על הקדם אירוויזיון האיסלנדי הידוע בשם – Söngvakeppnin 2019. לפי ה- RÚV מגוון השירים השנה יהיה רחב יותר ואיכותם גבוהה יותר. בשנים קודמות כל מלחין יכול היה לשלוח לתחרות אין ספור שירים. השנה כל מלחין הוגבל לשני שירים בלבד. בתקווה שהדבר יגרום למלחינים לשלוח בעיקר את השירים הטובים יותר.

לפני הגמר הגדול יערכו שני חצאי גמר, בכל חצי גמר יתמודדו 5 שירים. 2 השירים הטובים ביותר מכל חצי גמר, אשר יבחרו על ידי צוות שופטים והצופים בבית, יעלו לגמר.

ארבעת השירים אשר יעלו לגמר מחצאי הגמר, ושיר נוסף אשר יבחר על ידי הטלוויזיה האיסלנדית כגלגל הצלה מבין השירים שלא נבחרו, יתמודדו זה מול זה בגמר הגדול. לאחר סבב הצבעה ראשון בגמר יבחרו שני השירים הטובים ביותר שיתמודדו יחד 'ראש בראש' – מבין השניים יבחר השיר הזוכה. את תוצאות התחרות יקבע צוות שופטים בינלאומי בנוסף להצבעת הצופים בבית. 

חצי הגמר הראשון יערך ב- 9 בפברואר בשעה 19.45 שעון ישראל. חצי הגמר השני יערך שבוע לאחר מכן – ב- 16 בפברואר. הגמר הגדול יתקיים ב- 2 במרץ. בכל התכניות ניתן יהיה לצפות דרך אתר האינטרנט של הטלוויזיה האיסלנדית.

רשימת המתמודדים:

הרה ביורק (Hera Björk) – איסלנדית: “Eitt andartak” / אנגלית: “Moving On” – 
הדיווה הרה ביורק השתתפה באירוויזיון 2010 עם השיר “Je ne sais qoui”, אז זכתה במקום ה- 19 בגמר. ביורק שימשה מספר פעמים כזמרת ליווי באירוויזיון ונחשבת לאחת הזמרות הגדולות והידועות באיסלנד.

דניאל אוליבר (Daníel Oliver) – איסלנדית: "Samt ekki" / אנגלית: "Licky Licky" –
אוליבר השתתף בעבר בתחרות ה- Söngvakeppnin בשנת 2015 יחד עם 2 שותפים נוספים כחלק מהטריו CADEM. השלושה הגיעו למקום ה- 6 בגמר.

טארה מובי (Tara Mobee) – איסלנדית: “Betri án þín” / אנגלית: “Fighting for love” – 
מובי, בת ה- 19 שחררה את שיר הבכורה שלה ב- 2017 ומאז שחררה 3 שירים נוספים.

איבר דניאלס (Ívar Daníels) – איסלנדית: “Þú bætir mig” / אנגלית: “Make me whole” – 
זמר פופ-קאנטרי אלמוני.

דורדיס אימסלנד (Þórdís Imsland) – איסלנדית: “Nú og hér” / אנגלית: “What are you waiting for?” – 
אימסלנד התמודדה בגמר של The Voice: Ísland 2016. היא נחשבת לזמרת צעירה ומבטיחה.

האטרי (Hatari) – איסלנדית: “Hatrið mun sigra” – 
טריו אשר מושפע מאוד ממוסיקת הסינטפופ, מבצעים שירים סאטיריים.

אלי גריל, סקאדי וגלימור (Elli Grill, Skaði & Glymur) – איסלנדית: "Jeijó, keyrum alla leið" –
אלי גריל הוא ראפר המושפע ממוסיקת הטראפ. סקאדי היא טראנסג'נדרית הידועה בהופעות פרובוקטיביות. השלושה הם שמות חדשים יחסית בסצנת המוסיקה באיסלנד.

קריסטינה ברנדסן (Kristina Bærendsen) – איסלנדית: “Ég á mig sjálf” / אנגלית: “Mama said” – 
ברנדסן היא זמרת מאיי פארו המשתייכים לדנמרק. זו הפעם השנייה של הזמרת בתחרות – בעבר השתתפה בשנת 2017 אך לא עלתה לגמר התחרות.

היידרון אנה ביורנסדוטיר (Heiðrún Anna Björnsdóttir) – איסלנדית: “Helgi” / אנגלית: “Sunday boy” –
בשנות ה- 90 הייתה היידרון חברה בלהקה "Cigarette", שהייתה ידועה מאוד באיסלנד. בהמשך הפכה גם לשחקנית, ובסוף שנות ה- 90 עברה להתגורר בלונדון.

פרידריק עומאר (Friðrik Ómar) – איסלנדית: “Hvað ef ég get ekki elskað?” / אנגלית: “What if I cant love?” –

עומאר זכור לנו בעיקר מהדואט יחד עם רגינה (Regína) באירוויזיון 2008 תחת השם Euroband. אז ביצעו יחד את השיר "This Is My Life". בנוסף, ב- 2007 הגיע למקום השני בגמר האיסלנדי. ב- 2009 שימש כזמר ליווי של יוהנה (Yohanna) באירוויזיון.

 

זו תיהיה ההשתתפות ה- 32 של איסלנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השני ב- 1999 וב- 2009. האם זה סימן שב- 2019 הם שוב יזכו להגיע אל המקום השני?

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments