הקדם אירוויזיון הסלובני, הידוע בשם EMA, יערך השנה ב- 16 בפברואר – כך אישרה הבוקר הטלוויזיה הסלובנית (RTVSLO).
השנה נשלחו לתחרות 103 שירים ומתוכם נבחרו רק 10 שירים שיתמודדו זה מול זה בגמר. זאת לעומת השנה שעברה, אז נבחרו 16 שירים אשר השתתפו בחצי גמר ומתוכם עלו 8 שירים לגמר.

למרות שהשנה לא יערך חצי גמר, בגמר הגדול יערכו שני סבבי הצבעה – לאחר ביצוע 10 השירים יבחרו שני שירים על ידי צוות שיפוט בלבד. שני השירים יתמודדו זה מול זה והצופים בבית יבחרו את השיר שיזכה לייצג את סלובניה באירוויזיון. נתון חשוב נוסף – 7 מתוך 10 השירים המתמודדים יבוצעו בשפה הסלובנית.

ולבינתיים, מידי שני רביעי ושישי ישודרו ברשת תכניות שיעזרו לצופים להכיר טוב יותר את 10 המתמודדים על הזכות לייצג את סלובניה.

בין המתמודדים ניתן למצוא את:

Ula Ložar, סלובניה, JESC 2014

 

 

  • ראייבן (Raiven), זמרת ונגנית נבל, הזמרת המוכרת ביותר בתעשיית המוסיקה הסלובנית מבין יתר המתמודדים. השתתפה ב- EMA בשנת 2016 והגיעה למקום השני. ב- 2017 הגיעה למקום השלישי. ב- 2018 הנחתה את התחרות.
  • הדואט Maraaya שייצגו את סלובניה ב- 2015 (מקום 14 בגמר) ישתתפו הפעם ככותבים. שניים מתוך 10 השירים נכתבו על ידם: השיר "Rhythm Back to You" שיבוצע על ידי קים (Kim) והשיר "Fridays" שיבוצע על ידי אולה לוז'אר (Ula Ložar). אולה השתתפה בעבר בשנת הבכורה של סלובניה באירוויזיון ג'וניור בשנת 2014. שם הגיעה למקום ה- 12.

 

עשרת המתמודדים בגמר ה- EMA:

שם השירמבצעים
"Ti ne poznaš konjev"Fed Horses
"Atma"INMATE
"Rhythm Back to You"Kim
"Lepote dna"Lumberjack
"Metulji plešejo" Okustični
"Kaos"Raiven
"Three Bridges"Renata Mohorič
"Ne poveš"René
"Fridays"Ula Ložar
"Sebi"Zala Kralj & Gašper Šantl

זו תיהיה ההשתתפות ה- 25 של סלובניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השביעי בשנת 1995 ו- 2001.

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments