דנה אינטרנשיונל (Dana International)

דנה אינטרנשיונל, אשר נולדה ב- 2 בפברואר 1969, היא זוכת אירוויזיון 1998 עם השיר "דיווה".

דנה נולדה וגדלה בתל אביב בשם ירון כהן. ב- 1992 הקליטה עם עופר ניסים את השיר "סעידה סולטנה" שהפך ללהיט ובעקבותיו חתמה בחברת התקליטים IMP. באפריל 1993 יצא אלבומה הראשון ובו שירים של גדולי היוצרים בישראל כמו יואב גינאי, אהוד מנור, זאב נחמה ותמיר קליסקי. שנה לאחר מכן שחררה את אלבומה השני שכלל להיטים כמו "ישנן בנות" ו"אני לא יכולה בלעדייך".

ב- 1995 התמודדה דנה אינטרנשיונל בקדם אירוויזיון עם השיר "לילה טוב אירופה" שנכתב על ידי עופר ניסים ושי בורוביץ' ועובד על ידי השניים יחד עם צביקה פיק. השיר הגיע למקום השני בתחרות המקומית אך זכה להצלחה גדולה כשצעד חמישה שבועות רצופים במצעד הסינגלים השבועי של רשת ג'.

בנובמבר 1997 החליטה ועדה של רשות השידור לשלוח את דנה אינטרנשיונל לתחרות האירוויזיון עם השיר "דיווה" שנכתב על ידי יואב גינאי וצביקה פיק. בחירתה כנציגת ישראל גררה ביקורת גדולה של חברי כנסת חרדים בשל היותה טרנסג'נדרית. דנה אינטרנשיונל זכתה בתחרות במקום הראשון לאחר תחרות צמודה, בכך הפכה הזמרת לטרסג'נדרית הראשונה שהתמודדה באירוויזיון ואף זכתה בו. השיר כבש מצעדים רבים ברחבי אירופה וזכה להצלחה פנומנלית גם ב- MTV.

במהלך הקריירה שחררה הזמרת שמונה אלבומי אולפן ושלושה אלבומי אוסף. דנה אינטרנשיונל זכתה בתואר "זמר השנה" של רשת ג' בשנים 1995 ו- 1998 והפכה לסמל הצלחה של הקהילה הגאה. בין להיטיה הגדולים: "ישנן בנות", "אני לא יכולה בלעדיך", "סעידה סולטנה", "Cinquemilla", "סרט הודי" (יחד עם עידן יניב), "Love Boy", "דיווה", "ניצחתי, "אחלה גבר" (עם סטטיק ובן אל) ועוד…