האם הזמר ההולנדי שנפסל באירוויזיון 2024 מקבל הזדמנות שנייה – הפעם בבלגיה? רשת הטלוויזיה הבלגית מגיבה לבקשתו של יוסט קליין להשתתף ורומזת שהוא עשוי להתמודד בקדם אירוויזיון.

הזמר ההולנדי לא מפסיק לייצר כותרות! לאחר שיוסט קליין (Joost Klein), הזמר ההולנדי שעורר סערה ונפסל באירוויזיון 2024, הפתיע את הקהל בהופעה בגנק, בלגיה, כשקרא לרשת הטלוויזיה הבלגית לתת לו לייצג את בלגיה באירוויזיון 2025. רשת הטלוויזיה מגיבה לקריאתו!
רשת הטלוויזיה הבלגית VRT, הגיבה להצעתו של הזמר ההולנדי יוסט קליין (Joost Klein) באמצעות תחנת הרדיו הבלגית Studio Brussel אשר דוברת הולנדית ונמצאת בבעלותה. נזכיר, שבהופעה האחרונה של הזמר ההולנדי בבלגיה, שהתקיימה לפני שלושה ימים (ב-30 ביוני), הגיב הזמר לשלט שהחזיקו מעריצים עם הכיתוב "יוסט לאירוויזיון 2025" לצד דגל הולנד. יוסט הפתיע את הקהל כשאמר: "מי אמר שאני רוצה לייצג את המדינה ההיא? בלגיה, תקראו לי!"

בתגובה, רשת הטלוויזיה הבלגית פרסמה באינסטגרם פוסט בו רשמה: "@joostklein בדוק את ההודעות פרטיות בבקשה, תודה", לצד סרטון של קליין מבצע את קריאתו. תוך כדי שהיא רומזת שהיא מנסה ליצור עם הזמר ההולנדי קשר.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎VRT Studio Brussel‎‏ (@‏‎stubru‎‏)‎‏
האם רשת הטלוויזיה הבלגית רומזת בפומבי שהיא מעוניינת לראות את יוסט קליין מתמודד בקדם אירוויזיון הבלגי? יתכן!

בימים אלה רשת הטלוויזיה הבלגית פונה לאומנים שונים בהצעה להשתתף בתחרות המקומית. לפני כחודש,  גריט קרמאנס (Gerrit Kerremans), מנהל מחלקת המוזיקה של VRT, חשף שרשת הטלוויזיה מחפשת אמנים שמקבלים תמיכה מקצועית מקיפה. ב-VRT לא מתכננים לפתוח בקול קורא ציבורי לחיפוש מועמדים, אלא פונים לחברות תקליטים, מנהלים ומפיקים מוזיקליים כדי שאלה יציעו אמנים מתאימים לתחרות. "הם יודעים איפה נמצא הכישרון," אמר קרמאנס והוסיף: "בפסטיבל האירוויזיון הרף גבוה, ולכן אנחנו מחפשים אמנים שיכולים להופיע חזק בלייב. בנוסף לכישרון השירה, האמנים חייבים להיות בעלי ניסיון בימתי רב." ונראה שיוסט קליין עומד בקריטריונים ועשוי להביא תשומת לב רבה לקדם האירוויזיון הבלגי.

המועמדים שיקבלו הזמנה מטעם VRT להשתתף בקדם אירוויזיון הבלגי יתבקשו להגיש שני שירים מקוריים עד חודש ספטמבר. לאחר מכן תתקיים האזנה ויוחלט אילו אמנים ואילו שירים יגיעו לשלב הטלוויזיוני ויתמודדו בתחרות.

נזכיר שהזמר ההולנדי יוסט קליין הודח שעות ספורות לפני גמר אירוויזיון 2024 בעקבות תלונה שהוגשה נגדו על ידי צלמת שוודית בהפקת התחרות. התלונה, שעדיין נמצאת בהליכים משפטיים, האשימה את קליין בהפעלת אלימות כלפיה במהלך האירוע.

סגן מנכ"ל איגוד השידור האירופי, ז'אן פיליפ דה טנדר (Jean Philip De Tender), התייחס לרצונו של יוסט קליין להתמודד באירוויזיון 2025 כשאמר בראיון: "אם אין הפרה של הכללים, אני לא רואה סיבה מדוע הוא לא יוכל להשתתף באירוויזיון 2025."
בלגיה באירוויזיון 2024

הזמר מוסטי (Mustii) ייצג את בלגיה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 עם השיר "Before The Party's Over" (בעברית: "לפני שהמסיבה נגמרת"). הזמר והשיר נבחרו בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה הבלגית. בחצי גמר האירוויזיון הגיע השיר למקום 13 עם 18 נקודות, ולכן לא העפיל לגמר הגדול. השיר הבלגי זכה בחצי הגמר ל-2 נקודות מהקהל הישראלי. זו התוצאה הנמוכה ביותר של בלגיה מאז אירוויזיון 2019, גם אז בלגיה לא עלתה לגמר וזכתה במקום 13 בחצי הגמר.

אירוויזיון 2025: זו תיהיה ההשתתפות ה-66 של בלגיה באירוויזיון. בלגיה הצטרפה לתחרות ב-1956 והייתה אחת משבע המדינות המייסדות. בלגיה הגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1986 לאחר שהזמרת סנדרה קים זכתה במקום הראשון עם השיר "J'aime la vie".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!