לאחר הדחתו מאירוויזיון 2024, יוסט קליין מפתיע את מעריציו בהופעה בבלגיה. הוא קורא לרשת הטלוויזיה הבלגית להזמינו לייצג את המדינה באירוויזיון 2025. האם הוא רציני?

יוסט קליין (Joost Klein), הזמר ההולנדי שעורר סערה ונפסל באירוויזיון 2024, ממשיך להפתיע את מעריציו ואת עולם האירוויזיון. בהופעה אחרונה בגנק, בלגיה, קליין הפתיע את הקהל כשקרא לרשת הטלוויזיה הבלגית לתת לו לייצג את בלגיה באירוויזיון 2025. "מי אמר שאני רוצה לייצג את המדינה הולנד? בלגיה, תקראו לי!" אמר קליין בתגובה לשלט שהחזיקו מעריצים עם הכיתוב "יוסט לאירוויזיון 2025" לצד דגל הולנד.

הצהרה זו מגיעה לאחר שקליין הודח מהגמר של אירוויזיון 2024 בעקבות תלונה שהוגשה נגדו על ידי צלמת שוודית בהפקת התחרות. התלונה, שעדיין נמצאת בהליכים משפטיים, האשימה את קליין בהפעלת אלימות כלפיה במהלך האירוע.
הרכבת הרגשית של קליין

מאז הדחתו מהאירוויזיון, קליין עבר מסע רגשי מורכב. בתחילה, הוא הביע תסכול עמוק מהחוויה במאלמו, שוודיה, ואף צעק במהלך אחד מהופעותיו "F*ck Eurovision". אך כחודש לאחר מכן, בהופעה בפסטיבל פינקפופ (Pinkpop), נראה היה כי שינה את דעתו כשאמר לקהל "למה לא 2025?", רומז על אפשרות לחזור לתחרות. בנוסף, שינה את הביוגרפיה בעמוד האינסטגרם לכיתוב: "Eurovision 2025".

בהופעתו האחרונה בגנק, קליין חשף צד פגיע יותר. "אני מפחד להופיע ומפחד ללכת לסופרמרקט," אמר לקהל, מרמז על ההשלכות הרגשיות של האירועים האחרונים. תגובות הקהל להצהרותיו של קליין היו מעורבות.

בעוד שרבים ממעריציו תומכים בו ללא סייג, אחרים מביעים בלבול לגבי כוונותיו האמיתיות. נראה שיוסט קליין הוא אמן מורכב שקשה לפענח. הוא משלב פגיעות עם פרובוקציה באופן שמושך קהל צעיר, אבל גם מבלבל את תעשיית המוזיקה המסורתית.

עם זאת, תגובות הקהל להופעותיו של קליין היו נלהבות. בהופעה בגנק, כ-10,000 איש גדשו את הכיכר, עם מעריצים נוספים שנאלצו לצפות בשידור חי מכפר האליפות האירופית הסמוך. ארתור (Arthur), מעריץ בן 17 מהעיר האסלט שבבלגיה, אמר: "החבר'ה שלנו תמיד חשבו שהוא מדהים כי יש לו הבנה טובה של הדור שלנו. אבל מאז האירוויזיון, כולם מכירים אותו. אפילו ההורים שלי יכולים לשיר את 'Europapa'."
העתיד של קליין והאירוויזיון

בעוד שהצהרותיו של קליין מעוררות עניין רב, עתידו באירוויזיון נותר לא ברור. הולנד עדיין לא הכריזה על תוכניותיה לגבי השתתפות באירוויזיון 2025 ומחכה לתוצאות החקירה החיצונית של איגוד השידור האירופי. מצד שני, בלגיה מתכננת לקיים את תחרות הקדם אירוויזיון, "Eurosong 2025", אך בפורמט סגור של הזמנות לאמנים ויוצרים ספציפיים כך שלא כל אמן יוכל להגיש שיר לתחרות. אם קליין אכן מעוניין לייצג את בלגיה, הוא יצטרך לעבור את התהליך שנקבע ולזכות בקדם אירוויזיון הבלגי.

למרות הפרובוקציות והשערוריות, אין ספק שקליין ממשיך למשוך תשומת לב רבה. הוא משלב מגוון סגנונות מוזיקליים בהופעותיו, כולל אלקטרוניקה, פאנק, היפ הופ הולנדי וטראנס. בעוד שעתידו של קליין באירוויזיון נותר לא ברור, דבר אחד בטוח – הוא מושך אליו קהל מגוון שמוכן לסלוח על טעויות העבר. השאלה הגדולה נותרת – האם נראה את יוסט קליין על במת האירוויזיון ב-2025, ואם כן, תחת איזה דגל?
הולנד באירוויזיון 2024

"Europapa" הוא שם השיר שבוצע ע"י יוסט קליין (Joost Klein) בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024. הולנד העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום השני בחצי הגמר השני עם 182 נקודות. למרות זאת, הזמר נפסל ולא השתתף בגמר הגדול בשל תקרית אלימה שהתרחשה בינו לבין צלמת מהפקת האירוויזיון השוודית.

זו הפעם השנייה ברציפות שהולנד לא מתמודדת בגמר הגדול והפעם הראשונה בהיסטוריה של התחרות שבה נפסלת השתתפותו של מתמודד שעות ספורות לפני הגמר.

מקור: Humo

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-64 של הולנד באירוויזיון. הולנד הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של הולנד הייתה באירוויזיון 2019 עם השיר "Arcade" בביצועו של הזמר דאנקן לורנס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!