בלאגן בהולנד: ראש המשלחת ההולנדי באירוויזיון 2024, טוואן ואן דן ניוואנהאוזן פורש מתפקידו! בהולנד לא מחפשים מחליף בשלב זה. האם זה מרמז על הבאות?

טוואן ואן דן ניוואנהאוזן (Twan Van Den Nieuwenhuizen) נכנס לעולם האירוויזיון ב-2019 כאשר נכנס להפקת התחרות. בין השנים 2021 עד ל-2023 טוואן שימש בתפקיד ביצועי כראש תחרות ("Head of Contest") מטעם איגוד השידור האירופי. השנה, עם בחירת יוסט קליין (Joost Klein) כנציג הולנד לאירוויזיון 2024, נבחר לשמש כראש משלחת בפעם הראשונה. כעת מסתבר כי טוואן החליט לפרוש מתפקידו כראש המשלחת ולהתרחק מהאירוויזיון בכלל!
טוואן שיתף בחשבון האינסטגרם שלו:

"מאמצע אוגוסט אתחיל לעבוד כעורך ראשי ב-NOS Events! אעבוד עם פנים מוכרות ועמיתים חדשים על תוכניות לייב לאירועים לאומיים, הנצחות וחגיגות. אחרי חמש שנים של עבודה על האירוויזיון, ההזדמנות הגדולה הזו הגיעה בזמן הנכון. כל כך מתרגש!"

רשת הטלוויזיה ההולנדית, AVROTROS, אישרה בהודעה את הפרטים והוסיפה כי הם אינם מחפשים כרגע ראש משלחת חדש מכיוון שטרם החליטו אם ישתתפו באירוויזיון 2025, בעקבות ההדחה מגמר האירוויזיון, שעות ספורות לפני התחלתו! כזכור, במהלך התחרות נפתחה חקירה נגד הנציג ההולנדי יוסט, בה הואשם בהתנהגות אלימה כלפי צלמת הפקה שוודית.
הולנד באירוויזיון 2024

"Europapa" הוא שם השיר שבוצע ע"י יוסט קליין (Joost Klein) בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024. הולנד העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום השני בחצי הגמר השני עם 182 נקודות. למרות זאת, הזמר נפסל ולא השתתף בגמר הגדול בשל תקרית אלימה שהתרחשה בינו לבין צלמת מהפקת האירוויזיון השוודית.

זו הפעם השנייה ברציפות שהולנד לא מתמודדת בגמר הגדול והפעם הראשונה בהיסטוריה של התחרות שבה נפסלת השתתפותו של מתמודד שעות ספורות לפני הגמר.

מקור: Eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-64 של הולנד באירוויזיון. הולנד הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של הולנד הייתה באירוויזיון 2019 עם השיר "Arcade" בביצועו של הזמר דאנקן לורנס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!