רשת הטלוויזיה המקומית באנדורה הודיעה כי המדינה לא תשוב להתמודד באירוויזיון 2025 שייערך בשוויץ. 

רשת הטלוויזיה של אנדורה, RTVA, הודיעה רשמית כי המדינה  לא תיקח חלק באירוויזיון גם בשנה הבאה – זו השנה ה-16 ברציפות. בכך הצטרפה אנדורה לרשימת המדינות שאישרו את אי-השתתפותן באירוויזיון 2025, יחד עם סלובקיה. לעומתן, שתי מדינות שלא השתתפו בתחרות מעולם הביעו את רצונן להשתתף בעתיד הקרוב – קוסובו וליכטנשטיין.
בשנים האחרונות, נציגת אנדורה לאירוויזיון 2009, סוזן ג’ורג’י (Susanne Georgi), פעלה להחזרת אנדורה לאירוויזיון, ללא הצלחה עד כה. המשא ומתן מול רשת  הטלוויזיה האנדורית, RTVA, התחדש לקראת אירוויזיון 2022, וזאת לאחר שאנדורה דחתה את חזרתה לתחרות עקב נגיף הקורונה. יחד עם זאת, למרות המשא ומתן המתמשך, גם השנה התוכנית לא תצא לפועל ולא נראה נציגות אנדורית בתחרות.

בראיון שערכה ג'ורג'י, נשאלה הזמרת האם בעיניה יהיה קשה להחזיר את אנדורה לתחרות, ומסרה: "זה פשוט מאוד. מה שצריך הוא שהאנשים הנכונים יגידו כן, אבל אני אמשיך להילחם. יש כמה שינויים כיום באנדורה, כך שאני מאוד חיובית ואני חושבת שיום אחד זה באמת יקרה כי אנשים בתפקידים האלו מתחלפים וזה עניין של זמן".

לנסיכות הקטנה, הממוקמת בפירנאים המזרחיים בין צרפת וספרד, השתתפה באירוויזיון שש פעמים בלבד – בין השנים 2004-2009. זוהי גם המדינה היחידה בתולדות התחרות שלא התמודדה בגמר, מכיוון שכל ששת מועמדיה לא הצליחו להעפיל מחצי הגמר. המיקום הגבוה ביותר אליו הצליחה להגיע אנדורה הוא המקום ה-12 בחצי גמר אירוויזיון 2007.
אנדורה בתחרות האירוויזיון

הרומן של אנדורה עם תחרות האירוויזיון החל ב-2004, כאשר המדינה הקטנה שממוקמת בין ספרד לצרפת הצטרפה לראשונה לתחרות, והשתתפה בה ברציפות עד 2009. לאחר שש שנים ברציפות שבהן אנדורה לא העפילה לגמר התחרות, ולמעשה נחשבת כיום למדינה היחידה שהשתתפה באירוויזיון אך אף פעם לא העפילה לגמר, פרשה אנדורה מהאירוויזיון עקב קשיים כלכליים ועקב הכשלונות הרבים שגרמו לציבור לאבד עניין בתחרות.

מקורות: Eurofestivals, Eurovisionfun.

 
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!