נציג הולנד, יוסט קליין, שהודח מאירוויזיון 2024 לאחר שלכאורה תקף צלמת שוודית, טוען שהוא עשוי לחזור באירוויזיון 2025.

יוסט קליין (Joost Klein), נציג הולנד, היה אחד הפייבוריטים האהובים ביותר באירוויזיון 2024 שהסתיים לפני כחודש במאלמו עם ניצחונה של שווייץ. אך עשרות אלפי מעריצים טוענים שדווקא יוסט היה צריך לסיים כמנצח, אילולא הודח מגמר האירוויזיון, לאחר שלכאורה תקף פיזית צלמת שוודית שעבדה בהפקה באולם האירוויזיון.

איגוד השידור האירופי התייחס לאירוע בחודש מאי האחרון ואמר: "הזמר ההולנדי יוסט קליין נפסל מהגמר הגדול של תחרות האירוויזיון השנה בעקבות התנהגות מאיימת שהופנתה כלפי חברה בצוות ההפקה. יוסט הפר בבוטות את כללי התחרות, שנועדו לאפשר סביבה בטוחה ומוגנת עבור עובדי ההפקה". רשת הטלוויזיה ההולנדית הביעה את מחאתה על ההחלטה "הקשה והלא-פרופורציונלית" לדבריה, ואיתה גם כוכבי אירוויזיון רבים והמוני מעריצים משולהבים הביעו את כעסם ואי-הסכמתם (בלשון המעטה) מההחלטה.
גם לאחר האירוויזיון, באחד מהופעותיו של יוסט קליין באירופה צעק לעבר הקהל "F*ck Eurovision", אלא שכעת, יוסט משנה את יחסו לתחרות ומצהיר כי ישמח לחזור להתחרות באירוויזיון 2025. במהלך הופעה בפסטיבל הפינקפופ (Pinkpop Festival) הוא ביצע את שיר האירוויזיון "Europapa" לצד הצוות שליווה אותה במלאמו, שם אמר לקהל: "ללא כל האנשים האלה, הלהקה והאנשים סביבי, לא היה אירוויזיון. כל כך הרבה אנשים עבדו כל כך קשה למשך חודשים, כולם! למה לעזאזל שלא נחזור ב-2025?".

בהמשך שינה הזמר ההולנדי את הביוגרפיה שלו בעמוד האינסטגרם, שם נכתב "Eurovision 2025" כאילו הוא רומז על השתתפותו בתחרות הבאה.

נכון לעכשיו, אין תגובה רשמית בנושא מרשת הטלוויזיה ההולנדית ומהנהלתו של הזמר, התגובה ככל הנראה תצא בהתאמה לתוצאות המשפט של קליין, שכאמור מואשם בתקיפת עובדת רשת הטלוויזיה השוודית.
הולנד באירוויזיון 2024

"Europapa" הוא שם השיר שבוצע ע"י יוסט קליין (Joost Klein) בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024. הולנד העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום השני בחצי הגמר השני עם 182 נקודות. למרות זאת, הזמר נפסל ולא השתתף בגמר הגדול בשל תקרית אלימה שהתרחשה בינו לבין צלמת מהפקת האירוויזיון השוודית.

זו הפעם השנייה ברציפות שהולנד לא מתמודדת בגמר הגדול והפעם הראשונה בהיסטוריה של התחרות שבה נפסלת השתתפותו של מתמודד שעות ספורות לפני הגמר.

מקור: Eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-64 של הולנד באירוויזיון. הולנד הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של הולנד הייתה באירוויזיון 2019 עם השיר "Arcade" בביצועו של הזמר דאנקן לורנס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!