יוון: הזמרת היוונייה ז'וז'פין, שניסתה בעבר לייצג את יוון, מספרת על החלום שלה להופיע בתחרות האירוויזיון ולרקוד על הבמה הגדולה ביותר באירופה. כל הפרטים בכתבה.

נדמה שמרינה סאטי (Marina Satti) הצליחה להדביק כמה אמנים ברעב להשתתף באירוויזיון אחרי שייצגה את יוון בתחרות שהתקיימה השנה במאלמו, איתה הגיעה למקום ה-11 עם השיר "Zari". לאחר שהזמרת היווניה שאיה (Shaya), הודיעה שתנסה לייצג את יוון באירוויזיון 2025 שיתקיים בשווייץ, גם הכוכבת היווניה ז'וז'פין (Josephine), שניסתה בעבר לייצג את יוון, מדברת על החלום שלה להשתתף בתחרות האירוויזיון, חלום שנמשך לדבריה שנים ארוכות.
ז'וז'פין היא זמרת יווניה, בת 33, הידועה באהבתה לתחרות האירוויזיון ואף ניסתה לייצג את יוון באירוויזיון 2014 כשהתמודדה בקדם אירוויזיון עם השיר "Dancing Night", אז הגיעה למקום רביעי ואחרון. למרות הכישלון היא עדיין חולמת על השתתפות בתחרות שנים רבות. ב-2023 וב-2024 סיפרה לאתר האירוויזיון היווני Eurovisionfun על הרצון שלה לייצג את יוון באירוויזיון, חלום שאם תגשים אותו הוא ישלים אותה ואת הקריירה המוזיקלית שלה, כפי שהיא תיארה זו.

ז'וז'פין אף הבהירה בעבר כי היא מעוניינת לייצג רק את יוון ולא אף מדינה אחרת כמו קפריסין למשל (מנהג שעושים אותו זמרים יווניים רבים שמעוניינים להשתתף באירוויזיון לאורך השנים). ז'וז'פין מרבה לתאר את הלהט שלה ואת התשוקה שלה לתחרות ואת הרצון לייצג את המדינה שלה על הבמה הגדולה ביותר באירופה עם שיר מקפיץ. כפי שהיא אומרת: "ריקוד באירוויזיון ואני אלו שני דברים שהולכים ביחד". 

בראיון באירוע MAD VMA 2024 אמרה לאתר האירוויזיון Eurovisionfun:

"אני מאוד רוצה ללכת לאירוויזיון. אני חולמת על זה, אני מתחילה לדמיין את זה. שנה אחר שנה אני רוצה להיות כמה שיותר טובה על הבמה, זו המטרה, ולהשפיע על העולם. בערב האירוויזיון, אם אבחר להתמודד, אני מדמיינת את זה כמסיבה, אני רוצה שהשיר שלנו יצליח, אני רוצה שזה יהיה ערב מהנה ולייצג את המדינה שלי הכי טוב שאפשר. ז'וז'פין וריקודים הולכים ביחד. ככה אני מדמיינת את זה, להיות מסוגלת לזוז, לרקוד, לשיר יחד עם הרקדנים שלי". 

ז'וז'פין זכתה להצלחה גדולה במהלך העשור הקודם, לאחר שהתמודדה בקדם אירוויזיון היווני ובתכנית "Your Face Sounds Familiar", הזמרת דורגה בראש מצעדי הלהיטים ביוון עם השיר "Fimi" וזכתה להצלחה עם להיטים אחרים כמו "Ego" ו-"Kalokairines Stigmes".
יוון טרם אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2025 שיתקיים בחודש מאי הבא בשווייץ, בעקבות ניצחונה של המדינה בתחרות במאלמו בחודש שעבר. ככל הנראה יוון צפויה לאשר את השתתפותה על אף סערות שליוו את נציגת יוון לשנת 2024, מרינה סאטי עקב התנהגותה במסיבת העיתונאים לאחר חצי הגמר השני בזמן שנציגת ישראל, עדן גולן, דיברה. כזכור, הזמרת היוונייה "נרדמה" ו"פיהקה" כשעדן גולן התחילה לענות על שאלות העיתונאים, תוך שליחת עיניים מזלזלות והתנהגות פרובוקטיבית במקביל למשלחת הישראלית באירוע. ממשלת יוון גינתה את נציגתם והציעה לרשת הטלוויזיה היוונית ERT לערוך בחירה ציבורית, קדם אירוויזיון, לקראת שנת 2025.

האם ז'וז'פין תתמודד ב-2025 בבחירה פנימית או בתחרות קדם אירוויזיון, אחרי כל כך הרבה שנים שהיא חולמת על השתתפות בתחרות? בחודשים הקרובים נקבל ככל הנראה את הפרטים לגבי השתתפותה הנראית לעין של יוון בתחרות בשנה הבאה.
יוון באירוויזיון 2024

"Zari" (בעברית: "קוביות") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת מרינה סאטי (Marina Satti), שנבחרה בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה היוונית. יוון העפילה לגמר לאחר שהגיעה למקום החמישי בחצי הגמר השני עם 86 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 126 נקודות. למרות זאת, יוון לא קיבלה ניקוד מישראל.

אירוויזיון 2025: זו תיהיה ההשתתפות ה-45 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".

מקור: EurovisionFun
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!