בעקבות התמיכה בפלסטינים: נציגת יוון באירוויזיון 2024 מושפלת בעת המעמד המרגש של קבלת פרס "אמן הפופ הטוב ביותר"!

בשבוע האחרון התקיים ביוון טקס פרסי המוזיקה של MAD לשנת 2024, שנחשב לטקס פרסי המוזיקה הגדול והנחשב ביותר במדינה. לפרס אמן הפופ הטוב ביותר הייתה מועמדת נציגת המדינה לאירוויזיון 2024, מרינה סאטי (Marina Satti), שגם לבסוף זכתה בו. אלא שבהכרזה עליה, מנחת הטלוויזיה את'ינאיס נגה (Athinais Nega), שידועה בתמיכתה הרבה במדינת ישראל, לא נשארה חייבת. נגה הצהירה בפה מלא: "אני כאן כדי לתת את הפרס לאמן הפופ הטוב ביותר. יכולתי לפהק ולא להגיד את שמה (אזכור לתקרית עם עדן גולן) אך לא אעשה זאת, מאחר ואני מעריכה אותה כזמרת, אף על פי שאיני מסכימה איתה על דברים רבים. מרינה סאטי, בואי לבמה".
 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mad Video Music Awards (@madvma)

זו אינה הפעם הראשונה שנגה יוצאת כנגד מרינה סאטי, יום לאחר האירוויזיון היא כתבה בדף הטוויטר שלה: "רבים מתעקשים שנסלח לסאטי על הטיפשות שלה! (בהקשר של תקרית מסיבת העיתונאים בה היא נצפתה נרדמת) אבל אנטישמיות, איסלאמיזם אגרסיבי והזדהות עם טוטליטריזם, מבוססים כמו כל האידאולוגיות המונעות משנאה – על חוסר היגיון". יש לציין שהעמדה הזו הייתה גם העמדה המקובלת על הממשלה היוונית, כשזו הגיבה להתנהגותה של סאטי וגינתה את חוסר הממלכתיות שלה.

בקהל בטקס הפרסים נצפתה הזמרת היוונייה, זוכת אירוויזיון 2005, הלנה פפאריזו (Helena Paparizou), שנראה שדווקא הזדהתה עם דבריה של נגה. היא צולמה מלגלגת על מרינה סאטי ומוחאת כפיים כשנגה נשאה את דבריה. מרינה, לעומת זאת, לא נראתה שמחה במיוחד ברגעי ההכרזה עליה כזוכה בפרס, היא נראתה מושפלת ומבולבלת בעת שהיא עולה לבמה לקבל את הפרס.

יום לאחר הטקס, נגה המשיכה בקו שלה, והצדיקה את דבריה כשהיא כותבת בעמוד הטוויטר שלה את הדברים הבאים: "אם הבעתי אי הסכמה חריפה עם מישהי, אני לא יכולה להעמיד פני נרגשת לגביה כמה ימים לאחר מכן, זה יהיה צבוע. אנחנו לא תינוקות ולא הכל נפתח שם. אני מעריכה את הכישרון בשיא הכנות, אך אני רוצה להיות כנה עם עצמי".
יוון באירוויזיון 2024

"Zari" (בעברית: "קוביות") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת מרינה סאטי (Marina Satti), שנבחרה בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה היוונית. יוון העפילה לגמר לאחר שהגיעה למקום החמישי בחצי הגמר השני עם 86 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 126 נקודות. למרות זאת, יוון לא קיבלה ניקוד מישראל.

מקור: Eurovisionfun.com

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-44 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!