לונה, נציגת פולין באירוויזיון 2024, חושפת בראיון שרשת הטלוויזיה הפולנית לא מעוניינת לנצח באירוויזיון ומוסיפה פרטים על התפאורה ששולמה מכיסה הפרטי והושלכה לפח, התמיכה בקהילת הלהט"ב, והחברים החדשים שהתמודדו מולה באירוויזיון!

אירוויזיון 2024 הסתיים לפני כחודש, כאשר פולין יוצגה על ידי הזמרת לונה (Luna) עם השיר "The Tower". לצערה, היא סיימה במקום ה-12 בחצי הגמר עם 35 נקודות ולא הצליחה להעפיל לגמר הגדול. בראיון חדש לאתר viva.pl, סיפרה לונה על החוויות שחוותה בתחרות ועל התחושות המורכבות שנשארו איתה. "הרגשות כנראה לעולם לא ישקעו לגמרי," הודתה הזמרת בת ה-24. היא הוסיפה כי הייתה מאוכזבת מאוד מאי ההעפלה לגמר הגדול, מה שהפתיע רבים שציפו לתוצאה אחרת.

"זה היה זמן קשה בשבילי וגם לצוות שלי. היה קשה להאמין, כי ציפינו להיות בגמר. קיבלנו תגובות חיוביות מאוד בכל החזרות, אז התגובה הטבעית שלי הייתה בכי. אי אפשר להתכונן לרגע כזה," היא סיפרה. לונה הוסיפה שזו לא הייתה תבוסה מבחינתה, אך היא הייתה מודעת לתגובה הצפויה בפולין והכאב שגרמה לה השנאה מהקהל המקומי, בעקבות הלחץ שגולשים הפעילו עליה וההערות המעליבות שקיבלה על המראה החיצוני שלה.
התגובות הקשות ברשת

הזמרת נשאלה גם מה לדעתה לגבי הפרטים שעליהם יש לשים דגש לקראת בחירת הנציג הפולני בעתיד. "לדעתי עדיף לשלוח אמן ולא שיר. אלא אם כן רוצים רק לנצח" – היא אמרה, ואז הוסיפה באופן בלתי צפוי שלדעתה לא כל המדינות רוצות בכלל לנצח. "אני לא יודעת מתי פולין תנצח באירוויזיון. האם פולין בכלל יכולה לארח את התחרות? פולין קצת לא רוצה לנצח בתחרות הזו. אני זוכרת שכשנבחרתי לייצג, אז שמעתי: 'רק אל תנצחי, כי פולין לעולם לא תארגן את זה'" – היא הפתיעה בשיחה עם viva.pl.

האביזרים והתפאורה שנשארו מאחור

לונה גם סיפרה על חוויותיה מההופעה. היא תכננה שההופעה תהיה תיאטרלית ותוביל את הצופים למסע גילוי עצמי. למרות שהיו רעיונות כמו שמלה בוערת שנגנזו, היא הייתה מרוצה מהביצוע הבימתי.

עוד חושפת הזמרת שהאביזרים וחלקי התפאורה שאנו רואים על בימת האירוויזיון חייבים להיות מיוצרים בעיר המארחת את התחרות ולכן לא יכלה להביא ציוד מפולין, כך ששני המגדלים המפורסמים שעמדו על הבמה במהלך ההופעה הפולנית נוצרו בשוודיה ושם גם נשארו.

הזמרת אמרה שלקיחת חלקי התפאורה לפולין לאחר האירוויזיון אינה אפשרית למרות שהיה להם ערך רגשי עבורה. הזמרת מאמינה שניתן לעשות מהציוד תערוכה מעניינת או אפילו לשלב את המגדלים בעיר או בגינת ילדים בפולין, אך הציוד כנראה מצא את דרכו לפח האשפה, יחד עם הידיים הגדולות של האזרים, טבעת הנרות של במבי ת'אג, הסלעים של טיה דורה ועוד…

הצער על האביזרים והתפאורה שנשארו מאחור בא לידי ביטוי גם מבחינה כלכלית שכן לטענתה, כל המופע עלה כסף רב כשאת העלויות כיסו רשת הטלוויזיה המקומית (TVP), חברת התקליטים של הזמרת ולונה עצמה. "הוספתי כסף מכיסי הפרטי כי רציתי להוסיף כמה אלמנטים. האמנתי שזה אירוע ששווה להשקיע בו. אני יודעת שלפעמים צריך לעשות את זה כדי להשיג את האפקט האמנותי הרצוי. ואפשר להרוויח בדרך אחרת לאחר התחרות".
תמיכה בקהילה הלהט"בית

לונה, שהביעה הזדהות עם הקהילה הלהט"בית לפני ובמהלך האירוויזיון, חשפה לאתר Queer.pl שבמהלך השהייה בגרין רום היא התעקשה לנופף בדגל פולין לצד דגל הגאווה. אך במהלך חצי הגמר הייתה תקרית לא נעימה: "אנו יושבים, מנופפים בדגלים האלה, מאושרים, גאים, מחייכים ופתאום הדגל הגאווה נלקח… ואני פשוט מסתכלת ולא יודעת מה קורה?! הם מורידים את הדגל ומניחים דגל אחר של פולין… התברר שההחלטה הגיעה מלמעלה. קצת התרגזתי והתחלתי לתהות על מה ולמה?! ואני חושבת שמהלחץ הזה בכיתי. זה לא היה מזויף… זה היה רגע מאוד רגשי עבורי" – היא נזכרה בזמן שהיא רומזת על כך שגורמים בפולין דרשו את הסרת דגל הגאווה. לונה הוסיפה שהיא פעלה במהירות ובזכות העקשנות שלה, הדגל הגאווה חזר למקומו לאחר 2-3 דקות.

תוצאות והישגים אישיים

לונה הוסיפה שגם אם לא סיימה במקום גבוה בשוודיה, לונה מרגישה שניצחה בלבבות המעריצים וקיבלה הזדמנות להופיע בפני כל אירופה. היא מציינת שהדבר היקר ביותר שהרוויחה מהאירוויזיון הן חברויות חדשות. היא עדיין שומרת על קשר עם נמו (Nemo) משוויץ ועם במבי ת'אג (Bambie Thug) מאירלנד.
פולין באירוויזיון 2024

"The Tower" (בעברית: "המגדל") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת לונה (Luna), שנבחרה באמצעות בחירה פנימית של רשת הטלוויזיה הפולנית, וייצגה את פולין בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שהתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. לונה סיימה במקום ה-12 בחצי הגמר עם 35 נקודות, ולא העפילה לגמר הגדול.

מקור: viva.pl

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".