לאחר שייצג את רוסיה כזמר וגם כתב והפיק שבעה שירים נוספים לאירוויזיון, הזמר והיוצר פיליפ קירקורוב תוקף את האירוויזיון ומאשים אותו בציניות ובפוליטיקה. ומה דעתו על השתתפות ישראל? כל הפרטים בכתבה.

פיליפ קירקורוב. צילום מסך

פיליפ קירקורוב (Philipp Kirkorov), מי שייצג את רוסיה בתחרות בשנת 1995 ומי שלקח חלק בתחרות שבע פעמים נוספות ככותב ומפיק, מספר בראיון לתקשורת הרוסית שהוא הפסיק לעקוב אחר תחרות האירוויזיון לפני שנתיים, כאשר רוסיה הודחה מהתחרות, כמה שקירקורוב מתאר בתור "צעד ציני ופוליטי". בראיון מספר הזמר על מה דעתו על האירוויזיון היום, מה דעתו על השתתפות ישראל וממליץ לצופים הרוסים "לצפות ב – The Voice, יותר מעניין."
כאמור, קירקורוב הודה שהוא לא צפה בתחרות מאז הדחת רוסיה, בשנת 2022, לפני כשנתיים, לאחר שזו פלשה לאוקראינה ופתחה איתה במלחמה. בראיון הוא מספר שהשנה הוא ראה בטעות שני שירים מתוך התחרות, את השיר והזמר הצרפתי סלימאן (Slimane)וגם את הביצוע הישראלי של עדן גולןקירקורוב שיתף שהוא אהב מאוד את שני השירים, אבל אין לו כוונה לראות את שאר התחרות. "התחרות הזאת מערבבת מוזיקה ופוליטיקה,  אני לא רואה את התחרות כבר שנתיים מתוך עיקרון," הוא משתף.

לטענת זמר הפופ המצליח, הוא הבין את זה כבר בשנת 2016, אז היה חלק מהמשלחת הרוסית, בזמן שהזמר סרגיי לזרב (Sergey Lazarev) ייצג את רוסיה עם השיר  "You Are The Only One". "התייחסו אלינו בצורה כל כך צינית ב-EBU, גם ב-2016, סרגיי לזרב היה אמור לנצח בתחרות, אבל השופטים לא נתנו לנו לנצח ונתנו את הניצחון לג'מאלה האוקראינית. אבל רוסיה ניצחה באותה שנה, גם אם האריווזיון לא הגיע לרוסיה שנה אחר כך." נזכיר שבאותה שנה, רוסיה הגיעה למקום הראשון בהצבעת הקהל, אבל סיימה במקום השלישי לאחר שהשופטים העניקו לה את המקום החמישי בתחרות.

בסיום הראיון, אמר קירקורוב שהוא עצמו מעדיף לראות The Voice, וכך הוא ממליץ לכל הצופים הרוסים.
פיליפ קירקורוב – מי אתה?

פיליפ קירקורוב נולד וגדל בבולגריה, אך בחייו הבוגרים הפך לזמר מוכר לא רק במדינת מולדתו, אלא גם ברוסיה ובכל מדינות ברית המועצות לשעבר. ב-1995 הוא הגיע לראשונה לתחרות האירוויזיון וייצג את רוסיה עם השיר "Kolybelnaya dlya vulkana" (בעברית: "שיר ערש להר הגעש") והגיע למקום ה-17 בלבד, שנחשב עד היום להישג הכי נמוך של רוסיה בכל הגמרים בהם השתתפה. עם זאת, לאורך השנים חזר קירקורוב לתחרות מספר רב של פעמים ככותב השירים ו/או המפיק המוזיקלי של בלארוס (2007), אוקראינה (2008), רוסיה (2014, 2016, 2019) ומולדובה (2018, 2020, 2021). שירים אלו זכו להצלחות גדולות בתחרות.

מקור: Neva.Today