רשת "רדיו ליכטנשטיין" נמצאת בתהליכי הצטרפות לאיגוד השידור האירופי! האם ליכטנשטיין תוכל להשתתף באירוויזיון 2025 שיתקיים בשוויץ הסמוכה? כל הפרטים בכתבה.

רשת "רדיו ליכטנשטיין" נמצאת בהליכי הצטרפות לאיגוד השידור האירופי, כך דווח בעיתון המקומי "Liechtenstiner Vaterland". הצטרפות של רשת הרדיו הליכטנשטיינית לאיגוד השידור האירופי משמעותה הצטרפות אפשרית של המדינה לתחרות האירוויזיון. ההצטרפות לאיגוד השידור האירופי מהווה צעד נוסף של המדינה לעבר האירוויזיון, שיתקיים בשנה הבאה במדינה הסמוכה לה, שוויץ.

ליכטנשטיין כבר הביעה רצון לשתף פעולה עם שוויץ לקראת אירוויזיון 2025 בנושא התיירות, אם העיר סנט גאלן, הסמוכה לה, תזכה לארח את האירוויזיון. בראיון לרדיו ליכטנשטיין הביע ראש מערך השיווק של ליכטנשטיין, מתיאס אולריך (Matthias Ulrich), את שאיפתו בשיתוף פעולה תיירותי במידה וסנט גאלן תיבחר כעיר המארחת.
ליכטנשטיין תכננה להשתתף בתחרות בעבר. לקראת אירוויזיון 1976 קיימה ממשלת ליכטנשטיין קדם אירוויזיון בן שני שירים, בו ניצח השיר "My Little Cowboy" של הזמר ביגי בכמן (Biggi Bachmann). השיר היה אמור להיות השיר הראשון של ליכטנשטיין בתחרות אך נפסל בעקבות אי קיומה של רשת טלוויזיה חברה באיגוד השידור האירופי.

בתחילת העשור הקודם גילתה ליכטנשטיין פעם נוספת עניין בהשתתפות באירוויזיון. פיטר קולבל (Peter Kolbel), במאי לשעבר ברשת הטלוויזיה 1FLTV, היה נלהב ורצה לראות את ליכטנשטיין בתחרות, אבל התוכניות להצטרפות נעצרו לפני ארבע שנים לאחר מותו של קולבל. למעשה, מאז 2016 לא הצטרפה לתחרות אף מדינה חדשה. אוסטרליה היא המדינה האחרונה שהצטרפה לתחרות ב-2015, ומאז טרם זכינו להופעות בכורה נוספות.

האם נזכה לראות את ליכטנשטיין באירוויזיון 2025 שיתקיים בשוויץ? עדיין לא ברור. רשת הרדיו שמצטרפת לאיגוד השידור האירופי תצטרך לשדר את האירוויזיון טלוויזיונית אם תרצה להשתתף, וכרשת שידור שאינה כוללת חטיבה טלוויזיונית הדבר מהווה מכשול שיש לפתור. למרות זאת, נראה כי המדינה עושה צעדים לכיוון ההצטרפות, ולמעשה היא קרובה לכך יותר משהייתה אי פעם.

מקור: Liechtenstiner Vaterland

אירוויזיון 2025: תחרות האירוויזיון ה-69 תתקיים בשוויץ, לאחר זכייתה השלישית בהיסטוריה של שוויץ עם השיר "The Code", בביצועם של הזמר.ת נמו (Nemo). זאת תהיה הפעם השלישית שבה התחרות תתארח בשוויץ, לאחר שהתחרות התארחה במדינה בשנים 1956 ו-1989.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!