אירלנד באירוויזיון 2024: שלושה שבועות לאחר גמר האירוויזיון, במבי ת'אג (Bambie Thug) חושף.ת כי הגיש.ה תלונה נגד ישראל ושכעת איגוד השידור האירופי מנהל חקירה בנושא. 

כבר מההתחלה זה היה ידוע שעבור אירלנד, השתתפותה של ישראל באירוויזיון 2024 היא מכה חזקה בבטן, שכן המדיניות של אירלנד פרו-פלסטינית מובהקת ומתנגדת להתנהלות ישראל כלפי הפלסטינים בנוגע ללחימה בעזה החל מה-7 באוקטובר במלחמת "חרבות ברזל".

במבי ת'אג, (Bambie Thug) משתתף.ת אירוויזיון 2024 והמתנגד.ת הבולט.ת ביותר השנה לישראל ולהשתתפותה בתחרות, לא הסתירו אפילו טרם בחירתם לייצג את אירלנד את דעותיהם על ישראל, על המלחמה המתמשכת ואת התנגדותם להשתתפות ישראל ותמיכתם המובהקת בצד הפלסטיני. לאחר שהביאו את המחאה עד למפתן דלת האירוויזיון ע"י עטיית כאפייה, פריט לבוש המזוהה עם המאבק הפלסטיני, ותגובה צינית על העפלתה של ישראל לגמר, במבי ממשיכים בצעדים המכוערים כלפי ישראל. במהלך ראיון לתוכנית הבוקר Ireland AM אישרו במבי כי מתנהלת חקירה על ידי ה-EBU. החקירה התעוררה לאחר שבמבי פנו לאיגוד השידור האירופי ה-EBU בנוגע להערות שהשמיעו פרשני "כאן 11", אסף ליברמן ועקיבא נוביק, על הביצועים שלהם במהלך חצי הגמר הראשון, שלטענת במבי הפרו את הכללים.
החקירה כוללת גם תקריות שונות אחרות שהשפיעו על במבי כולל תקרית עם המשלחת הישראלית במהלך החזרה הגנרלית של הגמר הגדול, שלאחריה במבי לא רצו לעלות להשתתף במצעד הדגלים ולערוך את החזרה הגנרלית מול קהל. המשלחת האירית, יחד עם משלחות ממדינות אחרות, קיימו פגישה עם ה-EBU ביום הגמר הגדול, שם על פי הדיווחים מספר נציגי אירוויזיון איימו לפרוש במחאה על השתתפותה של ישראל. במבי אמרו שהם לא יכולים לדבר יותר על מה שקרה במאלמו עד שהחקירה תסתיים.
אירלנד באירוויזיון 2024

"Doomsday Blue" (בעברית: "יום הדין הכחול") הוא שם השיר שבוצע על ידי במבי ת'אג (Bambie Thug) שייצגו את אירלנד לאחר שזכו בקדם האירוויזיון המקומי. אירלנד עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השלישי בחצי הגמר הראשון עם 124 נקודות, ובגמר הגדול היא הגיעה למקום השישי עם 278 נקודות. אירלנד לא קיבלה נקודות מישראל. זו הפעם הראשונה מאז 2018 שאירלנד עולה לגמר, והתוצאה הטובה ביותר של המדינה מאז שנת 2000.

מקור: eurovoix

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.