תאגיד השידור הישראלי מאשר את השתתפותו באירוויזיון 2025 שייערך בשוויץ, ובמקביל מקיים דיונים לגבי שיטת בחירת הנציג הישראלי לתחרות.

תאגיד השידור הישראלי החל בהכנותיו לקראת השתתפותו באירוויזיון 2025, על אף המתחים הרבים שהתעוררו בשנה האחרונה בין המשלחת הישראלית למשלחות אחרות בתחרות. המתחים בתחרות האחרונה עוררו לא מעט סערות מאחורי הקלעים, אך בתאגיד השידור מתכוונים להמשיך ולייצג את ישראל באירוויזיון, תוך תקווה שהשנה הבאה תעבור בשלווה רבה יותר, כך נמסר לנו מגורמים בתאגיד השידור.

אחת השאלות המרכזיות שנמצאות כעת בדיונים בתאגיד היא כיצד ייבחר הנציג הישראלי לתחרות השנה. נכון לעכשיו, לא התקבלה החלטה סופית בנושא, אך מספר אפשרויות נמצאות בדיון בתאגיד השידור הישראלי.

האפשרות הראשונה היא המשך שיתוף הפעולה עם זכיינית השידור "קשת" ותכנית הריאליטי המצליחה "הכוכב הבא". שיתוף פעולה זה, שהחל בשנת 2015, הניב תוצאות מרשימות: כל הנציגים שנבחרו באמצעות התכנית עלו לגמר האירוויזיון, וביניהם נטע ברזילי שהביאה לישראל את המקום הראשון בשנת 2018 עם השיר "Toy". כמו כן, ישראל זכתה פעמיים במיקום בטופ 10.

האפשרות השנייה היא בחירת הנציג על ידי ועדה פנימית של תאגיד השידור. שיטה זו הביאה להצלחה בעבר, כמו במקרה של נועה קירל, שנבחרה לייצג את ישראל באירוויזיון 2023 עם השיר "יוניקורן" שהגיע למקום השלישי. עם זאת, היו גם מקרים פחות מוצלחים: אמנים כמו שרית חדד, ליאור נרקיס, דוד ד'אור, טיפקס, אחינועם ניני ומירה עווד, הראל סקעת ומיי פיינגולד לא הצליחו להביא הישגים משמעותיים בתחרות.

האפשרות השלישית היא חידוש מסורת קדם האירוויזיון, תחרות שמאפשרת לקהל הישראלי מעורבות בבחירת הנציג והשיר שייצגו את ישראל באירוויזיון. שיטה זו שימשה את ישראל במשך שנים רבות. אף על פי כן, בשנים האחרונות שיטה זו לא הביאה להישגים משמעותיים, בעיקר בשל חוסר רצון של אמנים מוכרים להתמודד בתחרות. בנוסף, נטען כי רוב קהל הישראלי אינו מכיר היטב את התחרות ובוחר בשירים "אירוויזיונים" שאינם מתאימים לתחרות של היום. חסרון נוסף בשיטה זו היא המרכיב הכלכלי, כשאומנים אנונימיים ללא גב כלכלי עשויים למצוא את עצמם על הבמה הגדולה באירופה, אך לא יוכלו לעמוד בהוצאות הגדולות הנלוות לתחרות.

החלטה לגבי שיטת בחירת הנציג הישראלי צפויה להתקבל בשבועות הקרובים.

ישראל היא המדינה ה-11 עד כה שמביעה רצון להשתתף באירוויזיון 2024, לאחר אוסטריה, בלגיה, דנמרק, לוקסמבורג, מלטה, ספרד, פורטוגל, קרואטיה, גרמניה והמארחת שוויץ.
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" (בעברית: "הוריקן") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמרת עדן גולן, אשר נבחרה לייצג את ישראל לאחר זכייתה בעונה העשירית של "הכוכב הבא". ישראל עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 194 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 375 נקודות. בהצבעת הקהל ישראל הגיעה למקום השני במרחק של 14 נקודות בלבד מהמקום הראשון.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה ישראל מגיעה לטופ חמש, הישג אליו לא הגיעה מאז רצף ההצלחות בשנים 1998-1999.

אירוויזיון 2025: זו תיהיה ההשתתפות ה-47 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.